B'twin Triban Serisi Kullanıcıları Kulübü (3-5ler buraya)

kobalamin

Daimi Üye
Tepki
446
İsim
H.Onur
Bisiklet
b'Twin
@lealtad forumda 2.el bir aerobar bulmustum.Sahibinin de 31.8mm gidonuna uymamis.Allah razi olsun ondan onceden bu 31.8 mm gidonu oldugu icin kullanamadigini belirtti.Sanirim aerobarda capa bayagi bi dikkat etmek gerekiyor.

Scudo

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
yakında bir triban düşünüyorum, 1500 liraya alınabilecek sağlam önerileriniz var mı? decathlonda satılanlar iyi mi sizce?

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@tıbbiyeli decathlon'un kendi aerobarını bikaç sürüşte denemiştim. Alttan pullar sayesinde 25.8 gidonda kullanmıştım.. Gayet başarılı bi üründü. Over size de bulunur çok zor bulunan bi ürün değil..

@Ruhpastası o bütçeye güzel makineler bulunur.. Triban 3'ler şuan da bile 60 ve 54 kadro satan tanıdıklar var 700-800 tl civarına. Ama 1.500 bütçe varsa triban olarak kısıtlama kendini başka daha güzel bisikletler de bulabilirsin..

• Beğen
Tepkiler: Zuzunay

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@lealtad yorumun için teşekkür ederim. bir heves mi şuan bilmiyorum ama çok hoşuma gidiyorlar, ince teker düşündüğüm için sıradan şehir bisikletlerinden istemiyorum.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
Merhabalar. Uzunca bir sure kafami kurcalayan başka bir sorun. Arka jant sanirim tam ortalanmiyor. uploadfromtaptalk1452052297729.jpguploadfromtaptalk1452052309374.jpg
Umarim ifade edebildim. Sebebini bilen var mı?

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
@Şevket Akça qr ve jant göbeği tam oturmuyordur yerine. Özellikle kaset ve aktarıcı kasma yapıp esnetip sıkarken çekme/itme yapabilir..

• Beğen
Tepkiler: Şevket Akça

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
bugün dekatlona gidip test edeceğim, eğer seversem üstünde gelirim belki :D

• Beğen
Tepkiler: lealtad

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
@huseyinbozan 2. ellere güvenmiyorum hocam. neresinden ne çıkacağı belli olmuyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ruhpastası hocam buradan tanıştığım arkadaş var ne eksik ne gazla herşeyi ortaya döküyor açıkası senindüşüncen ile bnim düşüncem aynı ama arkadaş sattığı malın arkasında hatta denemeni ve öyle karar vermeni istiyor ki elden satıyor :) görürse yazıyı döner. t5 karbon alü karışık kadrosu sora setli spd pedal ve dış lastık pro fiyatta çok iyi :)

Ruhpastası

Forum Demirbaşı
Tepki
342
İsim
Şafak Çalışkan
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır

seyirci06

Üye
Tepki
2
İsim
M. Erdem Ç.
Bisiklet
b'Twin
Merhaba herkese uzun süredir forum üyesiyim ve buraları okuyarak bisiklete heyecanım arttı ve 6.6.2015 tarihinde bir tane triban 300 sahibi oldum 2 ay kadar sürdüm sonra evdeki köşesine koydum ve arada tozunu temizleyerek iç geçirerek izledim:) Tecrübem az olmakla beraber düşüncelerimi yazmak istedim triban 300 ve yol bisikletine dair...

Gerçektende yol bisikletleri kenarda birçoğumuzun unuttuğu güzel bir ulaşım aracı, ortaokul yıllarında yoğun birşekilde bisiklet kullanıcısıydım birçoğu gibi dağ bisikletiyle gezerdik sonra 1 yıl kadar eski bi yol bisikletine bindim benim degildi sonrasında yıllar gecti şimdi 30 yasında kamuda çalışan biriyim boyum 1.89 kilom 120 ve forum sayesinde yeniden bisiklet edindim öncelikle kilo 120 o tekerler seni nasıl taşıyor diyenlerin şaşkınlığı güzel oluyo:) ve sürmeyi denediklerinde ki hafifliği hızlanışının güzelliğini keşfetmeleride.

Benim için en sıkıntılı konu önde süspansiyon yok ve tekerler etli olmadığı için yerin titreşimini yansıtıyor oluşu bununla beraber asfalt yoldaki keyfi inanılmaz. Ben ilçede ikamet ediyorum bu sebeble ana yollar dışı gerçekten zorlayıcı oluyo ama oturduğum binanın önüne gelip tek elle bisikleti kaldırım merdivenleri cıkabilmek cok güzel böylece evde muhafaza etmek de çok rahat.

Alacak arkadaşlara tavsiyem jel sele kılıfı almaları ki alana kadar gayet sıkıntı çekmiştim ve yedek lastik içi pompa ve onu değiştirirken ihtiyaç duyacağınız ekipmanlar küçük bir cantayla yanınızda bulundurmanız süprizlerle karşılaştığınızda işinizi kolaylaştırır:)

Herkese bisikletli günler ben artık binemiyorum ama belki sonra yeniden dönerim bisikletli günlere..Fotoğraflarıda paylaşayım becerebilirsemIMG_1258.JPG IMG_1240.JPG

seyirci06

Üye
Tepki
2
İsim
M. Erdem Ç.
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler Alatay bey alırken forumu çok karıştırmıştım doğru anladığım 60 almam gerektiğiydi :) binemiyorum artık şimdi nasip olursa bide düğün hazırlığı var artık köşesinde tablo gibi beklicek :)