Bisikletime ön far önerileriniz...

Scudo

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
@M.Furkan Kurt
Yanlış hatırlamıyorsam Evanscycles.com'dan almıştım.

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
@Tolga Çelebi Teşekkür ederim.Moon meteor 200 hakkında bilginiz varmı nasıl bir urun

Moon meteor 200 sizce nasıl?

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben alırsam bu modeli alacağım f/p olarak bence iyi bir ışık. Türkiye'ye de gönderiliyor.

(link)

kvnccelik

Aktif Üye
Tepki
74
Bisiklet
Trek
Merhaba, Knog Blinder Road 3 almaya karar verdim evanscyclesdan.. Yalnız sadece kırmızı rengi kalmış, benim zil de kırmızıydı idare edeceğiz artık. :) Kaç güne gelir?

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Burada 300-500 lümenlik aydınlatmaları yeterli bulan kullanıcıları anlamıyorum. Gece bisiklet sürmek hiç de hafife alınacak bir iş değil. Ne kadar yavaş giderseniz gidin önünüzdeki birkaç metrekarenin net aydınlanması gerekiyor. Üstelik spot şeklinde tek bir noktaya yapılan aydınlatmalar oldukça verimsiz, çevresel bir aydınlatma gerekiyor. Hatta bana sorarsanız iki türde aydınlatma şart; birincisi uzağı gösteren aydınlatma. Birkaç saniye sonrası için karar vermenizi sağlar. İkincisi kafası yere eğik, odaklama değil çevresel ışık veren aydınlatma. Bu da kısa mesafede ani refleks için imkân sağlayan aydınlatma. Araba kullanmıyorsunuz, şeridi ve yolun istikâmetini görmeniz yeterli gelmez. Ufak bir sorunda bisiklet üzerinden düşmenizi sağlayan binlerce etken var...

• Beğen
Tepkiler: mervan kızıl

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
On ışık xp 780, arka ışık lx70
@M.Furkan Kurt

Ön ışık kişiye göre güçlü gelebilir ama arka ışığı şiddetle tavsiye ederim. Çok çok uzaktan görünüyor ve malzeme işçiliği çok güzel.

• Beğen
Tepkiler: ahmtayd

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
Hmm.Gayet güzel ama benim bütçemi aşıyor.

tolga akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
457
Bisiklet
KTM
Ben incik boncuk bir sürü far aldım ve sonunda böyle iyi bir ışığa ihtiyacınız olduğunu anladığınızda, o incik boncuk ışıklara harcanan para kaliteli bir far alacak kadar oluyor neredeyse :) en baştan girişmek daha mantıklı. Bu arada moon 200 beğendi iseniz az daha zorlayıp 30tl kadar 330s almanızı tavsiye ederim. Batarya farkı ve ışık gücü farkı o fiyat farkına kesinlikle değer.

M.Furkan Kurt

Forum Demirbaşı
Tepki
134
İsim
Furkan
Bisiklet
Carraro
@tolga akyol daha almadım karar veremedim ama cat eye rapid 3 almayi düşünüyorum.Onu biraz kullanıp daha iyi bişey alcam sonrada :)

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@Aryel
şarjı ne kadar dayanıyor hocam