Bu kadroyu nasıl toplayabilirim?

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
sayin @mariokaldato, ustadim asla bir alay amacim yoktu. Saka anlayisina ve affina siginarak yazdim ama gercekten gordugum kadariyla gercekten sizi andiriyor. Neyse konuyu daha sulandirmayayim. Bagislayin sayin @Murat Cömez, bence Colnago markasinin vites, disli, semer borusu gibi urunleri ile toplayin tam takim olsun :rolleyes:.

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
images (12).jpeg

Details

Frame:Colnago C60 lugged carbon
Fork:Colnago C60 carbon
Size range:42-60cm, sloping, traditional and high geometries
Size tested:50 sloping
Weight:6.95kg/15.3lb
Groupset:Shimano Dura-Ace R9000
Gear ratios:52/36, 11-25
Wheels:Vision Metron 40 carbon clincher
Tyres:Hutchinson Fusion 5
Brakes:Shimano Dura-Ace
Bars:Vision Metron 4D aero carbon
Stem:Colnago Nemesis alloy
Seatpost:Colnago carbon 31.9mm
Saddle:Colnago Selle Italia SLR

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@mariokaldato

Sen bu deliye uyma colanın asidi boyaya zararlıdır.

Ben sana bir tavsiye vereyim. Şaseyi toplamaya başlamadan seramik kaplama yap bence. Çıplak şase üstünde çalışmak daha kolaydır.

1) Şaseyi tüylü microfiber bez ve oto şampuanı kullanarak çift kova ile yıka. (bez olarak BİM 5'li paket microfiber ve şampuan olarak Carpex uygun fiyatlı ve işini iyi yapan ürünlerdir)

2) Yıkadıktan sonra bir camsil fısfıs şişesine su koy ve şaseyi su ve oto kil hamuru ile sil.

3) Kil ile sildikten sonra demir tozu temizleyici ürünle şaseyi bir kez daha yıka.

4) Detaylı şase temizliğinden sonra el fenerini şase üstünde gezdir, kılcal çizik var mı diye iyice bir bak.

5) Kılcal çizik varsa matkap ucuna uygun orta sertlikte bir uygulama pedi ve matkapla şaseye pastayı güzelce yedir. Pasta olarak çbs veya dyo iyi performans/fiyat ürünleridir

6) Pastanın yağından arındırmak için şaseyi tekrar şampuanla yıka. Kesinlikle cilalı şampuan kullanma!

7) Şaseye seramik kaplama uygula. Aliexpress'de 50 ml'si (bir otomobil için 2 uygulama çıkan miktardır bu, bisiklet için en az 10 uygulama çıkar) 5 dolar olan 9h mr fix tam bir performans/fiyat ürünüdür.

Şase yeterince temizse 1. aşamayı atlayabilirsin. Fotoğraflardan göründüğü kadarıyla şase yeterince temiz.

Colnago'ya bu yakışır.

FoldingRider

Düşündüğünü, yapabildiğin kadar özgürsün
Tepki
625
İsim
foldingRider
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Knight Rider Meşakatli ama etkili koruma etkili parlaklık :) güzel fikir Up+1 :harika::harika:

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@CmlCLK
Estagfurullah bagislayin de nedemek, nehaddime. Yalniz colnagonun kendine ait vites seti falan yok sadece cogunlukla campagnolonun parcalarinda panto olarak yazisi var. Düsünmeniz ve ilgilenmeniz yeterli benim icin tesekkürler.

@Mhmm@
Italyananin üzerine bence Italyan yakisir, cin isi japon isi olamaz dedim ve siparislerim gelmeye basladi.

Gelen parcalar....

DSC_0832.JPG
DSC_0833.JPG
DSC_0834.JPG
DSC_0840.JPG
DSC_0841.JPG
DSC_0849.JPG
DSC_0850.JPG
DSC_0851.JPG

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
Bende burada gidon Boğaz’ı parlatammmmm gelen parçalara bak maşallah

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Umtdgny
Bezi demire sürtmeden çırak olunmuyor
Musluk gbi parlamadan bir F Moser toplanmiyor

T

tersderyar

Misafir
Geçen arkadaşın biri satıyordu böyle kelepir birşey. Anlamayan birini bulursam satarım diyordu. Bende haklısın kendini beğenmiş gerizekalının biri çıkar alır sonrada birilerinden yardım ister kurar dedim. İşin şakası bu olsa da yine de yanılmamışım. Dalga mı geçiyorsun kardeşim milletle. Açtığın konuya bak yazdıklarına bak. Aldıysan aldın. Birkaç üyeyle geyik muhabbeti çevirmeyi kendi aranızda yapsanıza başka yollarla.

yokgibi

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
Mısırım hazır bekliyorum.

Umtdgny

Daimi Üye
Tepki
436
İsim
Ümit D.
Bisiklet
Diğer
@tersderyar Sanırım her şeye karşı hakaret dilini kullanarak tepkinizi dile getiriyorsunuz. Keşke daha ılımlı ve anlayışlı bir şekilde konuyu idrak etseydiniz.. Konuyu açan ben olsam pek sıcak cevaplamazdım sizin bu tutumunuzu :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@tersderyar
Bayiliyorum senin gibi 5 para etmeyen insanlara. Gerci senide anliyorum ama inan beyin satin alinmadigi icin senin hastaligina yapacak bir sey yok. Ben senin gibilere sadece :koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Murat Cömez
Abi sahibindende sadece 34 gram agirliginda bir kertenkele beyni ilani var ,ikinci el. Yap buna bir hayir al hediye et

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Raşit hocam öyle deme sizin gibi market poşetlerini sağa sola asacağına sepeti boş nasıl olsa içine koyuyordur. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato