Bisikletle İran - Pakistan - Hindistan

Scudo

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sevgili Soner bey ve İnci hanım efendi,

Geziniz için sahsım adına sonsuz tesekkurler.Harika bir gezi sunumu izledim.
Cok emek var gezinizin hazırlanışında.Severek yapmışsınız belli oluyor her satırınızda.

Ancak,sizin için çocugunuz gibi olan eserinizin izlenilmez olması beni rahatsız ediyor.Hissettiklerimi söylemeliyim ki bisiklet dostları biraz daha ilgili olsunlar.Aylardır bir tek yorum yok.

Artık sıkılmaya başladım ilgisizlikten.Ahmet,Cem,Evrim için düşüncelerim ne ise sizin için de odur.Kısa anlamsız cumle ve kelimeler yerine anlam ifade eden yazılarınızı gonderin,tesekkur edin bu fedakar insanlarımıza.

Her bisiklet gezisi beni mutlu ediyor.Fakat yurt dışı gezilerde zahmet ve fedakarlık çok daha fazla.Farklı kultur,farklı lisan,farklı insan,degisik tabiat ve hava kosulları.Daha neler neler.

Belki sizlere katkım olur diye dusunuyorum.Hepimiz üzerimize dusen gorevleri yaparsak bisiklet dunyanız cok daha renkli,eglenceli olur.Düğün bile yalnız olmaz,oynayanları ile güzeldir.

Sevgili bisikletsever dostlarım,bu kıymetli arkadaşlarımızın eserlerine her zaman sahip çıkalım.

Onları hep hatırlayın,unutmayınız.:)

OZHAN ESEN

Üye
Tepki
28
Sevgili Soner ve Inci,

Paylasimlariniz icin ne kadar tesekkur edilirse edilsin yeterli olmayacaktir. Bu kadar uzun ve keyifli turlar icin sizlerin cok buyuk zahmetler cektiginizi tahmin etmeye calisiyorum. Ve bu kadar guzel bir turun ortasinda burokratik bir islem icin yarida kesmek zorunda kalmaniz da bir o kadar uzucu olsa gerek.

Daha once yapmis oldugunuz guney-guneydogu asya turlarinizda ben ve benim gibi bircok arkadasi sanirim derinden etkilemistir. Aslinda benim sizlerden bir ricam var. Acaba bizleri bu paylasimlarinizla uzun turlar icin sevklendirirken ayni zamanda uzun turlar oncesi nasil hazirliklar yaptiginizi, teknik gereksinimlerin ustesinden nasil geldiginizi, kondisyonunuzu nasil yeterli hale getirdiginizi, rota-harita bilgileri, kullandiginiz malzemeler, butce durumu ve bunun gibi daha nice ayrintilari da bizlerle paylasabilir misiniz? Hatta bunu soyle de genisletmek sanirim mumkun olur ki bu konuda tecrube sahibi sizler ve belki bazi diger tecrubeli arkadaslarin onculugunde uzun tur(lar)a hazirlik rehberi gibi sabit bir baslik duzenlenebilir. Tabi ki benim ki nacizane bir rica. Tecrubelerinizden daha detayli faydalanmak bizim de uzun turlar konusunda baslangic acisindan kaynak teskil edebilir.

Saygilar ve sevgiler.. Bir gun dunya turu gerceklestirmeniz dilegiyle..

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
süper bir tur üstad tebrik ediyorum sizleri böyle güzel turların devamını bekleriz....

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Soner Bey, sizi geçen yıl CNN Türk de izledim. Bisiklet ufkumu açan siz ve eşiniz ve başardıklarınız oldu. Sizi her İznik'e gelişimde tanışmak ve tebrik etmek amacı ile arkadaşlara soruyorum ama daha sizi tanıyanı denk gelmedi. Bu forum sayesinde çok şeyler öğrendik ama işi bilen bir usta ile konuşmak eminim ki daha zevkli olacaktır.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Dostlar merhaba, uzun süredir foruma vakit ayıramıyorum, cevapları geciktirdiğim için özür dilerim.

@halid acar

Teşekkür ediyorum.
Belki söylenecek çok söz yok ama, gidilecek çok yer var

@ta650

Estağfurullah,:)
Siz zaten ufkunuzun açılması için hazırdınız eminim ki.
Küçük bir kıvılcım bekliyordunuz. Bu biz de olabilirdik başkası da.
Şans eseri biz olmuşsak sevindim.

@gokhan erdogan

Teşekkür ederim.
1. ve 2. uzun turlarımızın borçlarını ödedikten ve oğlumuz biraz büyüdükten sonra devam edeceğiz.:eek: :D

@OZHAN ESEN

Teşekkür ederim.
Önerilerinizi dikkate alarak sabit bir konu oluşturmaya çalışacağım.

@myant

Teşekkür ederim.
İlgili arkadaşların konularını da sizin canlandırdığınızı görüyorum. Teşekkürler.

Sizin etkili ve güçlü mesajlarınız yeni turlar ve yollar için tetikleyici güç oluyor bilesiniz.

@Furkan DURU

Teşekkür ederim.
Yola devam etmemizi, ertesi gün kalkıp neredeyse bir saat toparlanmamızı, hiç görmediğimiz ( hatta duymadığımız ) yerlere doğru pedal basmamızı sağlayan duyguları yazmışsınız.

@bilgisayarogretmeni

Teşekkürler.
eğer silinmediyse youtube da "macerakolik " diye artırsanız bir kaç video görüntüsü olacaktı.
Selamlar

@tugayabicim

Teşekkür ederim.
Sağolsun bir arkadaşımızı kırmamak için yapmıştık haberi.
Aslında medya da çok yer bulmaması bizim tercihimiz ( suçumuz :) )

@MACHOO

Teşekkür ederim.
Cnn yayınının linkine hala ulaşılabiliyor mu bilemiyorum ?
Kaçıran arkadaşlar oradan izleyebilirler mi acaba ?
Selamlar

@PRO|Bisiklet

Çok teşekkür ediyorum.
elimizden ( cebimizden ) geldiği kadar devam edeceğiz.
Bisiklet sayısı gerçekten çok fazla, belki tesadüfen resimlere yansımamış olabilir.
Yinede son yıllarda ucuz üretim başladıktan sonra motorsiklete kaydıkları farkediliyor.

biz gitmeden 13 tane aşı olmuştuk. Ömür boyu hasta olmam herhalde.
Adını duymadığım aşılar olduk. özellikle şehir içlerinde ve pakistan da da maske kullandık.
Belki de hava kirliliği o kadar yüksektir ki, mikroplar bile yaşayamıyordur. :D

selamlar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Zekeriya Gecenoğlu

Teşekkür ederim.

Gerçekleştirdikten sonra bile "hayal gibi" geliyor hâlâ.
Fotoğraftakilerin biz olduğuna emin olamıyoruz.

Selamlar.

• Beğen
Tepkiler: evrimyigit

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Konunun farklı sayfalarına dağılmış ve ilk kez okuyacak kişiler tarafından bulunması sorun teşkil etmekte olan gezi fotoğralarının bulunduğu mesajlar 1. sayfaya alınmıştır.

Keyifli seyirler.

Erdal YAVUZ

Bisikletkolik
Tepki
80
Bisiklet
Whistle
kardeşim helal olsun sizlere,nasıl gurur duğduğumu anlatamam,hele türk bayraklı resimleri oralarda görmek,hemde bisiklet sevdalıları tarafından,saygı duymamak imkansız tebrik ederim.allaha emanet olun.mersin'den kardeşiniz erdal.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@kurtbeyaz1

Sevgili Kurtbeyaz,

çok teşekkür ederim.
Desteğinizi ifade eden "kardeşim" sözü beni duygulandırdı.

Ortak noktamız bisiklet bizi gerçekten kan bağından daha fazla bağlıyor birbirimize.

İstanbul da dostumuz ve destekçimiz Aslı bisikletin ( sedona ) sahibi Sayın Sacit Emanet den adlığımız Türk Bayrağını yaptığımız turlar boyunca yanımızda taşımaya devam edeceğiz.

İznik'ten kardeşiniz Soner.

mahmut aslan

Aktif Üye
Tepki
76
soner abi tebrik ederim. tüm yazılan mesajlarla beraber 24 sayfanın tamamını bi seferde okudum. turu burada paylaşmak, gerçekleştirmek kadar önemli. yeni gezginlerin böyle turlardan ilham alacağını düşünüyorum.ayrıca uluslararası turlara olan ilginin zamanla artacağına eminim.

yabancı bi ülkeyi keşfetmek için bisikletten daha mantıklı bir ulaşım aracı yok sanırım. bisikletle yapılan seyahatlere ve seyyahlara hayranlığım çok büyük. yabancı gezginlerin yazılarını okumak sizlerin yazılarını okumak kadar keyif vermiyor. ahmet abinin evrim abinin turlarını zamana yayarak okumaya gayret edicem (malesef mevcut fazla tur olmadığı için ).

bu arada macerakolik sitesi sanırım satılmış. yada ben siteye girerken yanlış birşeyler mi yapıyorum ? çektiğiniz diğer fotoğraflarıda çok merak ediyorum.umarım en kısa zamanda görme fırsatım olur.

sevgiler

• Beğen
Tepkiler: Soner Sarihan

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
Soner Bey, her İznik'e gelişimde sizinle tanışmak için sizi tanıyan birilerini arıyorum ama malesef bulamadım. İznik'e geldiğimde sizinle nasıl iletişim kurabilirim acaba? Sizin gibi cesur ve kahraman bir pedalşör ile tanışmayı inanın çok isterim...

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@mahmut aslan

Sevgili Mahmut Aslan,

Teşekkür ederim. Gerçekte Türk uzun turcuların sayısını ve yaptıkları km leri yabancı ülke turcuları ile karşılaştırdığmızda aslında çok yeterli değil halen.

Yani hem ülke sayısı hem km olarak dünya ya işte bizde de var diyebileceğimiz belki tek turcular, Ahmet Mumcu ve Projesini gerçekleştirmek için hala yollarda olan ERden Eruç tur.

Ancak mıknatıs etkisi ile giderek artıyor ve daha zor coğrafyalara doğru ilerliyoruz.

Sizde 24 sayfanın tamamını okuyarak ciddi bir emek harcamışsınız, tekrar teşekkür ederim. Hem yaptığımız km ler , hemde uzun yola çıkanların sayısı giderek artıyor.

Sizin de behsettiğiniz gibi Ahmet in ve Evrim in ve belkide farketmediğiniz diğer konuların okunmasına da aynı emeği göstermenizi ve forumdan azami ölçüde faydalanmanızı çok isterim.

Macerakolik şu an kapalı, domain süresini uzatacak arkadaş unutunca başkası almış maalesef. :( macerakolik net i hazırlayacağız bu durumda bizde.:D

Foruma daha çok fotoğraf yüklemeye çalışacağım.

görüşmek üzere

selamlar

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@ta650

Sevgili ta650,

Özel mesaj ile iletişim bilgilerimi gönderdim.

Selamlar

derşan sezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.158
Selam dostum çok güzel bir gezi olmuş eline sağlık.Benim bir sorum olucak suspansiyonlu bisiklete nasıl ön bagaj takabildin parçayı yurt dışındanmı aldın ekipman hakkında biraz daha bilgi verirsen gerçekten çok sevirim teşekkürler.

• Beğen

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@derşan sezer

Sevgili Derşan,

Gezi ile ilgili övücü sözlerin için teşekkür ederim.

Parçayı yurt dışından aldım.

Doğu turumuzda da Sevgili Gürsel Akay'ın ön bagajını kullanmıştık.

O bagajda dışardan gelmişti.

Zaten iki tip olarak satılıyorlar yurt dışında. Bir tanesi süspansiyon olmadığı için gidona da bağlanıyor.

Süspansiyonlular için olanı ise amortisörün altından maşalara bağlı ve iki tarafından da birbirine bağlı.

yani amortisör ile beraber inip çıkıyor sürekli. ama amortisör seviyesinin altında olduğu için bisikletin diğer kısımlarına bağlantısı mümkün değil.

Çok kolay bağlanıyor, klipsler yardımı ile.

Arka bagajım bir kaç kez oynamasına kırılmasına rağmen , aynı büyüklükte çanta taktığım ön bagajım, hiç problem yapmadı.

Sadece ilk taktığınızda denge için dikkat etmeniz gerekiyor. Birde sağa sola donerken çantalar ayağınıza çarpabiliyor.

Bagaj şu an takılı durumda değil.

Fotolar arasında yakın çekim varsa ekleyeceğim.

Selamlar

Yakından çekilmiş fotolarını bulursam ekleyeceğim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@derşan sezer

(link)

Avrupa turumuzun fotoları arasında bir kaç tane ön çantanın yakından göründüğü foto var.

Ben daha güzel açısı olan bir foto bulana kadar, daha önce bakmadıysanız buradaki fotolara bakabilirsiniz .

Selamlar

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Merhabalar Sevgili Soner Bey,
Öncelikle yaşadığınız zorluklar ve güçlüklere rağmen pes etmediğiniz için sizi ve eşinizi kutluyorum.
Nice turlara katılmanız dileği ile..

• Beğen