bisikletle ilgili fobileriniz

Scudo

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@dogaci24

+++++++++ Aynen katılıyorum...

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
ufak atlayışlar (kaldırım tümsek) yaptıktan sonra selenin üstüne aniden oturmak fobisi :(

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
simdi aklima geldi benim en son gelistirdigim fobi dag aslani fobisi. gecenlerde discoveri seyrederken cok entresan bi belgesele rastladim. konu dag aslanlari idi. bi birden benim bisiklet surdugum yerlerden ve bisikletcilerden bahsetmeye basladilar. televisyonun sesini hemen yukselttim. los angeles bolgesinde ozellikle benim bisiklet surdugum santamonica dagi civarinda her 2 senede bir bisikletci dag aslanlarina yem oluyomus. ve hersene onlarca saldiri vakasi oluyormus. bunun yunzunden tek basima ormanin derinliklerine gidememeye basladim.aslinda ormanin derinlikleri dedigim yerde her 10 dakikada bir bi bisikletciye rastliyosunuz ama yine o 10 dakika icinde tuhlerinin urperiyo hep saga sola bakiyosunuz bi dag aslani geliyomu diyee:)
gerci dag aslanina yem olma riski californiada surf yaparken kopekbaliklarina yem olma riskinden daha dusuk ama...

Anıl(shopar)

Forum Demirbaşı
Tepki
228
gerçekten mi o zaman ben sele konusuna fazla odaklanmiim başıma kötü şeyler gelebilir :D:D:D saol hakan_the_rider

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@goLdenskuLL
:)

Güzel espiri...:) Bende dazer var köpek kovucu,kangallarda pek işe yarıyacağını sanmıyorum,belki dağ aslanlarında etkili olur...:)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
los angeles col uzerine kurulmus bi sehir. dolayisi ile iklim gunduz 40 derecelerde gece 20-25 derecelerde. aksam 5 ten once bisiklete binmek intihar gibi bi sey. bu gun canim SIKILDI oglen 3 ten sonra bindim tabii koruyucu kremler kullanarak falan.su an kavrulmus vaziyetteyim.:(

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Beverly senin ilacını biliyorum :D bir adet I magic virtual realty trainer ve güzel bir klima ;) sonra gelsin online yarışlar, gitsin alpdehuez gerçek yaşam videoları :) Bu sıcaklarda (veya kışın soğuklarda) mecburen böyle ...

• Beğen
Tepkiler: beverly

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@obsolate

buna benzer olarak sprint anında zincirin kopmasından kaynaklanan benzeri sonuçlar :eek::mad::boese157:

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
fobileri mi sayıyoruz :)

1- kadromun hafif olması ve benim tonajımın fazla olması sebebiyle kaldırımdan inerken bile kırılır mı korkusu...
2- sağa dönüşlerde fren kullanarak (arkayı attırarak) dönüşte spd dolayısı ile dengemi kaybedip düşerim korkusu... (sol dönüşte hiç korkum yok)
3- kask olmaması sebebi ile (maddi nedenlerden şuan için) arazi inişinde düşme korkusu...
4- ve en çok korktuğum şeylerden birisi
grup halinde gezerken lafa dalıp da gidonların birbirine takılması anında benim ve daha önemlisi arkadaşımın düşme tehlikesi korkusu (1-2 kez ucuz atlattık allahtan yolda trafik akışı yok denecek kadar azdı)

NOT: köpekten korkmam kanayan bir yerim yoksa...
et ve kan kokusu köpeği çeker (sokak köpeği) yada döğüş için yetiştirilen köpekler (kan ve ciğ et ile beslenen)

gözlerinden anlarsınız kıpkırmızı olur damarlar belirgindir...

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Benim de en büyük fobim, bisikletteyken bir köpegin saldirisina ugramak...

Bunun yani sira, birkaç fobim daha var:
-Dik bir yokusu tirmanirken zincirimi koparmak.
-Yagmurlu havada pedallarken keskin virajlarda kayip düsmek.
-Su birikintisinden geçtikten sonra arkama çamur firlamasi.
-Bakkala girdigimde bisikletimin çalinmasi korkusu.
-Bisikletimi bir arkadasima verdigimde bir yerine hasar vermesi (bir arkadas bir tur atmak istedi, verdim. Sele delinmis olarak geri geldi :) )
-Uzun yolculuklarda herhangi bir ariza çikmasi.
-Bisikletin paslanmasi fobisi (ki bu artik kalmadi, Hi-Ten kadro kullandigim dönemden bir fobi).
-Trafikte süratle ilerlerken önüme bir çocuk ya da ara sokaklardan araç firlamasi.
-Yine trafikte süratle ilerlerken, öndeki aracin ani fren yapmasi ve benim arka camda pekmezi akitilmis sivrisinek pozisyonu almam.
-Ve daha aklima gelmeyen nicesi... :)

Bir de kedi ezme fobim var ki o da söyle basladi. Birgün süratle giderken arabanin altindan bir kedi çikti ve ön jantima dolanarak bana takla attirdi. Fakat kedide birsey yoktu sanirim. Hizli bir sekilde olay mahallini terk etti... :) O günden beri karsidan karsiya geçmekte olan kedilerden kaçiyorum, sanki her an jantima dalacakmis gibi geliyor :)

OzgurIskin

Daimi Üye
Tepki
215
Tekerlerin kadrodan kendini kurtarması bi de zincirin kopması en korktugum şeyler.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bisiklet ile ilgili en büyük fobim, bisiklet ile ilgili kötü bi fobi sahibi olmak :(. Bisiklete binmemi engelleyecek bir fobi sahibi olmaktan korkuyorum :). Ciddiyim valla şaka yapmıyorum...

_bluessy_

Aktif Üye
Tepki
76
ıslak zemin fobisi ...daha önce tatsız bir kaza geçirdiğim için belkide

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
benimki de yollardaki kanalizasyon ızgaralarına tekerlerin düşmesi..hep geçerken korkuyorum.denizlide bunlardan çok var ne yazıkki..bide yola dik yapıyorlar..neredeyse arabalar bile düşecek...:boese157: