Bisikletle işe giden kadının hayatını kaybetmesi

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aydın'ın Nazilli ilçesinde, bisikletiyle işine giden Nihal Kasapoğlu'nun (30) yaşamını yitirmesine neden olan kazanın, yakındaki marketin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Polis, görüntülere incelenmek üzere el koydu. Nazilli Devlet Hastanesi Çocuk Servisi’nde 10 yıldır kat sekreteri olarak çalışan Nihal Kasapoğlu, geçen 4 Eylül’de saat 07.45 sıralarında, 5 yaşındaki oğlu Kerem Efe Kasapoğlu’nu kreşe bıraktıktan sonra evine yakın olan işyerine gitmek için bisikletiyle yola çıktı. Yeşil Mahalle, Atatürk Bulvarı’ndaki Fatih Camii yakınlarına gelen Kasapoğlu, yol kenarındaki bir şarküterinin önüne park etmeye çalışan, Durmuş Gertik’in kullandığı 09 ASD 714 plakalı kapalı kasa kamyonetin kontrolsüz şekilde açılan sol kapısına çarpıp, yola savruldu.

Bu sırada arkadan gelen 09 P 7116 plakalı servis midibüsü duramayarak, yerdeki Kasapoğlu’nun başının üzerinden geçti. Evli ve bir çocuk annesi Kasapoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kasapoğlu’nun ani ölümü Bozdoğan Adliyesi’nde katip olarak çalışan eşi Gürbüz Kasapoğlu, yakınları ve Nazilli Devlet Hastanesi’ndeki doktor, hemşire, ebe ve sağlık çalışanı arkadaşlarını yasa boğdu. Kasapoğlu, ertesi gün görev yaptığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından Gül Camisi’nde kılınan namaz sonrası Eğriboyun Mezarlığı’na götürülüp toprağa verildi.

Kazanın ardından gözaltına alınıp, adliyeşye sevk edilen kamyonet şoförü Durmuş Gertik tutuklanırken, midibüs şoförü S.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kazadan 3 gün sonra Kasapoğlu’nun feci ölümünün yakındaki bir marketin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Polis incelemek üzere görüntüleri aldı.

Kasapoğlu’nun bisikletiyle kamyonetin kapısına çarpıp, yola düşmesi ve üzerinden bir servis midibüsünün geçmesi, görüntülerde yer aldı. DHA

(link)

(link) ne desem anlamsız.

Scudo

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.263
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En korktuğum :(:( bisiklet ile giderken kenarda duran aracın kapısının açılması ve o kapının,bisikletliye çarparak bisikletliyi yola savurması:(:(:( Ufak,5 yaşında bir çocuk...Acılı bir eş...Allah sabır versin onlara,hanımefendiye de Allah rahmet eylesin.Bu kaçıncı artık,insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Askerde sağını solunu bile bilmeyen insanları görünce çok şaşırmıştım..Sağını solunu bilmeyen birisi,nasıl askerlik yapabilir?Yaptırıyorlar işte..Saçmalık ama bu ülkede böyle oluyor..
Araba kullanmasını bilmeyen,trafikte nasıl davranılacağını bilmeyen insanlara da ehliyet veriliyor,araba satılıyor..Saçmalık ama böyle bir düzen(?) var burada..
Bu konuda,önemli mevkilerdeki insanlara yüklenmek lazım..Çünkü insan davranışı denilen şey,bir virüs gibi toplum içinde yayılır..Mesela sen ''devlet büyüyüğüm'' deyip,kırmızı ışıkta geçip gidersen,bunun toplumda bir yansıması olmayacağını sakın düşünme..
Nereden nereye geleceğiz?
Diyorum ki,sadece aracın kapısını doğru bir şekilde açmayı bilmeyen kişi yüzünden mi bu olay gerçekleşiyor?

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
Bundan birkaç gün önce bu kadıncağızın yaşadıkları haber yapılsa ne güzel bir haber olurdu.
Çocuğunu kreşe bırakıp bisikletiyle işe giden bir kadın.

Oysa gelinen nokta apayrı.
Beynimde çok şey var, ancak gerek üzüntüden gerekse sinirden yazamıyorum.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Sokaklar güvenli değil. Durakta araba altında kalırsınız, yaya geçidinde ezilirsiniz. İKi tarafın pompalı silahlarla çatışmasında arada kalabilirsiniz. Otobüsünüz şarampole yuvarlanır Bu olanlar her gün, aralıksız tekrarlanmakta. Herkeste bir telaş bir yerlere yetişme çabası. Çoğu kişinin koşuşturmaca şeklinde bir yaşantısı var. Bu da dikkatsizlik ve kuralları bilerek ihlal etme gibi sonuçlara sebep oluyor. Denetleyen yerler de verimli çalışmayınca sonuç böyle haberler.

selim82

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
İsim
selim
Allah rahmet eylesin, kalanlars sabır versin inşallah.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sürücülerin bisikletliyle empati yeteneği sıfır.
Bu gibi durumlardan çekindiğimden yolun sağında duraklamış veya park etmiş araçlarla mesafeli geçerken arkadan yetişmiş bisikletin dibine yapışmış araç sürücüsü tarafından hemen korna ile ikaz ediliyorsunuz.
Veya bir dönemeçte sol şeritten sağa girmek için dönen adam,siz geçişinize başlamış hatta bitirmek üzereyken kornayı yapıştırıyor.Acele yok risk yok.Bekleyeceksin arkadaşım sen gideceğin yere 10sn erken gideceksin diye hayatımı riske atamam.

via Tapatalk.

Tepki
83
İsim
İsmail Kaan Kural
Bisiklet
Salcano
Allah rahmet eylesin. Gerçekten çok üzücü bir durum. Söyleyecek cümle bulamıyorum. Türkiyede yaşamak , bisiklet sürmek kısacası hayatta kalmak bu kadar zor. Hayatınızı kaybetmeniz ise maalesef bu kadar kolay. O çocuğu annesinden ayıran sadece oradaki araç sahibi değil...

Punctum

Forum Demirbaşı
Tepki
1.301
İsim
Mehmet O.
Kaza dünyanın her yerinde (hatta dünya çeperinin dışında dahi) her an ortaya çıkabilecek bir olgu.

Ama bizim gibi ne gelişmiş, ne de gelişmeye pek niyeti olmayan memleketlerde; özensiz, dikkatsiz, umursamaz, görgüsüz, kaba, kuralsız, nobran, vs. yaşamaya alışmış topluluklarda mesele kaza! kavramı ile açıklanmaya yetersiz bir sistematiğe dönüşüyor. Kuralsızlık, kendi periferini yaratarak bunu tüm topluma dayatıyor. Sonuçta hepimiz bundan nasipleniyoruz...

Hep diyorum; bisiklete binen kişi, ondan inip motorlu aracına bindiğinde de aynı duyarlılığı gösterene kadar işimiz zor...

Dağhan

Aktif Üye
Tepki
213
Bisiklet
Tern
çok üzüldüm,size bişey itiraf edeyim mi! 2 senelik sıfır aldığım bisikletime 30 km binemedim niye eşim bindirmiyor,resmen kavga ediyoruz, çünkü bu ülkede bisiklet binilmez hele istanbulda hiç binilmez diye engelliyor, burası türkiye maalesef bu ülke insanı ortadoğu vatandaşı diyor! bencede haklı.
arkadaşlar maalesef bu ülkenin bisiklet kültürü yok, onu bırak insanlarda insanlık kültürü yok, bunu aşığılama olarak görmeyin, o yüzden çok dikkat edin, ya işyerim ile evim 3 km vallahi gidene kadar duymadığım laf atlatılmayan tehlike kalmıyor, bu adamlara uysak ya katil olurum ya da canımdan olurum,
o yüzden biz ne kadar dikkat etsekte bu şartlarda elbet birgün bu olaylar bizimde başımıza gelecek.

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nazilli'de son zamanlarda kapı açılması sonucu gerçekleşen kazaların sayısı çarpmalara kıyasla daha fazla ki bu insanımızın trafikte kendinin ve başkasının can ve mal güvenliğine olan dikkatini göstermekte. Nazilli'nin hem sokaklarının dar olması hemde insanların sabah işe gidiş saatlerinde sinirli ve dalgın olması sebebi ile (ki böyle durumlarda ya trafiğe çıkılmaması, çıkılması gerekiyorsa da biraz daha ağır bir şekilde hareket edilmesi gerekli. Ben öyle biliyorum yanlışım varsa düzeltin) bu tür kazalara davetiye çıkıyor. Nazilli'de sabah saatlerinde az kaza tehlikesi atlatmadım, insanlara bağırmaktan ve onlara trafikte daha dikkatli olmalarını anlatmaktan da bıktım ama böyle insanlara yapılabilecek çok bir şey olduğunu düşünmüyorum. Ya toplu taşımayı dayatacaksın araç kullanımını kısıtlayacaksın ya da polislere radar başında beklemekten başka işler vereceksin trafikte bol bol ceza yazacak. Hayatını kaybeden ablamızın da mekanı cennet olsun. Gerekenin yapılması ve adaletin yerini bulmasını umuyorum.

Abdullah ozturk

Daimi Üye
Tepki
547
Bisiklet
Ghost
Kendim gibi eşimi de bisikletle işe gidip gelmeye cesartlendirmeye çalışıyordum bir süredir. Bir kaç gündür gelen kaza haberlerinden sonra vazgeçtim..
Bu toprakların "Kaza ve Kadere" olması gerekenden farklı anlamlarla bakan ,bilinçsiz kitle ile dolduğuna iyice kanaat getirdim . Merhumenin eşine bile , "görünmez kazadır" telkini ile sabır veren yakınları çok vardır eminim .
Bu olay görünmez kaza değildir , bu bilinçsizlik, ihmalkarlık, eğitimsizliğin, vurdumduymazlığın, insan canına önem vermemenin sonucudur.
Kapısını açan mahlukdan daha fazla ,merhumeye çarpan Midibüs şoförü suçludur; Bisikletin arkasından yaklaşırken , bisikletliyi gördüğü zaman arasındaki mesafesini arttırmalı ve aracının hızını yavaşlatmalıydı. Oysaki eminin hemen hemen hergün benim başıma da geldiği gibi ; bisikletliyi gördüğünde taciz eder gibi daha da yaklaşmakta, hızla yanından geçerken dikiz aynasını sürttürmeye çalışarak kendini tatmin etmeye çalışmaktadır.

Kamyonetin kapısını açan mahluk , midibüs soförü olan müsveddeler gibileri her yerde. Medeni bir toplum olduğumuza inanan varsa , her sabah-akşam benim gibi işe bisikletle gidip gelsin, insanlardan nefret edersiniz...

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kardeşimize Allah rahmet eylesin.
Ehliyet alacak vatandaşların bisiklet ve motosiklet konusunda eğitilmesi gerekli iki teker üstündeki insan yaya insandan daha fazla yok sayılıyor. 40 km hızla giderken tali yoldan çıkan soför sanki ben yokmuşum gibi yola çıkmaya yeltendi sonra son anda fren yaptı ben de öldürecektin beni diye bağırıp yola devam ettim sonra vatandaş önümü kesti ikinci kez canıma kasdetti. Tartıştık... arabada çocuk ve eşi vardı. Çok canım sıkıldı onlarında canı sıkıldı ama bunların hepsi farkındalık yoksulluğundan

Adam aynaya bakmaz baksa görmez görse "durur yaa" diye önemsemez

Bisiklet yolu yaparlar bittiği noktaya 20cm kaldırım taşı döşerler dünkü fotoğrafta görmüştük.

Sağa ya da sola dönecek şoför düz giden bisikletliyi yok sayarak arkasından önüne geçerek dönmeye çalışır. bu çok geliyor başıma.

Bisikletliyi yok sayarak tali yoldan ana yola çıkanlar.

En son organizasyon yapılır riskli yer bilinir haber verilir ama oraya önlem alınmaz....

Olan canlara olur hayatlat koparılır birilerinden

yazık bu ülke layıkiyle eğitimi hak etmiyor muyuz...

dtcf31

bisiklet
Tepki
353
İsim
Güven
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
allah rahmet eylesin en korktuğum şey ve hepimizin yaşadığı bir şey bu kapının dikkatsizce açılması :(

• Beğen
Tepkiler: kerem E

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Allah Rahmet eylesin.Tüylerim diken diken oldu.Ne yazsak boş .Bu ülkede can çok ucuz çok.