bisikletle ilgili fobileriniz

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
bi keresinde 4-5 kişi tarafından kowlanırken bi apartmanın arkasında karanlıktan göremedığım çamaşır telıne takılıp çok kotu düşüp bayılmıştım (bayılınca adamlar benı bulamamıştı:D) o gunden soora ne zaman karanlıkta sursem gene kafama bı ıp takılıp düşerim die korkarım fobıyebn dönuştu

Scudo

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
Şu park halindeki araçlardan birden kapıyı açarak fırlayan insanlardan çok çekiniyorum.İşin dahada kötüsü sanki o kapı evlerinin salonlarına açılıyormuşcasına bir rahatlık içinde yapıyorlar bunu.Suratlarına manalı manalı baktığınızda yahut tepki içeren bir ses çıkardığınızdada ne olduğunu anlamamış bir ifadeyle mal mal yüzünüze bakıyorlar.Olayın farkında bile değiller anlıyacağınız.Son derece doğal birşeymiş gibi geliyor herhalde,arkadan birşey geliyormu müsaitmi diye düşünmeden o kapıyı açmak.:boese157:

• Beğen
Tepkiler: M.Ergun GÖZET

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
Önceki fobilerime güncelleme :p (aklıma geldide)
-Kriteryum yarışlarında ayağa kalkıp pedala abanırken spd pedalın (çekerken) çıkma fobisi
-Buny hop yaparken bisikleti ustruplu çekmeyip, yukarı çekerken spd nin çıkıp havada şekilde şekile girme fobisi, allahtan fazla buny hop yapmıyorum :)

ferdibo

Üye
Tepki
4
Dağılma Fobisi: Gümüşsuyundan başlayıp Dolmabahçenin önüne kadar hiç fren kullanmadan inerken ulaştığım hızın bir anda önümde duran araca çarpmam, yada bir çukura girmem yada refleks olarka ön freni sıkmak ve benzeri nedenlerle sıfıra düşmesi sonucu vucudumun, özellikle beynimin dağılması fobisi.. Ama bu hızın verdigi adrenalin bu fobimi bastırıyor olsa gerek hep ordan iniyorum besiktasa :)

acumur

Forum Demirbaşı
Tepki
563
@ferdibo

Gümüşsuyundan inişte biri İTÜ ve karşı köşesindeki arap bankasının önünde bir diğeri ise bu inişin sonunda tam İnönü Stadının önüne dönen 2 adet viraj var.Nasıl beceriyorsun hiç frene basmadan inmeyi oradan anlayamadım.

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@acumur

Bende pek mümkün olduğunu sanmıyorum...bunu mümkün kılıyosanda,mümkünse yapma derim.sağlığın açısından...

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@okan_ergun
çok ilginç bir fobi...:eek: umarım bidaha başına gelmez.. kötü bir durum olsa gerek..

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
bendede bisiklet magasi fobisi oldugnu kesfettim. ne zman bi bisiklet magazasi gorsem bi sekilde bi guc beni iceri cekiyo ve beni bi seyler almaya zorluyo. tabi bu aldigim seyler yuzunden ay sonu kredi kartlari ile basim belaya giriyo :) ondan dolayi bi bisiklet magazasi gordugumde birden kendi kendime " bi sey almak zorunda deilsin, kendine mukayet ol" diyerek iceri giriyorum, yinede kendimi tutamiyorum :)) artik yolumu deistirmeye basladim bisikletcilerin yakinindan bile gecmiyorum bi sey almam gerekmedikce.
bi bisikletciye girince fix aldigim seyler:
1: zincir yagi
2: ic lastik( burda sicaklar nedeniyle yamanin tutmasi imkansiz gibi bi sey oldugu icin her patlakta ic lastik deisiyo)
3:enerji yiyecekleri ve jeller

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
keşke burdada her sokakta enrjı jelı bıle bulunan bıke shoplar olsa :D:D:D:D mıllet olmasını ıster olanda memnun olmas:D:D:D:D

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
ismail zaten karanlıktan oldum olası korkarım çok gerekmedıkçe tek başıma karanlıkta kalmam gece ewde takken bıle 2 ışık hep yanık kalır bı de bu olaydan soora tek kken hiç süremes oldum karanlıkta:D

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
okan sikayet ettigim yok. jeller cok gerekli ama inan bi torba kesme seker de ayni isi gorur.senelerce kesme sekerle ciktim antremana sonradan sonraya gorduk barlari jelleri bizde.

Nevzat KÖSEOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
593
kulagımın kırılma fobisi:
bir kere kırıldı başıma gelmeyen kalmadı bisikleti toplayalı 3 hafta oldu tam ısınmıstım bisikletime ama yolda giderken birden bire bisiklet teklemeye başladı frende basmadım alla alla dedım bi indim bikeden zincir kırılmış kulak kırılmıs arka janttan 3 tane tel kırılmıs arka attırıcı jantın içine girmiş evet bunu ben yaşadım. bunların hepsi zincirin ruble ile jantın arasında sıkısması sonucu oldugunu fark ettım bu durumun sebebıde arka attırıcının ayarının bozuk olmasıydı ve bunu agır bi şekilde oduyorum buradan seslenıyorum kulagı olan varmı
noname olan varsa benımle irtibata geçsin saygılarımla

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
Köpek ama sıradan köpek değil, kangal tarzı bekçi köpeği fobim var. Şehir içinde yaşayanlar pek karşılaşmıyorlar, fabrikaların ve çiftliklerin canavar köpekleri oluyor. Canıma cicime de gelmiyor bu hayvanoğlu hayvanlar.

İnsan fobisi. Özellikle soyulma ya da daha da kötüsü sosyopat-vandal güruhuyla (ya da tek bir manyakla) karşılaşıp da bıçaklanmak-soyulmak-bisikletten inidirilmek korkum var. Yeşilbisiklet'ten çok şık bir bıçak aldım ama nereye kadar işe yarar bilmiyorum.

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
karanlikta 2 kere cok kotu dustum. hala yaralari duruyo, artik karanlikta bisiklete binmeye korkuyorum

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
aman candede görmesin bu yazıyı patikalardaki yagmur yarıkları benim birinci sıradaki fobimdir

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
bisiklete karsı fobi sahibi olmak :Ahhh-1660
(allah yazdıysa bozsun:) )

bikerboy

Üye
Tepki
21
bisikletle yokus asağı giderken fren telimin kopması. bu bi kere basıma geldi ama allahdan ikinci fren beni hafif bir hızla önümdeki jeep e yavasca toslayarak kurtulmama yardım etti birde sürat yapmayı cok seviyorum ama aynı oranda hızlandıkca korkuyorum...

B

BF Okuru

Misafir
ön kaldırırken vede spd ler takılı iken popo üstü yapşma fobisi:D

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
yokuş aşağı hızla giderken ön frenin aniden kitlenmesi ve yine çok hızla giderken
maşanın kopması gibi fobiler kafamda canlanıyor bazen

nebileyimulan

Daimi Üye
Tepki
49
küçüken bi bisikletim vardı 2üç sene önce kömürlükten çıkartıp bi biniyim dedim sonuç çürümüş kadro ortadan ikye ayrıldı giderken bundan sora hep hızlı giderken kadro kırılacak fobisine kapılıyorum