Bisikletliler için Tasarlanmış bir restoran "Ham On Wheels"

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağrı Soylu
Dediklerinize tamamen katılıyorum ben de.Yanlislikla yedim dedim ama asla yemem bence soyle boyle demedim yani takintim yok

Scudo

Sebahattin Gerceker

Daimi Üye
Tepki
1.732
Bisiklet
Specialized
Hıımmmm.. ilginç... Bana duvardaki petekler balı çağrıştırdı hemen.. ve bisiklete binen yaratığın inek olduğunu düşünerek, uzun bir bisiklet turunun ardından ballı süt içmek için gidilecek harika bir mekan diye düşünmüştüm...

• Beğen
Tepkiler: Bahadır Gürel

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
DSC_0252.JPG DSC_0253.JPG DSC_0254.JPG DSC_0255.JPG

Sonunda Barselona'da gitmek nasip oldu mekana. Aslında özellikle aramadım bir anda karşıma çıktı mekan. Heyecanla içeri girdim, acıkmıştım da açıkçası. Uzatmamak gerekirse mekan tanıtım fotograflarından çok daha küçük. Mekan "L" şeklinde, tavanda asılı sele şeklindeki lambalar girişte yer alıyor, "L"nin diğer ucu da yani yemek yenen yeri de diğer tarafta. Toplamda 3-5 kişilik oturma yeri var. İçeri bisikletle falan da girilmiyor (internette mekanı gördüğümde acaba bisikletle mi giriliyor diye düşünmüştüm). Bu konseptte daha ferah bir yer yapılsa belki daha çok ilgi çekebilir çünkü ben gittiğimde yemek saati olmasına rağmen hiç müşterisi yoktu. Neyse kendi adıma güzel bir tecrübe oldu.

Şehirden de kısaca bahsetmek gerekirse, Barselona tam bir bisiklet şehri. Şehirde belediyenin koyduğu bisikletler (trafikte adamın bindiği kırmızı bisiklet) yoğun olarak kullanılmakta. Tasarımları da oldukça güzel, önden katlanabilir. Şehir genelinde birbirinden renkli "fixie" bisikletler kullanılıyor. Hani bizim buralardaki gibi cyclocrosslar, dağ bisikletleri, önden arkadan amortisörlü bisikletler yok denecek kadar az. Şehrin büyük bir kısmında geniş bisiklet yolları mevcut. Trafikte bisikletler son derece güvenli ve arabalar ile uyum içinde. 7'den 77'ye olmasa da 15'den 77'ye bir çok kişi bisiklet kullanıyor. Bisiklet kiralama noktaları oldukça popüler ve iş yapıyor.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: F.Yıldırım