Bisikletçinin göbeği olması ayıp mıdır?

fulham

Forum Demirbaşı
Tepki
45
İsim
Mustafa
Şaka bir yana ne kadar zamanda yok ederiz göbeği? Mesela hergün düzenli binsek...

Scudo

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
Çok ayıptır ama Hakan için geçerli değil, onun "fan club" ı bilem var artık. :D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
12 pazar her hafta düzenli bindim..göbek kayboldu dersem abartı olur ama eksilme var, önceden giydiğim pantolonlar bol geliyor mesela...

yemekten de kısıtlamak lazım.mideyi az yemeye alıştırıp küçültmek, akşam yemeklerini geç saate bırakmamak, akşamları mümkünse sadece meyve ile geçiştirmek büyük fayda sağlar ;)

allofsins

Üye
Tepki
42
selam;

bende 116 kilogramdım fakat bir ay içinde duzenli bisiklete binme,yuzme,alkollü diyet sayesinde 104 kg olmuşum....biraz daha kaldı ha gayret..... ama alkolden kesmedigim için rahatımda:)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
yaw ben nerdeyse haftanin her gunu biniyorum .30 km den asagi olmuyolar. %100 arazi. kilom 81 boyum 1.79 ama ona ragman saglam bi gobegim var. ne azaliyo ne de azalacak gibi gorunuyo.
pek memnun deilim gobegim olasindan ama gobegi olmanin pek ayip bi sey oldugunu dusunmuyorum.
bu arada gobegi olmaktan baska bi care yok burda.cunku sulu yemek kavrami yok.en son ne zaman corba ictigi ve ya sulu yemek yedigimi hatirlamiyorum. her gun en az 1 ogunde pizza, ya da hamburger yemek zorunda kaliyorum. hatta su bile yok. su yerine kola ya da bira iciliyo(bu bi parcada alismakanlikla ilgili. sonuc tabiki gobek...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@beverly

size mekik tavsiye edelim :D

hatta ayak tabanlari yerde olan ve yarim mekik olanindan...

• Beğen
Tepkiler: beverly

mazhar

Daimi Üye
Tepki
323
@allofsins

Çevremde herkez bira göbek yapar diyor,ben her defasında şiddetle karşı çıkıyorum "bira göbek yapmaz,yapsa bende olurdu"diye... bilseler haftada kaç km yaptığımı...

Alofsins bende fena içmem,iyi biracıyımdır.bisiklete başlamadan önce 82 kiloydum simdi 68-70 kilolarda geziniyorum...sen devam et...

Bu olayda bana tezat gelir aksam iç biraları ertesi gün bas 50km...içki ve spor birarada... Beni habire bisiklet üstünde görenler örnek bir sporcu hayatı yaşadığımı sanıyorlar halbuki...

;)

• Beğen
Tepkiler: Sercan

Sercan

Forum Bağımlısı
Tepki
204
Mantis Abi (sanirim isim Ugur'du), acaba 130 nabiz, kac km/h'a tekâbül ediyor? Çok saçma bir soru oldu, ama nabiz saatim olmadigi için soruyorum. Yani 3 saat boyunca ortalama kaç km/h ile gitsem ayni sonuca ulasirim...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Sercan nabızda etken olan sürat değil, tempodur. Bu yüzden nabız saati edinmen şart. Kafadan atmak olmaz :).

T

Tuğrul

Misafir
Ayıp değil yahu bunu da nereden çıkardınız?:D:D:D

Beni bilenler bilir:D:D:D

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@Mantis

130 sanırım ortalama bi rakam..zira kişiden kişiye optimal rakam değişir.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
@twist_of_faith
Yaşınıza göre teorik olarak belirlenen en yüksek nabız değerinizin belirli yüzdelerle ayrılmış dilimlerine çeşitli isimler veriliyor. Örneğin %80-%100 arası performans alanı. 130 nabız değeri de hemen hemen her yaş grubunda yağ yakma bölgesine denk geliyor. Ortalama alınmış bir rakam ancak çoğu zaman doğru :).

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
o zaman bu pazar arkadaşın sigmayı ben alayım, 130 civarında kullanayım.. yakacak mevcut yeterince :D

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
yaw bu mekik olayina bi turlu kendimi alistiramadim. her yere hatirlici notlar yazmama ragmen hep unutuyorum. bilinc altinda bi ses mekiki cekme diye baski yapiyo sanki :)
yine denicem
umarim en azindan 1 hafta araliksiz hersabah cekebilirim mekik.

Ahmet Mumcu

Daimi Üye
Tepki
1.074
130 nabiz tabiiki kisiye gore farkli olur. Sen bisiklet surerken bir yandanda konusabilecek bir suratteysen bu seniin icin ideal SINIRDIR. Bu SINIRIN altinda kalirsan yaglarini yakarsin. Eger uzerine cikarsan karacigerindeki glikoz devreye girer ve zayflamana bir faydasi olmaz.
Bilmem anlatabildimmi:)

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
@Sercan

%20 eğimli bir yokuşta 5 km/s olabilir ya da sıfır eğimli cillop asfaltta 50km/s olabilir. Nabız saati şart.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Merhaba Arkadaşlar,

öncelikle nabız olayına değinmek istiyorum...

ideal nabız aralığınızı bulmak için

maximum nabzınızı bilmeniz erekiyor

220-yaş max. nabız erkek
226-yaş max. nabız bayan olarak bulunur.

ayrıca kondüsyona strese beslenmeye genetik yapıya ve cinse göre değişiklik gösterir.

eğer egzersiz yapmak istiyorsanız

max. nabzın %65-%75

eğer kondisyon gelişme yapmak istiyorsanız

max. nabzın %75-%85

eğer dayanıklılığınızı arttırmak istiyorsanız da

max. nabzın %85-%100 çalışmalısınız..

Kısacası kondisyon nabzınızı kullanmanız gerekiyor. Ama unutmamak gerekir ki sadece bisiklete binmek yeterli olmayacaktır. Bisiklet binerken göbek eritmek istiyorsanız bindikten sonra mutlaka karın kaslarınız için bir kaç hareket olacaktır. Mekik çekmeniz yeterlidir.

umarım göbekliler bir an önce eritir.

gerçi balkon misali avunmaya devam edenler de var ;)

beverly

Forum Demirbaşı
Tepki
284
Bisiklet
Scott
dedigim gibi ben yaklasik 1 senedir eritmeye calisiyorum ama bi ilerleme kaydedmedim :) insallah Turkiye'ye donunce eritecem. cunku burda eritme olayindan umidimi kesmeye basladim.

ulas

Forum Bağımlısı
Tepki
9.754
Bisiklet
Geotech
Turkiye'ye donunce borek vs.. Biraz zor be :) Bence orda eritmelisin.

yoksa bak bole olursun :)

http://img214.imageshack.us/img214/5900/fatmanonscooterlq2.jpg