Bisikletine bakmayanların kulübü

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Evet arkadaşlar. Kulüp başkanı olarak bayağı bir üyemizin, üyemiz olmasa da taraftarımızın, taraftarımız olmasa bile kulübümüzün takipçilerinin olacağını düşünüyorum.

Geçen gün bisiklete bindim. 3-5 m. gittim. Yav dedim bir terslik var bu işte. Meğer arka lastik patlamış o derece yani.

Bu konuda benden uç birisi var mı bilmiyorum. Ben bisikletime hiç bakmam arkadaşlar. Her gün tabiri caizse
bir obez olarak acımadan binerim. Yemini, suyunu vermem.

Tek yaptığım zincire yağ damlatmak. Unutmazsam 2-3 ayda bir yağ damlatırım. Yağmur yağmış, çamur olmuş devam.

Bu zinciri yağlama işini de yapmayan benden daha ehil birisi varsa başkanlığı devretmeye hazırım.

Not: Bisiklet sürerken zinciri çapraz kullanmamaya çalışıyorum.

Biz/ben böyle kullanırsak, bisiklete zarar verir miyiz? Tecrübeli arkadaşlardan da teknik bilgi desteği bekliyorum.

Scudo

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Kudret Kurtcebe

Siz fahri doktoralı, onursal başkanımızsınız. Baştacısınız. :)

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn @hogutmen
Bisikletime platonik bir aşkla bağlıyım.
Çocukluğum ile aramdaki somut köprü bisikletim.
Her akşam yemeğinden sonra balkonuma gider, ziyarette bulunurum.
Tamir ve bakımını kendim yaparım.
Üzerinde toz olmasını istemem, elimde bezle sürekli tozunu alır, bazen de onunla konuşurum.
Çünkü O, beni sırtında taşıyan çocukluğuma dair yegane dostum.
Esen kalın.

Tepki
59
İsim
Yasin
Bisiklet
b'Twin
Ben de klube üye olabilirim herhalde.Ben de bisiklete sadece bakarım yani bakarım başka birşey elimden gelmiyor ne yazık ki hiç bakımlarından anlamam.Lastik patlasa hiç değştiremem,zincir yağlama filan da yok.Bugune kadar (8-9 ay oldu) yanimda ne pompa ne iç lastik taşımadım o derece yani.Arada bisikletçiye götürüp huyuna suyuna bakım yaptıririm o kadar.
Fakat az da olsa kendim temizliğine bakarım lastik havasini kontrol ederim o kadar.Binerim üstüne vururum pedala yola devam.Benden bu kadar..
+ olarak Salcanoya marka olarak çok sövülüyor da F/P a göre gayet dayanikli rahat bir bisiklet tabi bana göre.Bir de ben obez biri olmama ragmen (kilolu demedim bak) bugune kadar sadece bir kere lastik patlattim enteresan yani.Niye bu kadar nefret ediliyor bu markadan anlayamıyorum.
Neyse konu dağılmasın

Abdullah07

Daimi Üye
Tepki
425
İsim
Abdullah
Bisiklet
b'Twin
Klübe beni de yazın. Oldukça üşengeç bir insanım. Hatta hayret ediyorum, bu üşengeçlikle nasıl bu kadar bisiklet sürebiliyorum diye anlamıyorum doğrusu.

• Beğen
Tepkiler: dgntkn ve hogutmen

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bisiklete binmediğim halde zincir temizliği, yağlamasını yapıyorum. Yani şöyle söyleyim. Yaklaşık 3 aydır binmem ama bu arada 2 kez mazotla zincir temizliği(balkonda durduğu için toz oluyor :D), yağlama, 1 kez vites ayarı, komple hd fren değişimi ve periyodik olarak haftada 1 kez de toz alma ve genel temizlik yapıyorum.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
@Abdllh

Antalyaspor taraftarısınız. Bu üşengeçlikle sizi kaleci mevkiine yazardım antrenör olsam. Neyse ondan da vazgeçtim. Zahmet edip elinizi kaldırıp gole engel olmazdınız.
Herhalde hayatınızda hiç plonjon yapmamışsınızdır. :)

• Beğen
Tepkiler: Abdullah07

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.110
Bisiklet
Salcano
kulübün yönetim kurulunda yer alırım hatta başkanlığa oynarım.
aslında motor teknik mezunu olarak sök tak temizle işlerine bayılırım, elimden de gelir. maalesef iş güç çoluk çocuk derken hiç zaman ayıramıyorum. yeni bisikletin kurulumunu yapmam bile 2-3 hafta sürdü. daha asfalt göremedi zavallım.

• Beğen
Tepkiler: dgntkn ve hogutmen

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.171
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaz hocam beni de kulübe. Dış lastiklerin yenisini alalı neredeyse 1 sene oldu hala değiştirecem :) Ne yıkaması ne yağlaması...

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Yoldaşımın temizleyip bakımını yapmazsam inanınki o gece uyuyamıyorum.Gecenin biride olsa garaja iner gerekenleri yaparım.Bisiklet benim ve benim gibiler için ne amaç nede araç tam bir TUTKU..Bu yüzden kulübünüze ana muhalefet olarak bende adayım:)

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Bakımı yaptım mı detaylı ve güzel yaparım, ama genelde yapmıyorum onu farkettim :) Mtb'min lastiği patlak, fixie'min zinciri bollaştı. ben de külüstür şehir bisikletime biniyorum. Bakalım bu bozulunca nolcak :D

• Beğen
Tepkiler: hogutmen