Bisiklet toplama hakkında

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@umttmk

Yeni konu açsan daha iyi olurmuş aslında :) buna benzer derken senin için en önemli etken ne onu konuşalım, fixed gear yani tek vitesli mi olsun, küçük jant ebatları mı cazip geliyor yoksa başka seni çeken ne var? Nasıl bir bisiklet hayal ediyorsun ve nasıl kullanacaksın, nerelerde süreceksin ne kadar uzun süreli bineceksin?

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez
Scudo

umttmk

Üye
Tepki
0
İsim
umut
Beni çeken şey hafif olması ve görünüşü diğer büyük bisikletlere göre daha cool görünmesi oldu. Şuandaki bisikletim 24 jant büyük bir bisiklet bu konularda çok fazla bilgiye sahip değilim. Fotoğraftaki attıgım bisiklete benzer birşey istiyorum ortalama bunun gibi birşey kaç paraya mal olur bana

engin kızılcan

Daimi Üye
Tepki
260
İsim
Engin Kızılcan
Bisiklet
Lapierre
@umttmk

Tekeri küçük olsun diyorsan katlanır bisikletlere bakabilirsin, fixed gear tek vites olursa illa hafifleyecektir ama bisiklet hafifledikçe fiyat artar. Aynı şekilde vites sistemlerinde model de fiyatı belirliyor, jantlar ve tekerlerin markası da.

Fotoğraftaki bisikletin tekerleri çakıllı hafif arazi yollara uygun gibi ama düz maşa yani cyclocross/gravel bike havası veriyor. Ama şehirde git gel için mi kullanacaksın (şehir/tur bisikleti), ben asfaltta hız yapmak istiyorum mu diyorsun (yol/yarış bisikleti) yoksa araziye giricem çamurlu toprak yollar benlik mi diyorsun (mtb/dağ bisikleti)?

Bana kalırsa en çok nerelerde kullanacağına göre bir bisiklet türü seç kendine, o kategoriyi belirledikten sonra internette kendin fiyat araştırması yapman da kolaylaşır. Hafif olsun diyorsan hafif bir mtb de bulabilirsin hafif bir yol bisikleti de, ama ikisi de kullanım açısından apayrı iki tarz, apayrı iki makine.

umttmk

Üye
Tepki
0
İsim
umut
@engin kızılcan bunun aynısı olsa da olur git gel olsun hıza vs. gerek yok fiyat ucuz olması daha önceliğim ortalama nasıl bi fiyat çıkar bana

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tsunamitr
700 gramlik amortisorlu maşa yok bildigim kadariyla . duz alu maşa mi o

Berat01

Daimi Üye
Tepki
206
İsim
Berat
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
@umttmk hocam bu cocuk tarzi bisiklet bizlere uygun degil eskiden cocuk bmx bisikletler vardi onlardan bu bisiklet