Bisiklet kullanımında kask algısı!

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@ebubekir sözbir

@Tahsin Y.

İllede kask illede kask diye bir cümleye yer vermemiştim.Gözünüzden kaçtı sanırım son cümleyi tekrar okursanız boyle demediğin gayet net .Ben sadece araçların bana insan muamelesi göstermediğini söyledim. Anayol da tırlarla dipdipe gitmeyle arka mahalledeki markete gitmek aynı değil .Bu da bana gösterilen sagıdan alıntı @ebubekir sözbir Akıl karı olan hastane masraflarının daha ucuza getirilebilmesi olabilir .Hem sigorta karsılıyor galiba cogunu

Scudo

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
Ebubekir bey ben sizin boyle diyorsunuz demedim. Aksine size bilerek gecmis olaun dedim ben karsi ornek vererek bahsetmek istedigim sey kask kullaniminin genel tartisilmamasi gerektigi.

Ozetle sizin orneginizde kask ne kadar elzem bir guvenlik onlemi ise benim verdigim ornektede o kadar gereksiz ve insani sogutan bir kiyafet olarak gecmekte.

Galiba siz yasadiginiz olayinda vermis oldugu sinir ve moral bozuklugu ile durum uzerinden dalga gectigimi dusundunuz fakat amacim o degil.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Yolları bisikletliler için daha güvenli hale getirmenin en kesin yollarından birisi bisikletli sayısını arttırmak. Bisikletli sayısı artarsa sürücüler bilinçlenir, bisiklet yolları artar, düzenlemeler yapılırken bisikletler de düşünülür...

O halde, bisiklete binmeyi kask takılmadan yapılması tehlikeli bir faaliyetmiş gibi göstermenin veya bisiklet alacak 200-300 lirayı zor bulan birisine bir de kask masrafı çıkarmaknın mantığı nedir?

Not: Bisiklete binerken her zaman kask takıyorum.

Tepki
19
@mustafa genç

siyah ve iyi bir modeldi şahin değildi.
ben de emniyet şeridine yakın ve ebubekirin az arkasında takip ediyordum olayı, yüreğim ağzıma geldi.
3 şeritli yol, en sağ şeritte 65-70 arası gidiyoruz. Bizim yerimizde o hızda giden bir araba ad olabilirdi.
orta şerit dolu olmasına ve ebubekirin önünde başka bir araba daha olmasına rağmen bu şerefsiz resmen bela yarattı.

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Tahsin Y.
@Kağan Ayan

Diğer arkadasın kaydı .( benim verdigim ornektede o kadar gereksiz ve insani sogutan bir kiyafet olarak gecmekte. )Bunun garantısını nasıl verebılıyorsunuz .Hızınızın düşük olması tehlkeyi azaltabilir ama 0 ra indirmez .Aracın size hızla gelip carpıp çarpmıyacağı hakkkında da bir garantiniz yok .Tercih yine sizin hayat sizin hayatınız.

Tepki
10
Kask önemlidir nokta! arkadaş bu emniyet kemerini çok abartıyorlar gibi bir şey demek oluyor, saçmalığa bakar mısın? neymiş? kask çok abartılıyormuş. Takmayın arkadaşım.

(link)

bu tür kaza atlatırsanız umarım şanslı olursunuz..

Tahsin Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
114
@ebubekir sözbir
Hayatta hicbir seyin garantisi yok...

Yururkende bir aracin hizla gelip size carpmiyacaginin garantisi yok.

O yuzden bu konu genel olarak tartisalamaz diyorum.

Bir arkadas bu konuda yazdi sanirim sporcu, turcu vs isen evet kask sart olabilir ama markete giden insanin kask takmasi sart degil.

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
bazı şeyler alışkanlıktır. ben duran otomobilde bile oturdum mu emniyet kemerimi takarım. bu alışkanlığı trafik kazası geçirmeden edindim üstelik. kask ve eldiven olmadan bisiklete binmemenizi tavsiye edebiliyorum sadece. karar sizin.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
istemeyen takmasın Paşa gönlü bilir kimse kimsenin can güvenliğini düşünmek zorunda değil emniyet kemeri takmayanlar için konu açılıp tartışılıyormu kask da aynı mevzu kişinin kendisini ne kadar çok düşündüğü ile alakalı kask takarsın 1000 kere birşey olmaz 1001 incide düşer kafanı çarparsın asfalta kask olmaz kafanda senin canın yanar belkide ağır yara alıp ölürsün veya komaya girersin sonuçta sen çekersin acıyı benim canım yanmaz keyfin bilir takma kask.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Duvara vurmakla gerçek bir kaza anında alınan darbe aynı mı konuşmak lazım.

Tepki
65
İsim
ömer faruk
Bisiklet
Bianchi
Sirkeci haricinde kask çeşidi bol olan bir mekan tavsiye edermisiniz???