Bisiklet Sürerken Sakız Çiğnemek

Necati Günüç

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet sürerken sakız çiğnemenin herhangi bi zararı varmı? örneğin fazla kalori kaybı gibi...

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@necosoft

Yüksek nabızda nesef alıp verirken boğazına kaçabilir...

• Beğen
Tepkiler: 42FY
Tepki
17
Bence tehlikeli olur. Isinma suresince olabilir ama daha sonra nefes alma verme duzenine mani olabilir diye dusunuyorum.

Necati Günüç

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Antreman yaparken zararlı olması lazım çünki ; antremanda her kalorinin bizim için bir değeri vardır sakız çiğnemek yüksek kalori kaybına yol açıyormuş,her kaybettiğimiz kalori bizim aleyhimize işleyeceğinden bence zararı var :D

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@necosoft

bana cok cok sacma geldı. veya yuksek derken neyı kastedıyorlarmıs tutupta bısıklettekı gıbı saatlık 600-700 kkal ı dıyecek hallerı yok hatta bence 5-10 u bıle gecmez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sakız çiğnemek susuzluk hissini ortadan kaldırdığı için spor yaparken sakıncalı. Vücudunuzun kaybettiği suyu yerine koyamazsanız performans kayıplarıyla birlikte biyolojik bir takım sorunlar da yaşarsınız. Nefes borunuza kaçma riski de ayrı bir sorun. Sağlıklı ve bol pedallı günler...

harunkenan

Üye
Tepki
56
Dünya atletizm şampiyonasında bazı bayan atletlerin koşarken sakız çiğnediklerini görmüştüm.

Necati Günüç

Forum Bağımlısı
Tepki
571
çok ince ve önemli konular var aslında değinilecek ve bilgi sahibi olunacak alın en basitinden sakız

nükleer kedi

Forum Bağımlısı
Tepki
453
Aslında boğazın kurumasına önlemek adına çiğnenebilir tabi hafif tempolu gezinti tarzı sürüşlerde:)

Ercüment Özyurt

Daimi Üye
Tepki
387
Bazen faydalı da olabiliyor. Perşembe turlarında saatte 7-8 km. hızla giderken çiğniyorum. Balon bile şişiriyorum. Böylece bisiklet üstünde uyumuyorum ;)

• Beğen
Tepkiler: Mert Kabtan
Tepki
17
fazla susuzluğu dindirmek için küçük bir parça sakız çiğniyorum yoksa 6 km de 1.5 l su biticek

özcan topal

Daimi Üye
Tepki
135
bence bisiklet sürmeden önce ferehlık verici bir sakız cığnemek iyi geliyor tavsiye ederim..

Salih AK

Üye
Tepki
31
Damla sakızı olanları çiğnerken agresifleşiyorum ve ısırma/parçalama isteği uyandırıyor. Nedenini anlamış değilim. Bir nebze vahşileştiğimi hissediyorum.
bence de sadece "hafif tempolu gezinti tarzı sürüşlerde".

S26

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
Bisiklet
Amoeba
@Mümtaz Öztürk

Bende tam tersi etki yapıyor. Ağzım kuruyor, daha çok susuyorum.

Emre Özhan

Forum Demirbaşı
Tepki
877
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
agzına sinek kaçar :D

ozancan

Üye
Tepki
49
Yavaş gezintilerde kısa süre keyif verici oluyor ama hızlı sürüşlerde hem nefes alışveriş temposunu bozuyor hem de konsantrasyonu bozuyor bence.