Bisikletle işe giden kadının hayatını kaybetmesi

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok acı bir haber. Bu haberden sonra kadınlarımıza nasıl bisiklet sürün diyebilirizki

Scudo

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.912
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Gerekirse bir soldaki şeridi işgal etmek pahasına kapılardan uzak durmalı. Herkese duçriç öğretilse bile illa unutan çıkar. Önce biz kendimizi azami oranda sakınmalıyız.
:agla: Allah sabırlar versin eşine ve sevenlerine.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Resimlere baktım da cidden rezalet bir durum. Eşini minibüs ezmiş yatıyor yerde, etraftan buldukları çarşaflarla üzerini kapatmışlar. Berbat bir durum.

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah rahmet eylesin.Bu ülkede sürekli böyle haberleri okumaktan bıktık usandık.
Benim hiçbir ümidim kalmadı ki bu ülke adam olsun.
Her geçen gün daha b....n bir toplum haline geldik.:mad:
Yazık çok yazık:(

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
948
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@Noldor
hollanda'da ehliyet alırken öğretilen bir uygulama olduğunu duymuştum..

@Noldor

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Yengemin çalıştığı hastaneden mesai arkadaşıymış. Az önce konuştum kendisiyle melek gibi bir kadındı, çok üzgünüz dedi. Allah rahmet eylesin.
Memleketteki 100 kişiden belki de sadece 10'u şoför, gerisi sığır. Diğer taraftan her fırsatta bisikletçi dostlarıma üstüne basa basa şu iki kuralı dile getiriyorum. Dinliyorlar mı bilmiyorum ama dinleyen bir tane adam bulsam bile ne mutlu bana.
1- Trafikte baban bile olsa hiç bir şoföre güvenme.
2- Park halindeki arabaların yanından geçerken araba ile aranda mutlaka açık bir kapı kadar mesafe bırak.

Eren Sarp

Aktif Üye
Tepki
314
İsim
Eren
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kaza anının kamera kayıtları ortaya çıkmış yalnız izlemenizi tavsiye etmiyorum insanın içi çok kötü oluyor. Hele kapıyı açan o öküzün kadına ilk yardım yapacağına ortada dolaşması, hiç değilse yaşıyor mu diye bakmaya bile gitmemesi insanı delirtiyor :mad:

(link)

efaruk

Daimi üye
Tepki
355
İsim
Faruk
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
of be . içim parçalandı. izlemez olaydım

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.358
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tam bir sığır. Bok makinası. Allah senin belanı tez zamanda versin.

• Beğen
Tepkiler: rodya

Strada

Üye
Tepki
77
İsim
Fatih yazıcı
Bisiklet
Cube
Türkiyede bu ve buna benzer olayları görmeye devam edeceğiz.içim parçalandı.dar bir cadde caddede park eden araçlar dikkatsiz, sevgisiz, merhametsiz,vicdansız sürücüler yayalar...
Tüm şehirlerin tüm yetkilileri,tüm insanları bu ve buna benzer olayları görüp ciddi önlemler alamıyorsak geçmiş olsun diyorum..
Allah gerçekten bizleri ıslah eylesin.akıl fikir versin bizi insan eylesin..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Eren Sarp
Bilakis,herkes dikkatlice izlesin..

Bu tarz yollarda,yani yolun sağında park etmiş araçların solunda gitmek,çok tehlikeli..Mümkünse,yolunuzu uzatın ama bu tarz yollardan gitmeyin..

• Beğen
Tepkiler: Hurol Yoney

Decsan

Forum Bağımlısı
Tepki
903
İsim
Ethem C.
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O embesilin alacağı cezayı göreceğiz hep beraber..
Midibüs şoförü serbest kalmış bile..

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
araç sürücülerinin hiçbiri dikkat etmiyor, şakkk diye açıyorlar kapıyı..

bu nedenle
yeni parkeden kenara yanaşan aniden sağa çeken araçların kesinlikle uzağından geçin..
bisikletinizde dikiz aynası varsa, aynadan arkayı kontrol edin..
gelen araç yoksa yolu ortalayın..
hızlı gelen araç varsa yani yolu ortalama imkanınız yoksa hemen yavaşlayın..
çünkü o kapı mutlaka açılacak..
kendinizi ona göre ayarlayın çünkü bu işin şakası yok..

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Türkiye'de araba sürücülerinin alışılmadık derecede bir yerlere yetişme çabası var. Uzun süre trafikte bekleyen araba sürücüleri bu sefer de yolu müsait buldum mu yavaş gidilmesi gereken yerlerde son hız gidiyor.
Bunun suçlusu kim diye sorarsanız toplu taşıma kullanmayan halk, trafik kurallarını uygulatmayan polis, nüfüsün artışına pararel olarak yol yapamayan hükümet, EĞİTİMSİZ cahillere ehliyet veren kurslar suçludur.
Hepsinden önce bu işin temelinde CAHİLLİK yatıyor şu kapıyı açan hödüğe 4 işlem sorun cevaplayamaz, otobüs şöförü hakeza. Bizim ülkemizin acilen eğitim de DEVRİM yapması gerekiyor.
Kızlar makyaj malzemelerine, erkekler boyalı mankenlere sempati duyduğu sürece bizden bir b*k olmaz.
Bu olay da hem kamyon şoförü hem de otobüs şoförüne müebbet vereceksin ve bütün gazeteler de manşet yapcaksın bak bakalım tekrarı oluyor mu ?
Bisikletin arkasından o hızla gelinir mi ? daracık yola o kamyon çekilir mi ? hadi çektin diyelim yolun ortasında kapı açılır mı ?

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İçim parçalandı izleyince. Şehir içinde çok süren biriyim ben de. Dikkatli bakarsanız solda kadının bisikletiyle gelişi arkasından minibüsün gelişi görünüyor. Kapıyı açan kadar yanından hızlı geçen minibüs şoförü de suçlu. Eğitimsizlikten tutun da dikkatsizlik de var. Dar yol ve arkadan bir minibüsünde yetişmesiyle olay kaçınılmaz olmuş. Allah sabır versin acılı ailesine. Mekanı cennet olsun.

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
Kapının açılması kazaya sebep olmuş ama kendisinden başkasını düşünmeyen minibüs şöförü, trafikteki bisikletliye dikkat edip hızını düşürseydi ölüm olmazdı. Trafik kuralı olarak asıl suçlu kim bilmiyorum ama , minibüs şöförü bu kazanın kaderini belirlemiş.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

chuck_schuldiner

Daimi Üye
Tepki
591
Aydın'ın Nazilli ilçesinde, bisikletiyle işine giden Nihal Kasapoğlu'nun (30) yaşamını yitirmesine neden olan kazanın, yakındaki marketin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Polis, görüntülere incelenmek üzere el koydu. Nazilli Devlet Hastanesi Çocuk Servisi’nde 10 yıldır kat sekreteri olarak çalışan Nihal Kasapoğlu, geçen 4 Eylül’de saat 07.45 sıralarında, 5 yaşındaki oğlu Kerem Efe Kasapoğlu’nu kreşe bıraktıktan sonra evine yakın olan işyerine gitmek için bisikletiyle yola çıktı. Yeşil Mahalle, Atatürk Bulvarı’ndaki Fatih Camii yakınlarına gelen Kasapoğlu, yol kenarındaki bir şarküterinin önüne park etmeye çalışan, Durmuş Gertik’in kullandığı 09 ASD 714 plakalı kapalı kasa kamyonetin kontrolsüz şekilde açılan sol kapısına çarpıp, yola savruldu.

Bu sırada arkadan gelen 09 P 7116 plakalı servis midibüsü duramayarak, yerdeki Kasapoğlu’nun başının üzerinden geçti. Evli ve bir çocuk annesi Kasapoğlu, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kasapoğlu’nun ani ölümü Bozdoğan Adliyesi’nde katip olarak çalışan eşi Gürbüz Kasapoğlu, yakınları ve Nazilli Devlet Hastanesi’ndeki doktor, hemşire, ebe ve sağlık çalışanı arkadaşlarını yasa boğdu. Kasapoğlu, ertesi gün görev yaptığı Nazilli Devlet Hastanesi’nde düzenlenen törenin ardından Gül Camisi’nde kılınan namaz sonrası Eğriboyun Mezarlığı’na götürülüp toprağa verildi.

Kazanın ardından gözaltına alınıp, adliyeşye sevk edilen kamyonet şoförü Durmuş Gertik tutuklanırken, midibüs şoförü S.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kazadan 3 gün sonra Kasapoğlu’nun feci ölümünün yakındaki bir marketin güvenlik kameraları tarafından görüntülendiği ortaya çıktı. Polis incelemek üzere görüntüleri aldı.

Kasapoğlu’nun bisikletiyle kamyonetin kapısına çarpıp, yola düşmesi ve üzerinden bir servis midibüsünün geçmesi, görüntülerde yer aldı. DHA

(link)

• Beğen
Tepkiler: Liberi Spiritu

Liberi Spiritu

Hüseyin EROL
Tepki
775
İsim
Hüseyin
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
b'Twin
Ben eminim ki bir çok otomobil sahibi aynasına başka bir araç çarpsa hemen gider yaptırır o aynayı. Ama kullanmadıktan sonra yaptırmışsın yaptırmamışsın bir anlamı yok. Çok acı bir durum. Bir kapı kazasında yaşanabilecek en kötü senaryo bu durum. Kesinlikle bu görüntülerin sürücü kurslarında eğitimler gösterilmesi gerekli. Sağ elle kapı açmanın gerekliliği, arkadan akan trafiği aynadan ve bakarak kontrol etme kontağı çevirmek gibi sıradan bir hal almalı. Yoksa işimiz çok zor. Allah ailesine sabır versin :(

• Beğen
Tepkiler: ahmet1914

Sinan4848

Üye
Tepki
13
İsim
Sinan U.
Bisiklet
b'Twin
Hollanda da araç eğitimlerinde araç kapısını sağ el ile yaptırıp alıştırıyorlarmış ki o sırada aynaya da bakıp arkadan gelen bisikletli var mı diye kontrol etsinler.