B'twin Rockrider Kullanıcıları Kulübü

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Süphan Hasdemir
@Hsyndeli hocam sıfırın çıkışını bekleyemeyecekseniz şunu bir inceleyin derim 2. El uygun fiyatta anlaşılıp satın alınabilecek temiz bir bisiklet gibi.

Scudo

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Hsyndeli
Hocam onlar yol bisikleti mtb ile kıyaslamak doğru olmaz.Hayırlısı olsun ama uzun bir tura tecrübeniz yoksa yol bisikleti ile çıkmak pek sağlıklı olmayabilir.

Mustafe

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Şimşek
Merhabalar
Bu yaz btwin marka bisiklet almayı düşünüyorum. Vtt ile Mtb arasındaki farkı anlatabilcek var mı? Ve 540 mı 560 mı almalıyım yoksa sedona carraro yada bu gibi markaların bu bisikletlerin fiyatında olanlarına mı bakmalıyım ? Yolculuk yapmayıda düşünüyorum bağaj delikleri var mı bu bisikletlerde ?

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@Mustafe
Vtt biraz daha bu tarz bisikletlerin yarışma ya da antrenman, gösteri için üretilmiş olanlarına deniyor. Ben okuduklarımdan bunu anladım, yanlış biliyorsam biri düzeltsin. Markalarla ilgili soruna gelince, bu markaların üçünü de kullanmış birini bulman ve ondan bilgi alman biraz zor. Ben tur bisikleti kategorisinde bir carraro aldım gecen ay, ve onu almadan önce de b-twin rockrider 540 almayı düşünüyordum. Bir hafta mtb mi tour-trekking mi diye tarttım kafamda. Yani soru benim için biraz farklıydı. Son derece öznel bir yorum yapıyorum, Carraro çok kaliteli bir bisiklet değil, Sedona da ondan daha iyi değil (bunu söyleyebiliyorum çünkü tur arkadaşım Sedona kullanıyor ve sıkıntılarına şahit oluyorum). Gelelim B-twin'e, sadece mağaza incelemelerime dayanarak söylüyorum ama bence genel olarak Decathlon malzeme kalitesi konusunda pek parlak bir marka değil. B-twin'in üretiminde de Carraro'da ve Sedona'da olduğundan biraz daha cimri davranılmış gibi. Bunları söylerken bir parça çekiniyorum çünkü herkesin bir şekilde edindiği sahip olduğu bisikleti severek, mutlulukla kullanmasını isterim. Ben öyle yapmaya çalışıyorum, çünkü gerçekte benim bisikletimde de pedal, sele ve lastikler hak getire. Azıcık yağmur çiselese ayak pedaldan kayar mı, 10 km hızla giderken lastik kayıp sizi yere kapaklar mı? Maalesef bunlar başa geliyor ama herhangi bir spora, outdoor etkinliğine tutku duyuyorsanız böyle küçük şeyleri de görmezden geliyorsunuz. Ben genel olarak dünya üzerindeki tüm sportif ürünlerde en küçük bir iyileştirme ya da kalite farkının alıcıya saçma seviyelerde yüksek fiyatlandırmalarla yansıtıldığını düşünüyorum. Bu yüzden 'en kaliteli' ürünler bile bence gerçekte çöp. Bu çöp meselesinin canımızı daha az sıkması için yapılabilecek şeylerden biri bisikletlerimizin komponentlerini idare edebildigi kadar kullanmak, güvenlik sakatlanma riski olmadığı sürece canını çıkarana kadar kullanmak. İşlevi bozulduğunda tamir ettirmek. "Aktarıcım bozuldu, ederi 70 lira, tamiri 20 lira. Şu model 139 liraymış daha iyi diyolar alıyım gitsin" deyivermemek mesela. Bunları kesinlikle basit bir bütçe ihtiyatı ya da tutumluluk savunusu üzerinden ileri sürmüyorum. Bütün markaların az çok fetiş olduğunu ve tüm ürünlerini fetişleştirdiğimizi (adidas saplantısından çok çektim) düşünüyorum. Başta çok beğenerek aldığımız ürünleri kullanmayı bir süre sonra sıkıldığımız, kaliteli bulmadığımız ya da demode görmeye başladığımız için bir kenara atarken onları erken çöpe ayırmış oluyoruz. Halbuki yeni alacaklarımız da altıüstü daha kaliteli çöpler. Öyleyse tüm bunların çöp olmalarının hakkını hakkaten verelim ve çürüyene (hem mecaz, hem de düz anlamıyla) kadar kullanalım. Markalardan söz açmışken, bisikletimin üzerinde Cst marka lastik vardı aldığımda ve ben içeriğinde eser miktarda kauçuk olduğundan bile şüpheliyim. O kadar sert o kadar naylon ki zincir eskir, ruble eskir bu eskimez. Bu lastiğe bile tahammül etmeye, bisiklet sevgime gölge etmemesi için güneş altında sürerek onu eritmeye çabalıyorum. Bilmem anlatabildim mi? Bisikletlerimizi sevelim, çöpün hakkını verelim.

Unutmadan bagaj delikleri hepsinde var evet, rockrider 540 modelini de tur bagajıyla donatabilirsiniz.

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@fatiherdem22
Kardeşim bir türlü bulamadık ki 560 26 jant modelini.1 aydır arıyorum medium 560 26 jantı ama yok. Haziranda gelecek dediler sesleri çıkmış. :/ bu arada @Mustafe : 540 ile 560 modelinin (26 jant) arasında çok çok büyük farklar var.540 önermem açıkçası 560(26 jant .27.5 olanı değil!) modelini öneririm.

(link)

• Beğen
Tepkiler: fatiherdem

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
arkadaşlar yoğun işlerimden dolayı henüz ikinci ele konusunu açamadım ama rockrider 8.3'ümü satıyorum bilginiz olsun. XL kadrodur, belki çevrenizde almak isteyenler vardır. :)

• Beğen
Tepkiler: muratturan2121

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@hashus1099
Bende az önce decatlonu aradım. 560 ve rr 8.3 modelinin bir daha getirmeyeceklerini söyledi. XL değil de Medium olsaydı bakardık.

• Beğen
Tepkiler: hashus1099

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@muratturan2121
560'ın 26 jantı gelmez muhtemelen, ama 27.5 yeni sezon ürünü.
8.3 birkaç yıllık bisiklet, o da zor. zaten rafal 740 getirdiler yerine. ben rafal 720 aldım bir de, 8.3'ü de tur bisikleti yapacaktım ama şu sıralar şu aletle ( (link) ) yatıp kalkıyorum, acilen 8.3'ü satmam lazım. :D

Kaplan53

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
Sedona
Peki arkadaşlar bir tanede bana oneriniz olabilirmi ise gidip gelmek için duz yol sehir bisikleti kaliteli bisey olsun ilk deneyimim olacak 5 km lik yol gidecem mesafe 750 ila 1500 arasi

Mustafe

Üye
Tepki
3
İsim
Mustafa Şimşek
@muratturan2121
Neden 26 biraz açıklar mısınız? Çok bi bilgim yok .bide ben yazmayı unutmuşum 27,5 540 mı 560 mı tavsiye edersiniz?

rr560 27,5= (link)

rr540 27,5= (link)

Bu bisikletlerden hangisini seçmeliyim yada başka önerisi olan var mı? Kiralık bisiket ile 50km yol yaptım 1 ay önce sadece totom ağrıdı biraz. Bu bisikletler 200 km veya üstü yol yapar mı? Şunuda söyliyim dağdada sürmeyi düşündüğüm için bu tür bakıyorum.

fatiherdem

Üye
Tepki
23
İsim
Fatih Erdem
Bisiklet
b'Twin
@Mustafe

@Mustafe Tabii ki ne kadar para o kadar donanım demek 540 parasının hakkı kadar donanım var ama tabii ki de rockrider540 ile rockrider560 arasında ciddi bir fark var bu bir gerçek.

Ancak rockrider560 26jant bulamıyorsanız bana sorarsanız kadro boyunu ayarlayıp(gidip deneyip XL kullanan biri jant büyük olduğu için L beden bir kadro alması vb.) 27.5 inç jant rockrider 560 gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Hem fiyat olarak açılmamış hemde yeni sezon olduğu için tüm decathlonlarda ve internet mağazasında bulabilirsiniz.

Kullanıcısı olarak rockrider560 27.5" için nacizene tavsiyem bu yöndedir.

samurusov

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Samuel
Bisiklet
b'Twin
Zeytinburnu Decathlon'dan Rockrider 560 aldım, ordan buraya orda tanıştığım bir arkadaşımın yolları göstermesiyle Beşiktaş'a kadar sürdüm tamamen aç kahvaltı yapılmamış, 1 sene bisiklet sürülmemenin kondisyonsuzluğu ve sene başına göre aldığım kilolar + sırtımdaki çantaya rağmen rahatlıkla gittim. Yüksek kaldırımlardan in çık yaptım, düz asfaltta gidondan o amörtisörleri kitledim çok daha hızlandı bisiklet. Şuana kadar diyeceğin tek şey sele k*çımı acıtıyor başka hiçbir sorunu yok :D Ha birde gidon gerçekten biraz uzun ama şuana kadar pek sorun olmadı, belki ilerde değiştiririm.

@Hayrettin tekrardan sa qnq

13244665_597181453783601_1687542777821085129_n.jpg 13239488_597183040450109_3930997477455106499_n.jpg

48 Vites

Üye
Tepki
53
İsim
48 Vites
Bisiklet
Salcano
İyi akşamlar Rafal 720 hakkında bilgisi olan var mı ? Özellikleri çok cezbediyor beni ancak nasıldır hiçbir fikrim yok.Bilen varsa ve aydınlatırsa çok sevinirim..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160528/35ae4564a0a322392e60443466c5df7e.jpg

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

muratturan2121

Aktif Üye
Tepki
275
İsim
Murat Turan
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bende bu modeli beğendim ama henüz gelmesini bekliyorum.

(link)

• Beğen
Tepkiler: okkan38