Bisiklet toplama

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
merhaba arkadaşlar benim çift amortisörlü 24 jant eski bir bisikletim var fakat artık bu beni oldukça zorluyor 15 yaşındayım boyuma göre değil bu zaten çok büyük bi sorun çok yorluyorum sağlık açısındanda zararlı olacağını düşünüyorum iki büklüm gittiğim için zaten çokta arıza çıkarmaya başladı bende şöyle bi karar aldım zaten kış sezonu pek fazla bisiklet süremiyorum öğrenciyim harçlıklarımdan biriktirerek haziran ayına kadar 26 jant çok iyi olmasada sağlam idare eder bir bisiklet toplamayı karar kıldım
Bütceme gelirsek okadar fazla bir bütcem yok harçlıklarımdan biriktiriyorum ve haziran ayında 400-500 tl arasında bir param olucak ben yavaş yavaş başlamak istiyorum her ay bir parçasını alırım öncelikle kadrodan başlıyacağım sizden istediğim bisikleti nasıl toplamalıyım
örneğin şu linkteki (link) kadroyu nerden ve nekadara alabilirim istediğim bisiklet bu tarz

Yardımcı olursanız sevinirim :)

Scudo

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
500 lira bütcen varsa kron xc250 tarzı bisiklet alman daha iyi olur bence.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@onur ö

Çünkü 500 liraya o özelliklerde bisiklet toplayamassın .

Samet Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
516
Herkes aynı şeyi söyleyecektir bende söylüyorum, 500 tl biriktir xc250 ya astro210v yada bunlara eş değer bir bisiklet al.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
vardır sanırım bisikletçilerde bir gezip bakmanız veya internet sitelerine bakmanızı tavsiye ederim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba.Direkt olarak konuya dalacağım ben.Bu konuda hiçbir tecrübem yok.Eğer gereken parçaları alabilirsem kendime bir bisiklet toplayabilir miyim? Mesela 3000-4000 TL bir bisiklete vermektense sizce güzel bir bisiklet mantıklı değil midir? Kendim yapamasam bile aldığım parçaları Delta bisiklet gibi yerlerde toplatamaz mıyım? Cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

Osman Uygun

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Sedona
Eğer o kadar bütçeniz varsa forumdan tavsiye alarak gayet güzel kendi bisikletinizi toplayabilirsiniz. Hem de en küçük vidasının bile renk uyumuna dikkat ederek :)

Bunu kendi ilk toplama bisikletinde sona yaklaşmakta olan biri söylüyor ;)

• Beğen
Tepkiler: Berkant kesik
Tepki
63
Bisiklet
Giant
3000 4000 tl bir bütcen varsa güzel bir bisiklet toplaya bilirsin (varsayım yaparak konuşuyorum)
Jant setine versen 600 yada 700
Vites grubuna versen 800
Fren sistemine 500
Kadroya 800
Maşana versen 900
Geri 300 400 tl kalır onlarlada geri kalanları halleder 4000 tl ye gül gibi bisiklet toplarsın.

• Beğen
Tepkiler: The UGUR

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
bisiklet toplamak daha pahalıya gelir param var diyosan toplayabilirsin orası ayrı :)

• Beğen

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Ney bisikleti toplamayı düşünüyorsunuz

pxinrorh

Üye
Tepki
12
İsim
Sefa
Bisiklet
Salcano
zevkli ve pahalı bir işlem tabiki :) tercih sizindir

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Parçaları yurt dışından alırsan full xt sağlam parça toplayabilir sin şahsen ben öyle yapıyorum.. Ayrıca sağlam güzel kadro bulmakta ayrı bir iş.

• Beğen

yasin çalış

Forum Demirbaşı
Tepki
45
Bisiklet
Giant
hocam 3-4. kez kendi bisikletimi topladım. gerçekten kendi bisikletini toplamak daha zevkli ve eğlencei. hem de herşeyi içine sinerek yapıyorsun kafanda hiç bir şey kalmıyor. tavsiye ederim

• Beğen

KuzuBoyz

Daimi Üye
Tepki
392
İsim
Bülent Kuzu
Bisiklet
Trek
Bence arkadaşın demek istediği "3000-4000₺ bütçem var" değil 3000-4000₺'lik bir bisiklet gibi kalitelisini 1000-2000₺'lik bütçe ile toplayabilir miyim? Ben böyle demek istediğini anlıyorum.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Tamamıyla kendi zevkinize ve tercihlerinize göre bir bisiklet toplayacağınız için size özgü bir bisiklet olacaktır. Aynı bütçe değerindeki bir çok bisikletten de daha çok seversiniz bisikletinizi. Siz malzemeleri alırsanız toplatacak yer bulabilirsiniz. Ancak bisiklet toplamakta insanı en çok zorlayan nokta parça uyumluluğunu göz önünde tutarken bir çok seçenek arasında tercih yapmak. Bisikletlerimi hep kendim topladığım için söylüyorum hiçbir zaman sıkıntı bitmiyor. O uyar mı, bu yakışır mı, bu ucuz mu, bu pahalı mı, şu performanslı mı, renk uyumu nasıl olur, siparişi ver kargo bekle, sürekli kargo ücreti öde. Malzeme almakla da bitmiyor habire bir eksik habire bir eksik, ummadık yerlerden masraf çıkıyor. Bu söylediklerimi eğlenceli bir hale çevirebilecekseniz tavsiye ederim çünkü işin sonucunda oluşan bisiklet sizin için daha bir özel oluyor. Ama bu sıkıntılara gelemem paramı vereyim alayım derseniz hiç bulaşmayın derim :)

• Beğen
Tepkiler: Osman Uygun

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar parçalar ABD'den alınacak.2000 dolar max bütçe olabilir.Ancak diyelim parçalar aldım her şey nasıl oturacak yerine? Ve bisiklet Yol bisikleti olacak.Toplamak kafama çok yattı gerçekten bana özgü olacak çünkü.Ama inanın hiçbilmiyorum hangi parça iyidir şu nasıl bu nasıldır.1 yıl vaktim var öğrenmek için.Öğretebilirseniz süper olur :) çok teşekkür ediyorum cevaplar için bu arada ve önerilerinizi bekliyorum :)

Ali Burak T.

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Diğer
@UptownRyder
Süreniz bol 1 yılda okuyarak öğrenirsiniz hangi parçanın iyi olduğunu uyumunu. Forumda arayabilirsiniz merak ettiklerinizi.

• Beğen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.416
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Bu isler zor isler, hele hele anlamayan biri icin bisiklet toplamasini hic tavsiye etmem. 1 yil vaktiniz olabilir ama size burada yazarak kimse fazla bir sey ögretemez, bu 1 yil icinde siz kendinizin ögretmeni olmalisiniz, youtube, google, bu forumda ve yurtdisi forumlarinda okuyarak ve bilgi edinerek birseyler ögrene bilirsiniz.
Sonra bir bisklet toplamak isteyen ve bisikletden anlamayan kisi, benim görüsüm önce bir toplanmis bisiklet alip o bisikletle yugrulmasi gerekiyor.

Gelelim ucuz veya pahali bisiklet toplamasina.

Simdi toplanmis bir bisiklet vardir diyelim misal 2000TL ve siz bu bisikletin aynisini toplamak istiyorsunuz. Aynisini toplamaya degmez cünkü hemen hemen toplanmisla ayni fiyata gelir ama ayni kadroyu daha alt seviye komponentlele toplamak isterseniz belki biraz daha ucuza gelir.
Bisiklet toplamak istiyorsaniz, hosunuza giden bir bisikletin kadrosunu bulun ve misal diyelim satilirken üzerinde Ultegra donanim var, bunu siz Dura ace olarak ve masasini, sele borusunu vs. vs. üst seviyeye yükselterek, daha ucuza yada ayni fiyata toplaya biliyorsaniz size özel bir bisiklet olur ve toplamaya deger.

Benim görüsüm böyle, siz tabiki daha iyi bilirsiniz. Simdiden size basarilar diliyorum.