Bisikletliler için Tasarlanmış bir restoran "Ham On Wheels"

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Barselona'da bisikletliler için tasarlanmış bir restoran var(mış). Türkiye'de benzeri yok sanırrım. Oldukça ilginç ve yaratıcı bir konsept. Burada olsa ne kadar iş yapar bilemem ama girişimciler için çok güzel bir fırsat olabilir. Ayrıca oturaklar koltuk, sandalye yerine bisiklet selesiyle hazırlanmış. Sele üzerinde ne kadar rahar ederiz diye düşünenlere altını çizerek belirtiyorum seleler "Brooks" :)

Bu yaz Barselona'dayım. Bu mekana uğrama imkanım olursa izlenimlerimi ayrıca buradan paylaşmaya çalışacağım.

(link)

hamonwheels_1.jpg hamonwheels_10.jpg hamonwheels_4.jpg

Scudo

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
İsminden ve bisiklet üstündeki domuz iskeleti figüründen anlaşılacağı gibi domuz eti ağırlıklı bir restoran.
Müslümanların temkinli olması gereken bir mekan.

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
@Reahax

Doğru bir tespit hocam. Konsept güzel ama Müslüman bisikletçilere hitap etmiyor maalesef.

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Bir bakışta görmüşüz hemen domuzu. Helal olsun vallahi domuz avcılarıyız resmen neyse konunun özüne gelirsek çok yaratıcı ama Brooks'ta olsa oturaklar daha önce oturmadığımız için yadırgayabiliriz ama fikir muhteşem.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Domuz eti olmasaydı yarın oradaydım :snzdglsn: bu kötü oldu işte.Şaka bir yana çok güzel bir yer'e benziyor.Gittiğiniz zaman sizden fotoğraf bekliyoruz :D

F.Yıldırım

Daimi Üye
Tepki
401
Bisiklet
Salcano
Mekanın kapasitesi az geldi bana. Krokisindeki koltukları saydım 14 çıktı. Bir bisiklet grubu gitse mekanı kapatır gibi bir durum olur dışarıdan başka kimseye yer kalmaz. Burası duraklamaktan daha çok yol üstü atıştırmalık yeri gibi olmuş.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
bisikletleri koyacak yer göremedim.

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Konsepte bişey diyen olmadı, domuz eti uyarısı yapıldı diye hemen dalga geçilmesi ve alaycı sözler sarfedilmesi gereksiz olmuş.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben artik kasit oldugunu dusunuyorum her yere her sekilde dini bir icerigin aleni veya subliminal etki icin atildigina dair!

Hakikaten yazik olmus!
Hepimiz Barcelona'dan gelip geciste hergun ugrardik yoksa bu mekana...

Keske menuyu de yayinlasaydiniz!
Belki alternatif olarak vegan ve helal et urunleri de var mekanda ve bosuna uzuluyoruz bize gore birsey yok diye...
Bu arada memlekette domuz ciftlikleri ve hatta Carrefour vb. magazalarda ozellikle domuz urunu reyonlari var kimsenin sesi cikmiyor onlara?
Haaa... Giden bir arkadas olursa izgaralarina da baksin mekanin! Sonucta domuz eti hazirlanan izgarada dana urunu pisisrirlerse o da olmaz!
Gelgelelim sahil boyu turistik mekanlarda bolca "English breakfast" adı altinda "bacon" domuz urunu hazirlanir ve o izgaralarda hemen ardindan musluman kardeslerimiz icin helal etlerde pisirilir ve afiyetle yenilir...

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
@suat akman

Bana çok şaşırtıcı gelmiyor. Nedeni ise çok açık: İnancımızı kendi içimizde yaşamak yerine, bir insanın doğumundan ölümüne kadar, hayatı boyunca ne yiyeceği, nasıl oturacağı, nasıl davranacağı, nasıl konuşacağı, nasıl ihtiyaç gidereceği, nasıl yürüyeceği, nasıl iletişim kuracağı gibi akla hayale gelmez hemen hemen her konuda bir kurallar silsilesini öğrenmeye ve bunu uygulamaya kalkarsanız olacağı budur. Düşünün ki Microsoft'ta işe başladınız ve sizden istedikleri Microsoft'un şirket işleyişine ait tüm kuralları, prosedürleri ve uygulamalarını ezbere bilmeniz bekleniyor. Bu yüzlerce kitap eder. Bunları öğrenmeye kalkarsanız en başta yaratıcılığınız biter çünkü aklınız tamamen kuralları öğrenmeye ve bunları uygulamaya koşullanır. En kötüsü de herşeyi öğrenemeyeceğiniz için hep bir suçluluk duygusu, yanlış yapma korkusu ve bunu bildiğini iddia edenlere karşı bir itaat, kendinizi affetirme baskısı ortaya çıkar. İnsanın inancı basit olmalıdır. Niyetiniz temizse ne yediğiniz, nasıl yattığınız, ne giyindiğinizin hiçbir anlamı yoktur.

ozgur908

Forum Bağımlısı
Tepki
999
geçenlerde bursa ilinde bir alışveriş merkezi hristiyan ve yahudilere yönelik ibadet odalarını kapattığını duyurdu. nedeninin de müslümanların bu ibadet odalarından rahatsız olması ve tepki göstermesi olduğunu söyledi. mütedeyyinlerin her şeye karışmasına her şeye kendi yorumunu dayatmasına itiraz etmek de artık bir mağduriyet kaynağı. bisikletforum'da siyasetin işi yok diyenler takır takır din (bizim durumumuzda islam) propagandası yapıyor. çünkü siyaset tartışılır ama inanç mutlak doğrudur. inanmayan zaten hata yapıyordur değil mi? islam dini her fırsatta yapılan propaganda girişimleri, baskıcı ve uzlaşmaz tavırlar yüzünden islamofaşizm olarak algılanmaya başladı ki bunun da sebebi kafirler değil münafıklardır.

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
At eti ve domuz eti lezzetlidir.Denemeyenler için diyorum.At biraz eksi ama domuz eti cidden güzel.Bacon'dan bahsetmiyorum bile
Edit: Domuz etini yanlışlıkla yemiştim.Bacon da aynı şekilde.Ama çok güzeller :eek:
Ayrıca konu sapmasa iyi olur bence kuru tartışmaya gerek yok.Mekan gayet güzel bence.

Çağrı Soylu

Forum Bağımlısı
Tepki
686
Bisiklet
Focus
Burada da mı din konusu. Yeter kardeşim artık.

Ben dindarım, ben oruç tutuyorum, ben namaz kılıyorum diye muhtelif başlıklarda belirtince elinize ne geçiyor? Hani sağ elin yaptığını sol el bilmeyecekti? Dininiz de inancınız da size ait ve sizin olsun zaten. Dinden prim sağlanan platformlardan burası değil burası. Karıştırmayın.

Herhangi bir nedenden dolayı domuz eti yemekten imtina eden varsa zaten yurt dışında yediğine dikkat eder. Neymiş yani. Öyle bir takıntınız varsa tavsiyem zaten çıkmayın yurt dışına domuz değil derler yine domuz çıkar.

Son olarak kimliğimde müslüman yazıyor ve domuz sosisi yanında bira çok güzel oluyor. Almanya'ya özellikle Berlin'e giden olursa curry wurst yemesini tavsiye ederim. Barselona'ya gidersem de mutlaka buraya uğrarım.

Edit: Evde bacon yapınca kokusu 2 günde çıkıyor. O yüzden devamlı olmuyor malesef. Merak eden varsa macrocenter'da var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba arkadaşlar,

lütfen konu başlıkları altında dini içerikli atıflarda bulunmamaya gayret edelim. Son zamanlarda forum konularında da görüldüğü gibi, gereksiz tartışmalara sebep olabilecek şekilde din,dil,ırk, siyasi ve ırkçı söylemlerde bulunmamaya özen göstermemizi rica ederim. Bu konuda hepinizin gereken önem ve dikkati göstermenizi de rica ederim.