Bisikletle İran - Pakistan - Hindistan

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Natural_animal

Teşekkür ederim.
Bence forumumuzdaki her konu ve katkı sağlayan her arkadaşımızın yazısı takip etmeye değer.:)

@bikergrrl

Gitmeden önce görüşmek mümkün olmamıştı, fotoğraflarıma bakmanızı ve uzman gözüyle yorumlamanızı gerçekten çok isterim. Her zaman bekleriz.

Canlı bomba olayına rastlamasaydım belki ama , artık böyle bir hatıradan sonra Pakistan hakkında iyi şeyler düşünmek için kendimi çok zorlamam gerekecektir.

Selamlar.

Scudo

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Bende bu canlı bomba olayını anlamam adam hala canlımı ki:) ? Sayın moderatörüm sunum yarın kaçta nerdeydi?:rolleyes:

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@edi55

30 Kasım 2007 ( cuma ) 19.00 Bursa Dogader de söyleşi - fotoğraf gösterimi

Sevgili dostlar,
Forum sayfalarında bir bölümünü paylaştığımız İran - Pakistan - Hindistan gezimizin ayrıntılarını yukarıdaki gün ve saatte bizimle paylaşmak isterseniz Doğader de buluşalım.

Doğader Zafer plaza nın YKM bölümünün arka sokağında. Tophaneye çıkarken altıparmak yönüne geri dönmek için arabaların girdiği ( kızılaydan hemen önceki ara ) sokakta sağda. Pirinç hanın tophane tarafındaki kapıya yakın diye de ekleyeyim.

Bekleriz - Selamlar.

bikergrrl

Forum Bağımlısı
Tepki
763
@Soner Sarıhan

yahu iste tam da o yuzden :D hergun bir haber geciyorduk Pakistan'dan :D :D

biran once Bursa'ya gelip maceralarinizi birinci agizdan dinlemek icin sabirsizlaniyorum

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@edi55

Teşekkür ederim Ediz hocam. Senin mükemmel sağlık desteğin sayesinde hastalık kapmadan döndük. Canlı bombalara karşı kullanılacak birşeyler geliştirmenide bekliyorum senden . :)

@irfancan

Teşekkür ederim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Merhaba dostlar.
Yukarıdaki haber Zaman gazetesinin amerika baskısındaydı.

Gezimiz bugünki Zaman gazetesinde, pazar ekinin arka sayfasında tekrar haber oldu.

Aşağıdaki haber Türkiye baskısında.

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet ERTAN

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@koray_1459

Gittik - geldik şimdi yeni bir turun hayalini kuruyoruz. :)
Yinede sağolasın.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Üstad, Hindu yollarında tükettiğin 21 kg. halis kiloyu geri depoya koymadan yeni bir tur düşünmüyorsundur umarım.
Nereye gider hocam insan kilo vere vere. Üstelikte 21 er 21 er. Yoksa eksiye düşmeyesin bu gidişle. :)

Pakistan videosu için teşekkürler.

Selam ve sevgilerimle.

Mehmet Sunar

Daimi Üye
Tepki
698
Bisiklet
Giant
herkese merhaba ben Almanyadan Mehmet
gezinizi büyük bir ilgiyle takip ettim daha dogrusu baya gec olarak burada okudum sizi nasil kiskandigimizi anlatamam
sormak istedigim bu geziyi tekrarlayacakmisiniz
hatta grup halinde istermiydiz??? kisa bir cevap dahi beni mutlu edecektir....

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@mcsbenz

Merhaba, aramıza hoşgeldiniz.

Bu geziyi Pakistan etabı hariç tekrarlamayı çok isterim. Biri İstanbul birisi İslamabad da olmak üzere iki canlı bomba saldırısına şahit oldum bugüne kadar. ( kurban olmamam sadece metre ve saniyelere bağlıydı ) . İstanbuldan geçen yıl tayin ile kurtuldum. Daha da geri dönemeyi asla düşünmüyorum. Pakistan a da ömrümce birisi silah zoruyla götürmezse gitmem bir daha. :)

İran ve hindistan ise tekrar görülebilecek yerler. Mayıs ayında İran a gidecek ve 10 günlük bir tur yapacak bir grup arkadaş halen hazırlıklarını sürdürüyorlar.
Bizim bu yaz için planımız daha çok sizin yaşadığınız yerlere doğru.
Bakalım günler ne gösterecek. Almanya dan sponsor bulabilirsek , Almanya merkez olmak üzere bir avrupa turu neden olmasın. Oradaki Türklerin ilgisini çekmek isteyecek ve bunu bisiklet yolu ile yapacak firmalar yok mudur acaba ?

Umarım sizi memnun edecek kadar yazmışımdır.

@Mesut Girgiç

Hocam, benim kaybettiğim kilo 15 kadardı.
Sanki 21 den çok farkediyor. :)

Hiç merak etmeyin hepsini ziyadesi ile yerine koydum geldiğimden daha 2 ay geçmeden. Şu an normal kiloma 15 daha eklemeyi düşünüyorum ki . :eek: :D
Turdan sonra normal kiloma geri dönmüş olacayım böylece.

Bir şey canlandı gözümde hiçde fena olmazdı aslında gerçekleşse. Bisiklet sürerken yolda sürdükçe , yavaş yavaş eriyip toprağa doğaya karışarak yok olup gidiyorsun .

İsteyen istediği spor dalı ile canlandırabilir bu hayalimi. Patenti yoktur. :)

Paraşüt ile yere doğru alçalırken yavaş yavaş havaya yada yüzerken denize karışmak nasıl olurdu ? :eek:

• Beğen
Tepkiler: Nuran Atakan

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@Soner Sarıhan

Hazır freeware bir fikir yakalamışken bir ucundan da ben hayal kurayım dedim.

Hocam malumaliniz beyin yanlızca glikoz yakar. Hem de iyi yakar. Özellikle açken öğrencilerin başının sıkça ağrımasının sebebi de beynin glikozsuz kalmasındandır.

Oturduğu yerde düşünen insanlar da vucütlarındaki glikozu dolayısıyla enerji depolarını erite erite neye karışıyorlar sizce...???:rolleyes:

Evet o zaman da insanlar düşüncelerin içinde eriyip gidiyorlar. Aslında bu gerçek bir erime değil. Pekiya ne?
Kozasından çıkan kelebek oluyorlar. Koza= beden, kelebek ise =düşünce alemi. Bu alemde uçuş serbest.

Siz, düşünen bir beyinle pedal çeviren nadir insanlardansınız. Yani iki taraftan yakıyorsunuz vücudunuzu.
Ben ce o kadar çok kilo vermenizin tıbbi açıklaması ancak bu şekilde olabilir. ;)
Her gezide koza değiştirmek, her kelebeğe nasip olmaz. Yeni bir tura hazırlandığınızı öğrendiğim şu sıralarda sizlere nice nice keşifler, alemler ve ömürler dilerim.:)

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
abi siz ne yaptınız yaw sen turkıyeden kalk nepale git insan dusunuyo bu ask ne dıye bu bisiklet aşkı ne biraz zaman sonra bende boyle olurmuyum acaba

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@koray_1459

:) Hoşbulduk , sağolasın.

@ncok

Umarım dilediğin her şey olur.
Selamlar.

@Mesut Girgiç

Farklı kültürler ve dünya ya farklı bakışlar görmek için taaa Nepal e gittik,
yanıbaşımızda alemler arasında dolaşan Mesut hocamız varken.
Kelebek - koza benzetmesindeki derin anlamı birgün bizde çözeriz umarım.
Selamlar üstadımıza.

• Beğen
Tepkiler: Nevzat KÖSEOĞLU