Bisikletle işe giden kadının hayatını kaybetmesi

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bugün hayatını kaybeden Nihal Kasapoğlu anısına trafikte bizde varız adlı bir etkinlik yapılacak ve etkinlik alanına gitmek üzere evden çıktım. Bir kadın sürücü bir eli telefonda bir eli direksiyonda aynaya bakma gereği duymadan tam yanından geçerken yola atladı. Reflex olarak bağırmam ve pedala asılmam ile arka tekere 15 santimetre gibi bir mesafeden kendimi kurtarmayı başardım. Şansıma trafik ışıklarında yanımda durduda trafik dersi verme şansım oldu. İnsanlar bu kadar mı saygısızlar trafikte ya :mad:

Scudo

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mehmet Metin Levent
Amaç yine insan hayatı vs değil para ödememek. Bu insanların canını al,ama parasını alma

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.424
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Adeletin bu kadar yavaş ve etkisiz olduğu ülkede "Adli tatil" diye bir olgunun olmasi traji komik.
Adliyeler gece bile çalîşmali. Faili belli, suç üstu basit olayların 24 saat içinde kararı verilip dosya kapatılmali.
Kolluk kuvvetlerinin üstundeki angarya görevler alinmali. İş yükü hafifletilip, maaşlari artırilmalı.

darkbmx

Üye
Tepki
63
bunun aynısını da ben arkadaşıma yapmıştım. bisiklet turunda giderken 2 kulağına da kulaklık takmış arkadaşımı kalabalık trafikte uyarıp kulaklığın birini çıkar diyecekken dengem kaydı onu ittirdim o da yoğun trafikte yola doğru düştü ama son anda arkadan gelen araba kenara kayıp yanından geçti şans eseri ölümden döndü.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ssleepless

Üye
Tepki
12
İsim
Hüsnü
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Wasabie valla iyimser yada umutlu olmak zorundayız. Yoksa hiçbir şeyin zaten anlamı yok bana göre.. bu işlerin meyvesini zaten 50 seneden önce göreceğimizi dolayısıyla ömrümüzün yetmeyeceğinin farkındayım. ortadoğu ülkesiyiz zaten bunun aksini söylemeye de gerek yok bence.. selamlar ;)

fatihözüdoğru

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
Fatih Özüdoğru
Bisiklet
Bianchi
Allah rahmet eylesin. Aynalar ne işe yarıyor o aynaları alıp bir tarafına........... süs diye mi takmışlar sök at bakmayacaksan deyip böyle kişilerin ömür boyu ehliyetini yakacaksın.

• Beğen

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.469
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti

gkhnt

Üye
Tepki
89
İsim
Gökhan
Bisiklet
Bianchi
Allah rahmet eylesin. Berbat, çok ucuz, çok dehşet... Ürperdim. Kime dert anlatabilirsiniz ki bu ülkede? Kapıyı açan eğitimsiz. Kontrol nedir bilmiyor, sağ aynaya veya geri çapraza bakmayı, kapıyı sağ elini uzatıp açması gerektiğini bilmiyor. Sonra arkadan tabakhaneye yetişme derdinde ki midibüs şoförü... Önünde ki bisikletli güvenli bir şekilde sağ şeride geçene kadar onun hızına ayak uydurması gerektiğini bilmeyecek kadar cahil. Bu kazada hayatını yitiren masum dışında herkes suçlu o kamera görüntüsünde. Dükkanı önüne buraya parkedemezsin, burası işlek trafiğe sahip bir yol diye uyarmayan esnaflar bile ortak bu cinayete. Ama sorun bakalım kim suçlu bu ülkede? Tabii ki bisikletle trafikte işin ne, burası araba yolu denecek kişi suçlu maalesef. O çocuğa yazık. Neyse yazmak istemiyorum daha da. Doğar doğmaz büyük bir suçumuz olmuş ki illa; ömürboyu hüküm giymişiz bu açıkhava hapishanesi coğrafyaya!

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Ehliyet kurslarinda ogretme fikri cok iyimser kaliyor malesef , kardesim henuz yeni ehliyet aldi ve durum su hergun duyuyorum yeni ehliyet alanlardan zorlastirmislar diye yok oyle bisey kurstaki hocalar kardesime paralel park icin bile aracin surasini su noktaya getir sonra sonuna kadar sag cevir gibi tamamiyle ezberleterek sinava sokuyorlar , peki bu kurslar butun ogrencileri sinavi gecince cok basarili mi olmus oluyorlar ? Hickimse trafikte nasil kullanmasi gerektigini bilmeden trafige cikiyor kimseye saygi duymayi ogretmiyorlar malesef uzulerek soyluyorum ki bu tur kazalarin sonuncusu da olmayacak bu

• Beğen

sezginnatik

Aktif Üye
Tepki
173
İsim
sezgin
Bisiklet
Salcano
Allah rahmet eylesin. O insan olmayan yaratık umarım cinayetle yargilanir. Bisiklet bilincinin toplumun her kesime yayılması gerekiyor. Yollarda fark edilmesi gerekiyor . Hele şu yan aynalardan bakma olayının artık halledilmesi gerekiyor

HTC One_M8 Eye cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Şu tür caydırıcı cezalar trafik kazalarındaki ölümleri azaltabilir:
Trafik kazalarında kusurlu olan araca değişmesi gereken parçalar ve yapılması gereken işçilik %900 ek vergi ile satılmalı. Bu ek vergi trafik güvenliğini arttırmak amaçlı yapılan çalışmalarda kullanılmalı.

Kusurlu taraf ölüme neden olmuşsa cinayet suçu ile hapse atılmalı, ehliyetine süresiz el konulmalı, aracı da markası ve üretim yılı farketmeksizin hurdaya çıkarılmalı. Kusurlu taraf ölen kişinin 30 yıllık maaşı kadar bir parayı ölenin ailesine vermeye mahkum edilmeli. Eğer bir çocuğun ölümüne neden olunmuşsa kusurlu taraf bir çocuğun doğumdan üniversiteden mezun olana kadar ihtiyaç duyduğu beslenme, giyinme, eğitim, barınma, oyuncak vb. ihtiyaçlarını "hakkıyla" gidermek için gereken tüm parayı SHÇEK'e vermeye mahkum edilmeli. Çocuğun ailesine de 50000 $'ın ₺ karşılığı kadar tazminat ödemeli.

• Beğen
Tepkiler: A.l.t...

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Mehmet Metin Levent,
Alkisliyorum seni dostum Sağol

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Suç cenneti nasıl oluşdu bilmiyorum.ama bildiğim birşey var kimin canını birileri yaktığına! bence çok dikkat etsin kimse ölümsüz değil sonuçda.

karanbatu

Forum Demirbaşı
Tepki
993
İsim
Batu
Bisiklet
Fuji
Zıçan imamların ossuran cemaate ses etmediği bi ülkede yaşıyoruz maalesef. Emniyet şeridi en çok kamu tarafından özellikle bu kuralı uygulatmayla mükellef kolluk tarafından ihlal edilir. Kapalı alanda sigara için cafe cafe dolaşan zabıtalar odalarında rahatça sigara içebilir. Bakırköy adliyesindeki kafe de içiliyor adaletin dağıtıldığı yerde. Kamu kendi koyduğu kıdem tazminatını delebilmek için taşeron işçi sınıfı uydurur ve kamu eliyle işçinin hakkı gasp edilir. Daha sayfalarca yazarım ama neye yarar. Eskiden millet olarak üçkağıtçıydık ama devlet pek bilmezdi üçkağıdı şimdi devlet milleti solladı. Devlet dedim diye linç edilmem inş.

pancama

Üye
Tepki
8
Bisiklet
Sedona
Çok kötü, çok kötü. Allah rahmet eylesin güzel bisikletli güzel insan :(

BurakMehmet

Daimi Üye
Tepki
529
İsim
Burak Mehmet
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kapı açarken yapılacak işlem çok basit.. koridor tarafında ki eliniz ile açın kapıyı.. Bu şekilde istem dışı dönüp yola ve aynaya bakacaksınız.

Tepki
3
İsim
mustafa
Bisiklet
Carraro
Çok üzücü kolay unutulacak bir şey değil. Bu tür yollarda (yol dar sağda arabalar ve içlerini göremiyorsunuz kapı her an açılacakmış gibi) Tek çözüm ortadan gitmek. Eğitim diyecem ama hangi trafik sürücü kursunda bu eğitim veriliyor? Kusara bakmayın ama bu açıdan daha cilalı taş devrindeyiz beelki bir gün???