B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@tahirrcann

nedir merak ettiğiniz? yardımcı olalım.

@Hackless neden 27.5 öneriyorsunuz?

Scudo

48 Vites

Üye
Tepki
53
İsim
48 Vites
Bisiklet
Salcano
@hashus1099 yazmıştım size özel mesajdan konuşmuştuk :) Elimdekini satar satmaz alacağım inşallah. Çok araştırdım ancak bu fiyata bu donanım yok, sizin bisikletle ilgili kötü yan diyebileceğiniz bir şey var mı diye sorayım ben yine de :)

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@tahirrcann aynakolun büyük dişlisi daha büyük olsun isterdim, ama sonuçta dağ bisikleti bu ve artık bu seviyedeki bisikletlerin aynakollarının hepsi böyle. başka da bir sıkıntım yok.

BugraKargi

Üye
Tepki
32
İsim
Buğra Kağan Kargı
Bisiklet
b'Twin
Merhaba, rafal 720 kullanan arkadaşlar biraz daha bilgi verebilir mi ? Bu ay sonu bende almayı planlıyorum. Biraz sert sürerim o yüzden maşası ve donanımı beni cezbetti. Deneyimlerini aktaracak arkadaşlar bekleniyor. :)

BugraKargi

Üye
Tepki
32
İsim
Buğra Kağan Kargı
Bisiklet
b'Twin
@hashus1099 Hocam öncelikle maşasını sorayım. Araştırdığım kadarıyla 3 kademeli maşası var ama bu maşa ne kadar iyi ? Jant seti zaten güzel bir set ama daha önceden kullanmadım. Akort kaçırma gibi konularda nasıl ? Bu fiyata bu performans gerçekten güzel ama kadrosu ne kadar iyi ? Buda son sorumdu. Şimdiden teşekkür ederim.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@BugraKargi aynı bisikletin 26" olanını 1.5 yıl kullandım.
jantın hiç akort ihtiyacı omadı.
kadrosunu nasıl değerlendirmem gerektiğini bilmiyorum, kasıt hafiflikse son derece hafif. deformasyonsa, henüz rastlamadım.
maşa için de henüz hava basma ihtiyacım olmadı. performansından da son derece memnunum.

720'yi de 1.5 aydır kullanıyorum, aynıları onun için de geçerli.

BugraKargi

Üye
Tepki
32
İsim
Buğra Kağan Kargı
Bisiklet
b'Twin
@hashus1099 Hocam unutmadan sorayım maşayı yükseltebiliyor muyuz ? 120mm vb. ?

okkan38

Üye
Tepki
9
Fiyatına göre çok iyi bisikletleri var.Herzaman alınır....

Ogenc

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@hashus1099
Büyük lastik hız demek, zaten 27.5 çok büyük değil normal boy. 26 küçük kaçıyor. Benim boyum 170 lerde olmuş olsaydı kadroyu küçük tutar ama lastiği 27.5 alırdım yinede. Çocukken bile 26 jant küçük hissettiriyodu bana, o yüzden sanırım :)

Ayrıca arkadaşlar 2-3 hafta oldu bisikleti alalı, yağmur çamur kullandım banamısın demiyor ya uçuyorum bisikletle, bide gidonu kapayınca yoldada uçak gibi, kondisyonlu ve inatçı birisiyseniz yol bisikletini çokta fazla aratmıyor kanımca.

Benim gidon bana biraz kısa geliyor yani fazla eğiliyorum gibi, nasıl yükseltirim bilen var mı ? İnternette arattırdım kimisi 2 vida açıp yükseltiyor o vida benim gidonda yok, kimisi ek silindir yuvarlak şeyler ekliyorlar, kimisi yenisini takıyor hiçbişey anlamadım.

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Hackless büyük lastik, aynı zamanda daha büyük moment kolu demek. harcaman gereken gücün de artması demek. yoktan var olmuyor iş, yani daha fazla hız yapmak için yine daha fazla enerji harcayacaksınız.
26 da kullandım, 27.5 da. kayda değer bir fark göremedim.

yol bisikletini çok da fazla aratmaması konusuna hiç cevap vermemem lazım aslında, 1.75 tur lastiği kullanıyor da olsam yol bisikletini çok arattığı için gidip yol bisikleti de aldım.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@hashus1099
Benim kullanım amacımdan dolayı yolu aratmıyor dedim yoksa tabiki fark var. Güç tabiki gerektiriyor ama vücut o güce çok rahat adapte olabiliyor, ama 26yla adapte olduğunuz rahatlık 27.5 kapasitesine erişemiyor benim fikrimce saygılar.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@garmae0671
Gidonumu yükseltmek istiyorum nasıl yapacam.

garmae0671

Üye
Tepki
15
İsim
Murat kaan
@Hackless

Hocam yükseltme aparatları var onlardan alıp yükseltebilirsiniz.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@garmae0671
Yükseltme aparatı nasıl işliyor, neyi söküyor veya gevşetiyorda benim gidonumun yükseltmesine imkan veriyo, merak ettiğim kısım bu, aletin olduğunu zaten biliyorum :)

garmae0671

Üye
Tepki
15
İsim
Murat kaan
@Hackless hocam gidonu amortisöre bagalayan vidayi çıkarip alınan setteki parça yerleştirilip setin içinden çıkan 5mm lik halkalarla istediğiniz yüksekliğe ulaşabiliyorsunuz fiyat da 40tl civarı daha iyi anlamanız için internette buldum umarım yardımcı olmuşumdur
(link)

• Beğen
Tepkiler: samurusov

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
@garmae0671
Şimdi sorun surdaki gidonun ortasında yuvarlak bi plastik var vida yok ikincisi baska videoda bisey izledim halka falan takmiyolar direk cekip uzatıyor benim bisiklette halkami takmak lazim?