Bisikletçilerin favori film tavsiyeleri

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahlaksız Amerikalılar'dan bir cacık olmaz filmlerde küstahca ve tanrıcılık oynarlar ama sadece oynarlar, gözünüzde çok büyütmüşsünüz onların dünya kaptanlığı bitmişdir artık dediğiniz gibi işleri bu propaganda ve yalan dolan sadece gülüyorum ben bu arkadaşlara.gerçekden yapamayacaklarını böyle filmlerde ucuz ve basit kahramanlıklarla yapıyorlar yersen.

Scudo

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@pelotonist
Abd,teknoloji üssü bir ülke..Aynı zamanda sanat ihraç eden bir ülke..Sinema da bildiğiniz gibi sanattır..
Abd,film sektörü ile,yaptıklarını ve yapacaklarını tüm Dünya'ya yansıtıyor..Özellikle askeri filmlerde bunu hep yapar..Bu da gayet doğal..

Abd'yi ben gözümde büyütmüyorum,Abd'nin ne olduğunu ifade ediyorum..Size tek bir şey söylerim..Dünya'da atom bombasını bir başka ülkeye yollayan,ikinci bir ülke var mı?YOK..O zaman Abd derken,dikkat etmek lazım..

Yukarıda gösterdiğim filme bir bakın..Mesela filmde,Somali'deki müslümanların tek bir dokunuşla nasıl havaya uçuruldukları gösteriliyor..Bu olay sadece filmde olmuyor,gerçek hayatta da Abd müslümanları böyle öldürüyor..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahlaksız Bri ateist olarak müslümanları bu kadar düşünmeniz çok ilginç;) Bence tarih konusunda'da yanılıyorsunuz atom bombasından bir haber yaşıyordular.
buyrun celal hoca anlatıyor burda iyi izleyiniz.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@pelotonist
Niyeymiş?Müslümanları düşünmeyeyim mi?Ben insanlara kimlikleri üzerinden yaklaşmam ki..
Celal'ı da sevmem..Ne dediği umurumda değil açıkçası..

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@ahlaksız hollywood filmleri eskiden filmdi. Şimdi nepotizm uygulanıyor. Belli çevreden kişilere 2 3 film cektirilip tutması bekleniyor. Liyakat olmayınca da kalite yerlerde . Çok yaşlı olmaya gerek yok . 90 lardaki filmlerle simdikileri kıyaslasak bile kalite farkı ortada .

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Çağdaş78
Son yıllarda bir kısırlık olduğu doğru ama arada çok kaliteli filmler de yapıyorlar..
Biraz bu konu teknoloji ile alakalı..Teknoloji arttıkça,bu filmlere de yansıdı ve haliyle filmlerin doğallığı kayboldu..Oyuncular da bu süreçte çok etkilendiler/değiştiler..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ahlaksız paylaşımlarınız ve izlediğiniz filmler genelde müslümanlara bariz alay ve saldırı içermiyormu? belkide durun,durun siz tanrıyı buldunuz galiba hemen töğbe edin bence:D celal hocayıda sevmeyen bir ateist harbiden ilginçmiş??

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Tiyatro kökenli oyuncu yok sanırım. Eskiler hep tiyatro kökenli . Sonrasında güzel ama yeteneksiz oyunculari en sonunda da hem çirkin hem de yeteneksiz oyuncuları piyasaya sürdüler. Ingilizlerde hala tiyatro temeli devam ediyor. Ciddi oyunculuklarda ise ingilizleri kullanıyorlar.

Senaryo ,yönetmen ,oyuncu ,bütçe ve lansman ayaklarından bir ikisi sağlam .

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
@Çağdaş78
Doğru,olabilir bu..Genç oyuncular ve yönetmenler,o 90'lardaki oyuncular ve yönetmenler gibi değiller..Farklı bir yöne doğru evriliyor sinema..Son yıllarda çok acayip filmler çekildi,çekiliyor..Bir örnek vereyim;
(link)

bayk_ara

Üye
Tepki
36
1- Akıl Oyunları (The Beautiful Mind)
2- Diğerleri (The Others)
3- Truman Show

Strada

Üye
Tepki
77
İsim
Fatih yazıcı
Bisiklet
Cube
Çiçek Abbas
Leon;The professional
Desperado
I am Sam
Usta
Çakal (JACKAL)
İçinde izzet günay olan 1980 öncesi tüm siyah beyaz filmler..

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
Daha önce yazıldımı bilmiyorum ama bir kaç film de ben yazayım istedim.
images.jpeg
Bu film aamir khan'ın bir çok kaliteli filminden yalnızca biri. Insanı oldukça güldüren, bilinçaltınızda gerçekçi sorgulamalar yapmaya sizi iten, aynı zamanda duygusallık yönünden de göz yaşartabilecek bir film. Ben 10 üzerinden 9 vermiştim.

unnamed.jpg

Yabancı aktörler arasında en beğendiğim isimlerden Denzel Washington'ın heyecan içinde mısır yerken değil, sakin sakin filtre kahvenizi içerken izleyeceğiniz bir filmi. Zengin ailelerin çocuklarının fidye koparmak amacıyla kaçırıldığı bir şehirde başrol sanatçımızın biraz yalnızlık biraz da başka bahanelerle bir çocuğa koruma olma görevini üstlenmesini konu alıyor. Bana göre fondaki müzikleri de oldukça iyi bir film. Denemenizi tavsiye ederim.

Şimdilik bunları bırakayım. Umarım beğenirsiniz. Iyi seyirler

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
(link)
Vasat bir zombi filmi..Zombi sevenler izleyebilir..10/5

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
(link)
Filmin senaristi/yönetmeni Leigh Whannaell,Matrix Reloaded filminde de aktör olarak oynamış..Bu filmindeki Matrix'i hatırlatan sahneler,bu yüzden olmalı..Ayrıca film bilim kurgu kategorisinde ama Leigh Whannaell,korku filmleriyle haşir neşir birisi..Oynamış,yazmış,yönetmiş..Aslında bu avantaj olarak yönetmene geri dönmüş..Filmdeki gerilim veya ürkütücü sahneler,filmi farklı bir boyuta taşımış..
Filmin konusu hakkında bir şey demiyeceğim..
Başroldeki Logan Marshall-Green,Tom Hardy'e çok benziyor..Bu dikkatimi çekti..Hatta Tom Hardy sandım bu aktörü..Oyunculuğunu çok beğendim..
Film süper olmuş..Çok beğendim..10/8
(link)
Semih Kaplanoğlu,iyi bir yönetmen..Bal filmini çok beğenmiştim..Bu filmi de iyi olmuş ama biraz eleştirmem lazım:)
Filmdeki karakterler Türk ama İngilizce konuşuyorlar..Filmde arapça da var..Biraz bu dil konusunda karışıklık olmuş..Filmin nerede geçtiğini de anlamadım..Amerika'mı,Türkiye'mi,neresi yani?!
Yönetmen,aynı zamanda senaryoyu da yazmış..Yalnız hayata bakış açısını,filme fazla empoze etmiş..Filmde fazlasıyla mistisizm işlenmiş..''Ölünce uyanacağız'' filan..Birkaç yerde birşeyler belirtilebilirdi ama abartmış artık..Her yerde arapça yazılar,cami,derviş,dua okumalar filan..Dini filme dönmüş..
Yalnız Semih Kaplanoğlu,amacına ulaşmış..Toprağın değerini çok güzel anlatmış..İyi oyuncular seçmiş kendisine,teknolojiyi de kullanmış..Çok çaba harcamış açıkçası..
Vasatın bir tık üstünde..10/6

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
(link)
Evli ve çocuklu olmanın,size mutluluk getiremeyeceğini gözünüze sokan bir film olmuş..Charlize Theron yine çok iyi..10/6
(link)
Yönetmenin 2010 yılında Winter's Bone filmini izlemiş ve bu filmde oynayan Jennifer Lawrence'ın bir Dünya yıldızını olacağını düşünmüştüm..Beklediğim gibi de oldu..Jennifer Lawrence bu filmden sonra,bir Hollywood yıldızı olmuştu..
8 sene sonra yine yönetmen,kalitesini ortaya koymuş..Bu sefer da,18 yaşında bir çocuğu başrole koymuş..Thomasin McKenzie..Çokta iyi oynamış..Genelde yardımcı rollerde gördüğümüz Ben Foster'de çok iyi iş yapmış..Bu filmdeki performansını çok beğendim..Kaliteli bir dram..10/7

(link)
Baba rolündeki Josh Hamilton iyiydi..
(link)
Willem Dafoe için izledim filmi ama adam filmde geri planda kalmış..Çünkü başroldeki Bria Vinaite ve diğer çocuk oyuncular çok iyiydi..Filmde iyi..Dramın dozu bol..
(link)
Ben Foster oscar aldı mı bilmiyorum ama almadıysa,bu adama bir oscar versinler artık..Bu filmdeki oyunculuğu enfes..Filmde hiç fena değil..Dramın dozu yüksek..Bir yerde gözlerim doldu açıkçası..Zor tuttum kendimi..Hayat bazı insanlara çok çok acımasız olabiliyor..Çok gerçekçi bir film olmuş..10/7
(link)
Filmi izlemeden senaryosuna bakmamıştım..Film başlar başlamaz,senaryonun ne olduğunu anladım..2011 yılındaki terör saldırısı ve sonrasında yaşananlar ortaya konmuş..Çokta güzel bir iş çıkarmışlar..Mutlaka izlenmesi gereken filmlerden biri..Filmde salt terör konusu değil,islamofobi,göçmen konusu,küreselleşme konuları da ele alınıyor..Hüzünlenmenizi,düşünmenizi sağlıyacak bir film..10/7
(link)
Çok fena ters köşe oldum..Resmen yamulttu film beni..Çok beğendim filmi..Filmi yazan ve yöneten kişinin,ilk uzun metrajlı filmiymiş..İlginç..10/7
(link)
Denzel Washington'un hastasıyız..Adam karizma..Adamın elinde silah tutuşu bile havalı..10/7
(link)
Başroldeki James Frecheville çok iyi oynamış..Filmin senaryosu da gayet iyi..Tarihi filmlerden ve aksiyondan hoşlananlar kaçırmasın..10/7

Pherserd

Üye
Tepki
15
İsim
Alkım
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti