Bisiklet yolu ortasinda neredeyse carptigim bukulmus direk - Video

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
Bugun donerken -sanirim maltepe civarlari oluyor- yine yol yapimina denk geldim. Is makinasi kapkaranlik bir alanda calisiyordu ki tam da bisikletlere ayrilmis yolun ortasinda. Aydinlatma adina da hic birsey yok. Bir bisikletci de yoldan gitme karari almisti ki guclu bir far yoksa gayet mantikliydi, minibusun teki korna ile sikistirmaya calisti. Epey sinir bozucuydu. Bir de ustunden 2 dakika gecmeden ilerlerken yolun ortasinda diregi gec farkettim. Hergun daha iyiye gidiyor bisikletle yolculuklarim.

Video icin (link)

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
O direk ne yahu vallahi insafsızlık.

• Beğen
Tepkiler: verisakeet

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Hocam dikkatiniz sayesinde,neyse ki kaza yapmaktan kurtulmuşsunuz,

Allah'a emanet yaşıyoruz işte ülkemizde..

• Beğen

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Mustafa Güldal

Tabela aslinda, anladigim kadariyla bir sekilde bukulmus muhtemelen kaza sonrasi, ardindan o sekilde birakilmis. Bir kac metre geriden gorunmuyordu bile.

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

onur güneş

Forum Bağımlısı
Tepki
183
Gece surmek cidden tehlikeli iyi farketmissiniz allah korumuş gercekten birkac kisinin dikkatsizligi sakatlanmaniza bile neden olabilrmis

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Tunakan Önen

Forum Bağımlısı
Tepki
273
Bisiklet
Salcano
Maltepe Cevahir otelin çaprazı orası :) kasten yapılmış sanırım serseriler bisikletliler çarpsın diye eğmiştir maltepe serseri ne beklersin ki ? :)

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
o hızla giderken iyi durmuşsunuz görmeyip çarpsaydınız belkide şuan hastanedeydiniz allah korumuş..

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nasıl bir şehirdir burası nasıl bir şehirde yaşıyorsunuz. şehrin her tarafı testere filmi gibi tuzaklarla dolu.

• Beğen
Tepkiler: Milbert Hofen

Ahmet SARI

Daimi Üye
Tepki
220
Muhtemelen sağ taraftaki araçların birinden orayı dikizleyip, gecelerine eğlence yaratmaya çalışan lavukların işidir.

Batuhan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
76
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun abi allah korusun sizi ve bütün pedalşörleri.

MB860 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Daha 2 gün önce sizin ilerlediğiniz satıh da bisiklet yoluna çıkayım derken bildiğiniz çimento'ya saplandım, çift taraflı yolun diğer tarafından gelenler için daha ileriye uyarı mahiyetinde trafik konisi koymuşlar ama gel gelelim benim tarafımda en ufak bir uyarı levhası yok. tabii olayı algılayıp frene yüklendiğim de artık çok geçti. Hemen biraz ileride suluğumdaki su ile jantları temizlemeye çalışırken oradaki görevli ile uzunca bir sessiz bakışmamız oldu. haykırışlarımı duymuş olsa gerek bugün o yoldan geçerken barikat koyduklarını gördüm ama her zaman ki gibi iş işten geçtikten sonra...

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cihan Şar

Gecmis olsun Cihan ve Verisakeet...
Maalesef soylenecek soz yok. Bisiklette, motosiklette, arabada, minibuste, otobuste canimiz Allah'a emanet. Kabul bisiklet ve motosiklette arac suruculeri tarafindan daha buyuk tehdit altinda birakiliyoruz. Ama ulkemiz genelinde belediyesinden, yayasina, surucusune hepimiz egitimsizlik, bosvermislik, dikkatsizlik ve kanunsuzluk kurbaniyiz. Herkes bisiklet yolu diye haykiriyor. Bu orneklerde goruyoruz; demek ki bisiklet yolu da bir cozum degil!
Once insan olmayi, insan yetistirmeyi, egitimi, egitilmeyi, birlikte yaşamayı, saygıyı, empatiyi ve deger vermeyi ogrenmeli ogretmeliyiz!
Yoksa merak etmeyin bisiklet suruculeri arasinda da magandalara ve kuralsizlara rastlanmiyor degil maalesef.
Kısacasi kanser buyuk tedavi icin herkesin her konuda mucadele vermesi ve ornek olmasi gerek. Keske bu yaralanmalar ve can kayiplari olmadan yapilabilse.
Yayasindan arabasina belediyesine bisikletliye tehdit olusturur.
Motorsiklete araba, arabaya minibus, hepsine otobus ve kamyon tehdit olusturur taciz eder.
Belediyeler ve karayollari da hepsinin uzerine tuz biber eker.
Trafikte gelir olene 8 de 8 kusur yazar herkes yoluna devam eder.

Tekrar ediyorum ne bisiklet yolu cozum, ne kurallara uygun donanimla kanuni hakkini bilerek yola cikmak. Yaya, bisiketli, aracli; herkes once insan olmayi, insan yetistirmeyi, egitimi, egitilmeyi, birlikte yaşamayı, saygıyı, empatiyi ve deger vermeyi ogrenmeli ogretmelidir!

A.Aşkar

Forum Demirbaşı
Tepki
311
Bisiklet
Carraro
Tüm belalar , aksilikler neden bu adamı buluyo ???? :D

verisakeet

Daimi Üye
Tepki
407
Bisiklet
Felt
@Cihan Şar

Size de gecmis olsun.. ciddi sekilde sinirlendiren bir durum.

@suat akman

Aynen katiliyorum.

@A.Aşkar

Boyle ustuste goz onune serince en sanssiz bisikletli odulune aday oluyor insan tabi :)

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti