Bisikletin ağırlığından daha önemli 10 şey

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eshquiaa selam, telinizin ant+ ozelligi var muhtemelen. Samsung telefonlarda var genelde. Ben de bu sekilde kullanmak istemiştim ama telim desteklemiyordu:( ayrı cihaz almak zorunda kaldım.
@selim82 selam, igs serilerinde, yeni sürüşü, bir önceki sürüşünüz ile karşılaştırma yaparak sürmenizi sağlıyor mu? Teşekkürler
Linkini verdiğim sensörlerde hem ant, hem de bluetooth özelliği var. Ben bt ile bağlanıyorum.

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Elbette bisikletin ağırlığı en önemlisi.
Ben yokuşa başlamadan önce mataraları suluk kafeslerinden çıkarıp forma ceplerine koyuyorum. :ssrtcbya:

Tepki
137
İsim
Ömer AYVAZ
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
1. Jant seti
Göbekleri olsun, telleri olsun, çemberi olsun jant seti bir bisiklette bana göre çok önemli ve gerek sürüş hızı gerekse sürüş güvenliği açısından önemli.

2. Fren seti
Hidrolik disk fren ve özellikle kaliteli bir fren bisikleti iyi bir noktaya getirir.

3. Vites seti
Vites setinin dişli oranları çokomelli. Yokuş çıkarken özellikle bu çok hissediliyor.

4. Bisiklet geometrisi.
Bu konuda yeterli bilgi ve birikime sahip olmadığım için bir şey yazmak üzerime vazife değil. Bilgili kişilerin yazması taraftarıyım.

5. Gidon

6. Gidon boğazı ve elcik, gidon bandı.

7. Lastik

8. Sürücü

9. Sürücü kondisyonu

10. Sele
Bisiklet selesi sürüş konforunu ve zevkini çok etkiliyor. Brooks B17 kullanmaya başladıktan sonra sürüş konforum ve keyfim çok arttı. I srarla tavsiye ederim.

Eshquia™

Forum Bağımlısı
Tepki
2.410
İsim
Ayhan Balbunar
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
  • Beğen
Tepkiler: RTFM

desmo

Üye
Tepki
298
İsim
uğur
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikletler konusunda cahil sayılabilecek birisi olarak kendi açımdan bisikletin ağırlığından çok daha önemli şeyin lastikler ve lastiklerdeki hava basıncı olduğunu söyleyebilirim. Teknik olarak bisikletin ağırlığı yokuş çıkarken önem kazanır. Hava basıncı düşük bir lastik ise artan yuvarlanma direnci sebebi ile sürüşün her anında performansa etki eder ve en az kaliteli bir lastik kadar önemlidir.