bisikletle ilgili fobileriniz

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
arabanin kapisinin acilmasi :D
cok tirsarim yani
birden bi aciliyo kapi, kendini ön koltukta buluyosun :D

Scudo

laodikya

Üye
Tepki
6
ne olursa olsun ama bir insana çarpma düşüncesi beni çok kötü ediyor.inş. hiç yaşamam

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Bisikletçilerin %95'inin aksine köpeklerden hiç korkmam, en saldırganından bile, zaten soğukkanlı olmalısınız ve siz onlardan daha akıllısınız.
Belki de çocukluğumda 50ye yakın kedi-köpek vb hayvan beslediğim için korkmuyorumdur, ama siz de korkmayın :)

Asıl korkulması gereken insanlar.

Aynaya bakmadan açılabilecek kapılar
(Bunun için önce önümdeki aracın içinde biri var mı ona, varsa sonra arkamdan araç geliyormu? mesafesi nedir diye arkama bakarım, kurtaracaksam önümdeki potansiyel tehlikeye sahip aracın 1 metre açığından en hızlı şekilde geçer ve eski şeridime geçerim.)

Belediyelerin açıp da kapatmadığı çukurlar, son anda görme durumu.

İnsanların bana Hello demesi, bazen cevap verince çocukların bile küfretmesi.(başıma geldi)

U dönüşü yasağı olan yerde U dönüşü yapan taksi veya minibüsle tokuşmak suretiyle 2 metre uzağa uçup kendini yerde bulmak (başıma geldi)

Dik kaldırımdan inerken takla atmak (başıma geldi)

Karanlıkta iskele yakınlarından geçerken babalara bağlı halatları görmeyip gergin halat yüzünden uçup bir yerini yarmak (neredeyse başıma geliyordu:) )

Yüksek hızda yokuş aşağı giderken uçurum kenarındaki keskin virajda fren telinin kopması

80-90km hızla araç arkası giderken lastiklerin yanması, patlaması, köpek ölüsünün üzerinden geçmek suretiyle düşmek ve arkadaki kuralalra uymayıp takip mesafesine göre çok yakından seyreden aracın altında kalmak (evim ile şehir merkezi arasında 45km lik yolda hergün en az 2 adet köpek ölüsü görürüm)

Hızla giderken ön freni sıkıp takla atmayı kendi kendine düşündürme

mkurt

Üye
Tepki
61
Bisiklet
Scott
@tayfur

Selamlar,

Sizin deyişinizle sosyopat-vandal birisi yada madde bağımlısı vatandaş yada vatandaşlar tarafından soyulmak gibi bir tehlike ile karşılaşırsanız ben karşı koymayın derim :=). Ne istiyorlarsa verin, karşı koymanız onlarada sizede ciddi zararlar verebilir. Yaşamak gibi bisiklet, para vs. den daha değerli şeyler var :=).

• Beğen
Tepkiler: tayfur

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
@tayfur

yağmurlu bir günde üsküdardan haren istikametine doğru giderken 3 tane madde bağımlısı yolumu kesmek istediler dursammmı durmasammı diye düşünürken refleks olarak abandım pedala ve o psikopatlardan biri goğsüme bıcak fırlattı ancak oda ne yapacagımı kestiremediği için cakısını açmaya fırsat bulamamıstı sapı geldi anlıyacagınız..

bendeki korkuda bir yayayı yaptığı hatadan dolayı güzelce uyarmak ve haksız oldugu halde kendini haklı çıkarmak için elinden geleni yapması ve bağırarak çagırarak kendini haklı bizi haksız çıkarması..anlamıyorlarkı bizi..anlatıyorsun guzelce hakaret algılıyorlar..bende zaten bundan sonra uğraşmıycam..

• Beğen
Tepkiler: tayfur

basri

Forum Demirbaşı
Tepki
1.339
İsim
Tuncay Özışık
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Look
Bisiklet türü
Yol bisikleti
- Yokuş aşağı kaptırmış giderken iyice sıkılı olduğunu, bakımının tam olduğunu bildiğin halde "ön tekerlek fırlarsa noolurum acaba?" fobisi.

- Dağ yolunda havlamaya ve yanaşmaya hazırlanan iri yarı köpeği görünce iyice yavaşlayıp "Yaw ya bu sefer üstüme atlarsa, bacağa dalarsa" fobisi.

- Bisiklet üzerinde giderken "Büyük abdestim" gelirse fobisi.

- Arkadan anırarak gelen kamyon durumunda "Yok yaw beni mutlaka farkediyordur" düşüncesi fobisi.

- "Of yaa bir de bu yolları geri dönecem" fobisi.

- "Bir durum olduğunda kask saksıyı kurtarır di mi?" fobisi.

...yaz yaz bitmez. Bisiklet uzerinde giderken normalde düsünmedigi kadar şey düşünüyor insan :)

Herkesin bacaklarına kuvvet...

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bir arabanın aniden kapısının açılması. bir arkadaşımın başına gelmişti hatta bende yanındaydım taksini sağından gecerken bir anda kapı acıldı ve gidonun soltarafı kapıya çarptı ve fren koluna da çarptı ve bir anda ön tekerlek durdu arkadaşım 2 metre uzağa düştü :(

rahmankarataş

Forum Bağımlısı
Tepki
707
selam
benim fobim tur sonrası dönüş fobisi
ama ne yazıkki hep dönmek zorundayım

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
dün merdivenlerden uçtum hiç birşey olmadı insan güçlü bir varlık herşeyi hazmedebiliyor hikayeyide anlatayım efendim fatih camii nin anacaddeye açılan bi merdivenleri var ben o merdivenlerinden bisikletimle inerken arka freni sıkmam gerekiyordu ama ben dalgınlıkla önfreni sıktım:(bisikletim aşşağı yuvarlandı yuvarlanmadan önce selesi baldırımın üstüne düştü ben belimi merdivenin kenarına vurdum allahtan bisiklete bişi olmadı:)ve başımda kask ta yoktu ölüme çok yaklaştım yani ama kalktım bisikletimle devam ettim sadece baldırım morardı okadar ama görenler öldüm zannettiler teyzeler falan ay yavrum canım ordan inilirmi çıldınmısın sen falan şimdi oyüzden kazadan falan pek korkmuyorum kaskımbaşımda olduğu sürece tek korktuğum şey bi ecelimin gelip ölmem namazlarımıda aksatıyorum yanarız walla ve durdurulmam gerçi beni durduramazlar sen bile durmassın yıldızlar duramaz:)çünkü ben bu bisiklet için 1.5 yıldır para biriktiriyorum ve onlarda öğrenci harçlıkları düşünün halimi bir bisikletim çalınsa dünyam başıma yıkılır o benim için çok önemli:):)

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
En büyük fobim içtenlikle söylüyorum.Takım arkadaşım Nuri ile pedal çevirmek.Takım arkadaşım ismaille geçtiğim yerlerden Nuri ile geçtiğimde aynı yeri geçemiyorum.Umarım bö söylediklerimi sevgili Nuri duymaz.

'''Dolu dolu solmayan yüzlerle hayata gülümseyenlere...'''

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
evet can dede ben olmasam her tarafı ineceksn ama yinede söyle bir benimle birlikte iken düşdüğün yerleri bir kafanda canlandır bakalım benim mudahale etmediğim yerlerde düşüyorsun hep bunuda unutma unutma:eek: :eek: :eek:

• Beğen
Tepkiler: candede

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Köpekten korkmayan bisikletçi baya az galiba :) ben de korkmayanlardanım.
Yalnız dünyanın en agresif köpeği, bir bisikletçinin peşinden 35km gelmiş ki derdi nedir merak ettim :)

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@athletic

bu köpeğin cinsi nedir acaba ?:D

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
ben de bilmiyorum, bisikletle ilgili dünya rekorlarının bulunduğu bir sayfadan öğrenmiştim bilgiyi.
Fakat kuvvetle muhtemel iri cins bir köpektir :) yoksa bir kaniş'in, fino'nun ciğerleri yetmez 35km koşmaya :) motoru yanar :)

Turkishflier

Aktif Üye
Tepki
143
Benim de ilk zamanlarımda grup içinde giderken,öndekinin deryaline iyice girmeye çalıştığım zamanlarda;acaba ne zaman tekerler birbirine sürtecek te düşeceğim,düşsem kaç kişi düşer acaba gibi korkularım vardı.Düştüm rahatladım,fobi mobi kalmadı:)

Sonra arka attırıcım iki kere en olmadık yerde jant tellerinin arasına giripte bisikleti darmadağın edince geçici bir fobi oluşmuştu acaba bir daha olurmu diye.

Aniden açılan taşıt kapılarına karşı bir tedirginliğim vardı,bir kere çarpıp feci şekilde serildim yere.Çok berbat bir durum:(

Köpeklerden korkmamayı zamanla öğrendim.Bir keresinde yokuş çıkarken tam 2,5 km boyunca bir köpek yanımda koşturdu.Sonra dayanamayıp pes etti zavallı hayvan.

En büyük korkum da yağışlı havalarda düşmek.Şansıma çoğu zaman yağmura slicklerle yakalanırdım ve düşmemek için gidona iyice yapışmama rağmen sonunda düşerdim.Ama zamanla bazı ipuçlarını da öğreniyor insan.Örneğin uzun süre kuru havanın ardından yağmur yağdığında asfaltın üstünde lastik tozlarını da barındıran bir çamur oluşuyor.5-10 dakika bu çamurun akmasını bekleyip yola sonra devam etmek daha güvenli.Tabi bir de yol çizgileri ve mazgallar çok kaygan oluyor yağmurda.

Özgür!

Forum Bağımlısı
Tepki
539
@athletic

:) kurt köpekleri 3-5 km civarında çok hızlı bi şekilde koşabiliyomuş
heralde 35 km boyunca hızlı koşması muhtemel bile değildir :)