Bisiklet toplama

burhan33

Üye
Başlık
0
Tepki
5
İsim
Burhan Eroğlu
ben de kadro var amortisörlü şehir turlamak için toplayacağım sanırım tekerlek tek eskik nasıl bi tekerlek seçmeliyim yardımcı olur musunuz ben pek anlamamda :/

ahsen2

Üye
Başlık
1
Tepki
35
Bisiklet
Diğer
Benim ilk toplama bisiklet tecrübem. Parçaları tek tek internetten topladım birleştirdim, Şimdilik tek eksik vites ve zincir kaldı. yarın onlarda gelince tamam olacak.

aynakolu ters takmışım(acemilik) düzelttim. Uyaran Ankara-Yenimahalle-Performance Bisiklete teşekkürler

Dosyalar

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: leon35 ve vetohan

OğuzAytar

Aktif Üye
Başlık
8
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Öncelikle merhabalar. Şu an bende yükseltmeye başladığım bi salcano ng650 var. Markaya takılmayalım kadroda değişcek çünkü. Yükseltmeye hangi bileşenden başlamalıyım? İlk 9lu bi sisteme yükselttim. Daha sonra hangi bileşeni yükseltmeliyim? Daha doğrusu enduro kadrosu için bileşen zemini hazırlamak istiyotum. Bileşenler tamamlanınca iyi bi enduro kadrosu denk getirip almak gibi bi niyetim var. Sizce bunu yapmak doğru olur mu?

Saburié

Always do FAVORS Never take ORDERS
Başlık
14
Tepki
474
İsim
Burhan Has
Bisiklet
Bianchi

BookFox

Üye
Başlık
1
Tepki
91
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Eğer derhal binmeye başlamak gibi bir arzun yoksa kadrodan başla

@BookFox
Varsa vites seti o vitese uygun jant ile devam etmeli.Enduro'da pedallar ve orta göbek mili hayati diye biliyorum,haydin rastgele

OğuzAytar

Aktif Üye
Başlık
8
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
Zaten şimdilik biniyırum ng ye yavaş yavaş enduro için zemin hazırlayıp en sonunda kadro değiştirip enduro sahibi olmak istiyorum.

OğuzAytar

Aktif Üye
Başlık
8
Tepki
19
İsim
Oğuz
Bisiklet
Salcano
@smtdgncy
Maşa ve jant setleri hariç diğer parçalar kadroya uymazmı zaten?

ratm

Forum Bağımlısı
Başlık
120
Tepki
1.960
İsim
Hakan Engin
Arka vites değiştirici ve kolu alınabilir, ruble olabilir belki, hidrolik fren alınabilir ama rotorlar alınmayabilir, sele alınabilir, pedal alınabilir. Aslında önce istediğin bisiklet bittiğinde nasıl özelliklerde olacak onu kafanda tamamlaman lazım, ona göre ilerlemen lazım.

ahsen2

Üye
Başlık
1
Tepki
35
Bisiklet
Diğer
bisikletin son hali bu. Düz gidonu attım, kartal gidon takdım.. kolum artık ağrımıyor. Daha iyi oldu. Ön attırıcı takmamaya karar verdim. Aynakolun orta dişlisnde sabit kalacak. Hız bence yeterli. bisiklet 7. viteste 25 km lere çıkıyor. yeterli. KM saat takdım. Öndeki çantayı da çıkardım.
Bisikletin özellikleri şunlar...
Rulmanlı jantlar, Rulmanlı furş, Kare mil rulmanlı orta göbek, yani full rulmanlı sistem...
Alüminyum, hidroformed kadro, 28 jant uyumlu.
V frenler. özellikle v fren olmasını seçtim, tüm detayını bildiğim v fren harici fren kullanmama kararındayım..
Arka Vites Shimano tourney. yağ gibi çalışıyor. Bisiklet çok rahat ve akıcı oldu. Dik sürüş zevki veriyor. Eğilme yok.

Dosyalar

Son düzenleme:

Merra94

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Ömer
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ahsen2
Merhabalar.Sitede yeniyim.36 tel 26 jant tekerimin göbeğini değiştirdin ve YouTube den ne kadar jant örme videosu varsa hepsine baktım tek tek yaptım ama maalesef olmadı.4veya 5 kere taktım söktüm.en son teller sanki uzun geldi gibi oldu ama göbeklerin delik haznelerinin çapları aynı idi.Kafam iyice karıştı.Yardımcı olursanız sevinirim.Video harici çizimli anlatım aradım oda yok...

ahsen2

Üye
Başlık
1
Tepki
35
Bisiklet
Diğer
@ahsen2
Merhabalar.Sitede yeniyim.36 tel 26 jant tekerimin göbeğini değiştirdin ve YouTube den ne kadar jant örme videosu varsa hepsine baktım tek tek yaptım ama maalesef olmadı.4veya 5 kere taktım söktüm.en son teller sanki uzun geldi gibi oldu ama göbeklerin delik haznelerinin çapları aynı idi.Kafam iyice karıştı.Yardımcı olursanız sevinirim.Video harici çizimli anlatım aradım oda yok...
Maalesef bende jant örmeyi bilmiyorum. Ben hazır örülmüş jant almıştım. Saygılar...

Yukarı Alt