Bisikletine bakmayanların kulübü

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
kendim lastik falan değiştiririm ama zarar vermek istemediğim için neredeyse her çıkışımda bisikletcime uğrarım. ilk göz ağrım (yol olarak):srnsml::srnsml:

Scudo

tuna ünüvar

Daimi Üye
Tepki
626
Bisiklet
Sedona
Herkese merhaba. Benim başımdan geçen bi olayı anlaticam. Daha doğrusu arkadaşımın başından geçen bi olaydı. Arkadaşımda sizler gibi bisikletine bakmıyordu. Ben bakması konusunda çok ısrar ettim ve sonunda arkadaşım öldü. Acaba arkadaşım bisikletine bakmadığı için mi öldü yoksa benim ısrarlarıma dayananayıp mı öldü? Halbuki ben onun ölmesi için ısrar etmemiştim. Şimdi bisikletine ben bakiyorum. Çünkü ölmekten korkuyorum.

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ölümsüz bisikletçi yoktur.

• Beğen
Tepkiler: Engin er.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Ömer E.

Aktif Üye
Tepki
159
Bisiklet
Giant
Ben soruyu anlayamadım, bisiklet gidiyorsa bozuk değildir, bozuksa zaten gidemezsin, belli eder o. Bakımdan kasıt?

• Beğen
Tepkiler: egesengun

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@tuna ünüvar
o bisiklet lanetlenmiş en kısa zamanda kadrosuna gümüş kazık sokup gömmeniz gerekir

Tepki
34
İsim
Yasin
Bisiklet
Merida
Benim durumum daha vahim bisikleti temiz ve sağlam tutmak istiyorum ama üşeniyorum:D O yüzden genelde üşenmezsem bisikletçiye uğruyorum o hallediyor gerekenleri:)

adilekci

Üye
Tepki
124
İsim
Abdurrahman Dilekçi
Yağmur suyuyla temizlenmesini sayıyor muyuz ? Ben bakım yaparım ama kendime yetecek kadar. Arkadaşlarla tura çıktığımız da genelde onlar el atıyor bisiklete. Ben "Lan bu vites değişince bi acayip ses geliyor" derim onlar yağlar. Sonra " E olm bu frende bir terslik var " derim bakıma sokarlar. Onun dışında bisikletimi severim sayarım. Yazın hep temizlerim ama kışın soğuk oluyor. Üşeniyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benimde eski bisikletim epeyi bir bakım istiyor fren sistemi vites sistemi yag bakımı akort ayarı inş yarın bakacam aksilik olmazsa

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
bisikleti alalı 9 ay oldu 1kere komple temizlik yaptım.1 kerede yağlama yaptım o kadar.Cok üşengecim

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
@hogutmen bu konuyu açtığın iyi oldu... 6aydır yağlamadığım zinciri bugün bi yağlayayım dedim... :)

• Beğen
Tepkiler: hogutmen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@baykuş97

Kulüp üyeliğine girmeniz çıkmanız bir oldu. Kesin ihraçtan önceki son uyarı.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Arka jant telini takım olarak değiştirtirken bu forumda gördüğüm bir jant seti geldi aklıma galiba fulcrumdu. Göz görünce gonul ister hukmu mucibince bisikletçiye benim göbek akmıyor dedim. Abi rulmanlı göbek takaklım dedi. Benimki bilyalıymış. Tamam dedim. Adam rulmanlı göbeğe telleri dizerken abi senin jant teli 32li yeni göbek 36lı olmuyor dedi. Böylelikle ilk upgrade maceram daha başlamadan bitti.

• Beğen
Tepkiler: baykuş97

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
aslında bakmama değil üşengeçlik

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
3 aydır ön vitesi ayarlamadım.Düzgün bir temizlik de yapmam gerekiyor.En son frenleri ayarladım.Yine de girebilir miyim klübe?

• Beğen

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Sercan Sözer

Buyurun baştacısınız. Zaten üyelerin çıoğu istifasını verdi. Sizi başköşeye de alabiliriz.

Yine birkaç gündür frenim tutmuyor doğru düzgün. İhmal ediyorum.
Artık bugün dayanamadım. Bir bakayım dedim. Ne göreyim? Arka fren pabuçlarından biri takılıyor janta. :)
Herhalde fren telinde bir sıkıntı var dedim. Fren telini bacaktan ayırdım. Baktım hala pabuç takılı duruyor. Şok oldum.
Yav dedim nasıl olur. Meğer pabuç jant üzerinde kaymış aşağıya doğru. Pabuçun üst kısmı erimiş alt tarafı çıkıntı gibi kalmış, janta takılıyor ayrılamıyor.
Pabucu hemen alyanla yukarı çektim. Artık bundan sonra hergün frenlerimi kontrol etmeyi düşünüyorum tabi yapabilirsem. Üşenmezsem. :)

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Sercan Sözer

Forum Demirbaşı
Tepki
409
İsim
Sercan S.
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Katlanır
@hogutmen üşengeçlik kötü birşey.Benimkisi vakit bulamamak + olarak üşengeçlik diyelim.En son kar yağışında temizlemedim bile karları.Bisikletin üzerinde eridi.Ama maşAllah'ı var bisikletin.O kadar bakımsızlığa rağmen bana mısın demiyor.Gitmem demiyor.Sanırım bir temizliği,bir bakımı hak etti.:)

• Beğen

ayhandeniz71

Aktif Üye
Tepki
560
İsim
Ayhan Deniz
Bisiklet
Whistle
Bisisikle bakım olarak mekanik aksamı özellikle frenler birde hd ise mecburen el atıyorum sonuçta hergün 15 ile 2 0 km yol iş için trafiğe çıkıyorz onun haricinde boyasına cılasına toz vs. pek bakmam.

Daniel34

Üye
Tepki
4
İsim
Daniel koronakis
Bisikletim benim kadınımdır. Herşeyden sakınırım. Haliyle o iyiyse ben de iyiyim.

• Beğen