Bisikletle TR-ans Avrupa : Almanya - Hollanda - Belçika - Fransa - İspanya - İtalya

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
almanya daki bazı firmalara göndermek üzere hazırladığım metinleri almanca ya çeviren sevgili "gokdaltercüme" ye çok teşekkür ediyorum.

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
17 haziran Alman konsolosluğu ile vize görüşmemiz var.

1 temmuz da ver elini Almanya.

Ana sponsor ve malzeme sponsoru arayışımız devam ediyor.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Zaman ve para derdi olmayan, gözü kara bir tur arkadaşı bulursam seneye yaz başı yola çıkacağım şekilde 2500-3500 km lik bir Avrupa turu da ben düşünüyorum. Bana katılmak isteyenler özelden yazabilir.

Size de başarılar..

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Soner abi şimdiden hayırlı yolculuklar. Allah yardımcınız olsun. Uzunca bir süredir foruma vakit ayıramıyordum. Hindistan turu videolarınızı bile yeni izleyebildim. Avrupa turu umarım daha güzel ve eğlenceli geçer.

Ben fotoğraf, anlatım ve videoları şimdiden beklemeye başladım :)

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
3 günlük bir koşuşturmacadan sonra vizelerimizi aldık.

Bizden yana herşey hazır.

Azim , kararlılık, sevinç, bisikletler, izinler, kağıtlar , rota vb.

sponsor arayışımız devam ediyor.

binlerce insan, şirketler tarafından, bedava , futbol maçlarına götürülüyor. yeme içme kalma hepsi ödeniyor.

Biz bu tur için uçak bileti bulamadık. :(

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Karışık duygular içinde yazıyorum. sanırım , TRANS AVRUPA turu , maddi imkansızlık sebebi ile yapılamıyor.

Türkiye nin en çok gezen bisikletli çitfi, bazı özel firmaların çok içten yardımları dışında destek bulamadı. bulamıyor.

üzgünüz , ilkleri başarmak çok zor. Türkiye den böyle bir tura çıkmak çok çok zor.

böyle bir turun masrafı da sanılandan daha çok.

sadece vize için 800 ytl harcadık.

Avrupada günlük harcamalar , iran daki pakistan daki kadar az olmayacak.
uçak bileti 1000 ytl kadar. Bir firma , bunu karşılasa bile yetecekti bize.

üzgünüz !!!

sevims

Aktif Üye
Tepki
159
@Soner Sarıhan

Ne yazık ya! O kadar hazırlık yapılmış, vizeler bile alınmışken... Ben inanmak istemiyorum, bir yolu bulunacaktır inşallah :( Siz moralinizi bozmayın da abi, vardır bir hayrı...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Evet bir hayrı var elbet.
Futbol dışındaki sporların da "adam" sayıldığı bir ülkede yaşamak konusundaki kararımıızı kesinleştiriyor bu gibi olaylar.

ben mi umutsuzum siz karar verin.

2600 e yakın mail atıldı,
240 a yakın telefon görüşmesi,
50 ye yakın yüzyüze görüşme,

yapıldı.

Hardline Nutrition ve Yeşilbisiklet in malzeme katkısı, BaşakGroupama acentası Yusuf Oral ın seyahat sigortalarımızı yapması ( çok teşekkür ediyorum bu firma ve kişilere ) dışında sonuç kocaman bir sıfır.

bu arayış sırasında harcanan 300 ytl de cepten gidenlere ekleniyor tabiki.
zaman , emek ve umut kaybı da cabası.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.073
Sonercigim.
Turunun hazirlik safhasina yetisemedim ama birak avrupayi ne yapacaksiniz oralarda zaten sehirlerdeki tum dukkanlar birbirine benzemeye basladi her sehirde Mc. Donalds, Pizza Hut.... Ve de cadirinla kamp yapsan bile 20 euro odersin en azindan kamp yerlerine. Dagda bayirda kalayim desen seni gorenler hemen polise telefon ederler. Birinin baginda bahcesinde kalmak icin izin istesen sevmezler yabancilari, ozellikle Turkleri, izin vermezler.
Benim sana tavsiyem hazirliklarini tamamlamissin cikin Derekoyden Bulgaristana, Romanyaya, Macaristana, gezin balkanlari paraninizin yettigi kadar. Hem ucak parasida cebinizde kalir. Balkanlarin kultur zenginligi dogasi avrupadan ustundur. Inaninki balkanlarda bisiklet surmek o sinirlandirilmis ailece coluk cocugun doldurdugu kalabalik dar avrupa bisiklet yollarindan daha ozgurdur.
Daha olmadi tekrar Iran ve Turk cumhuriyetleri tum bisikletcilerin ruyasi veya en azindan benim:))
Oturup kalma caresizlikten biliyorsunki yollarda masraflarimiz evdekinden daha az.
Selamlar.

(link)

• Beğen
Tepkiler: coşkun ayaz

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Teşekkür ederim Ahmet'cim.
Biz çift olarak seyahat ettiğimiz için , ben çok çok ihtiyatlı davranıyorum.
Rotayı bilmeden , incelemeden yola çıkmamız mümkün değil.
Bulgaristan ın güvenli olmadığını duyuyorum her zaman. Romanya falan hiç heyecan uyandırmıyor zaten bende.

Çok teşekkürler yazdıkların için, çıkış yolu olduğu muhakkak, bakalım ne yapacağız. evde oturmayacağımız kesin . Fakat nereye nasıl gitmeli.

bugün bazı gelişmeler olabilir ?

Türk milli futbol takımı gibi bir uzatma golü :)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
yarın bir kaç gelişme olabilir.
Nefret ettiğim futbol sporuna döndü bizim işimizde
son dk golü atacağız belki de.
ilginç :)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Soner abim neler çektiğini anlayabiliyorum.

Eskişehir'de bir kulübün sadece malzeme ve yarışlara gitmesi için gerekli maddi destek için sponsorluk görüşmeleri yapmıştım epey kapı gezdim. Elde var kocaman sıfır. Birinci lig takımına 200 bin YTL veren bir hastane bize beş kuruş vermeyi uygun bulmadı. Haksız da değiller hani...

Sonunda ne oldu kulüp olarak yarışlara gidemedik ama kalan vakit ve enerjimizle Uludağ'ın zirvesinde kulüp bayrağını kendi imkanlarımızla dalgalandırdık çok şükür. Çok da memnunum açıkçası. Uludağ zirve maceramız belki yarışlardan daha iyi oldu benim için.

Herşeyde bir hayır var elbet. Bence sponsor firmalar açısından da düşündüğümde onları haklı buluyorum malesef. Futbolla bisiklet sporu seyircisinin kitle bakımından karşılaştırıldığında firmalar haklı. Halkın bisiklete olan ilgisi de zamanla artacaktır.

Bize de bu konuda çok görev düşüyor. Siz geçmişteki turlarınızla zaten bu görevi en önde göğüsleyenlersiniz. Üzmeyin kendinizi. Yine de inşallah dilediğiniz tura çıkabilirsiniz.

Sevgiler...

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

beyzade1978

Aktif Üye
Tepki
107
Sevgili Soner bey, biliyorum bu tarz mesajlar sizin için çok fazla bi anlam ifade etmiyor ama gerçekten sizin için böyle bir neticeye çok üzüldüm,ama ben az yukarıda eya arkadaşımızın sözlerine katılmıyorum,sponsor firmaların destekten kaçınmasını haklı görmemek gerek, keza bu böyle devam ettikçe maalesef memleket olarak futboldan başka sportif anlamda bi etkinliği göremeyeceğiz,inanın sizin gerçekleştirmeyi planladığınız organizasyon en azından milli maçlar önem teşkil ediyor bence, neden sizin gibi sporseverlerede bi yerden destek bi sponsorluk gelmiyor,neden bi akşam elimize kumandayı aldığımızda spor programlarında sizden de söz edilmiyor, 2500-3000 km yi pedalla aşacak kaç insan var şu ülkede,sadece futbolla avrupalı olacağımız düşünülüyor ki böyle sürdüğü sürece de memleket olarak çok fazla uzağa gidemeyeceğiz.Maalesef isyanınıza ortak olmaktan başka bir çözüm gelmiyor elimden.. sevgi ve saygılarımla

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@beyzade1978

Teşekkür ediyorum.

Kesinlikle daha zor hazırlanılan, psikolojik ve fiziksel olarak daha zor bir şey yaptığımı düşünüyorum. Uzun yol bisiklet sporu , futbol sporu kadar kolay olsaydı adı "futbol" olurdu zaten.

Herkesin bu noktaları görmesi ve algılaması biraz zor işte. Ne yapalım, yüzbin kişilik beşikler ( stadyumlar ) bir toplumu böylesine uyutabiliyor.

İşin kötüsü, "spor" sadece tartışılan , izlenen, yapılmayan bir şey haline geliyor.

Manifestom diye bir konu açıp daha detaylı yazmıştım.

Selamlar.

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
hep hayalimdir bisikletle yurtdışı gezisi
ama yaşım küçük
ne param ne pasaportum ne de sizinkiler gibi profesyonel bi bisikletim var
yine de bu geziye katılan herkese başırılar diliyorum
inş sapa sağlam dönersiniz yurda ve dilediğiniz gibi geçer geziniz

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Geziye sadece eşim ve ben katılıyoruz.
bizimde bisikletlerimiz profesyonel vs değil.
ayrıca nedir profesyonel bisiklet ?
pahalı olması mı ?
kesinlikle hayır.
bu işlerde yürek, istemek , azim önemli.

selamlar.

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
profesyonel derken pahalı bisikletleri kastedmedim
yürek istemek ve azim ben de var bence ama yaşım nedeniyle param yok:D
16 yaşında bu parayı bulmak biraz zor,istesemde olmaz yani:)