Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Genelde kilitlemem ben nereye, bisikletimde oraya şeklindedir. Çok istinaden kısa süreli olmak kaydıylada kendi deri dikimine kadar kendi yaptığım bu kilitle bisikletimi güvenceye alırım. Kilit ceketli olup, çekiç balta darbelerine karşı iç mekanizması olmadığı içinde ekstra dayanıklıdır.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/IMG_0934.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/IMG_0932.jpg

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/IMG_0930.jpg

Scudo
Tepki
17
kildiniz gerçekten çok güzel ve çok şık. bayağı da ağır olmalı.böyle bişi alsam zor taşınacak gibi:D ben göstermelik 5 liralık kilitle kilitliyorum. Allahtan şimdiye kadar bişey olmadı . inşallah yeni bisikleti alınca da olmaz.ama kilidi değiştireceğim artık :)

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.105
Bisiklet
Diğer
valla en iyisi bir şekilde güvenlik kamerası olan bir yere bırakmak bisikleti... ben genelde ona dikkat ediyorum. akşamları ise üşenmemeli bisikleti eve çıkartmalı. 2dklık bir zahmet için 1000-2000 tl lik bisikletten olmaya lüzum yok:)

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Ö.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Kilitlense ne olacakki, Ön arka tekerler pimliyse gider bi kere:=)

Gökhan Ö.

Forum Demirbaşı
Tepki
266
Bisiklet
Focus
kullandığınız zincir alelade bi zincir değildir değil mi? özelliklerini paylaşır mısınız acaba?

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
Dogukanaksu yaptığınız kilit hakkında bilgi verirseniz memnum olurum ağırlığı nedir nasıl yaptınız vs. gibi

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar kilit 2kg ağırlığında olup 10'luk baklalara sahip 110cm uzunluğunda zincire sahip, çıtçıtları sayesinde üzerindeki derisi sökülüp yıkanabilmektedir. Zincirlerin de herhangi bir özelliği olmayıp sadece kalın ve ara birleşimleri kaynaklı olduğundan sağlam ve demir makası ile ancak 3 hamlede kesilebilmektedir. Kilit kısmına gelince de, ceketleri sayesinde demir makaslarının gaga kısmı denilen yer giremediği için kesilemememekte, içerisinde yaylı bir mekanizma yerine de anahtar üzerindeki şifreli pimler ile mekanizmadaki metal pimler yer değiştirerek kilitlenmektedir. Sonuç olarak evet ağır ama bir o kadar da benim için güven vericidir.

Mutlu Köksal

Satılık Scott Scale LTD CR1
Tepki
224
İsim
Mutlu
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Baklava büyüklüğü oranı için elmayı referans aldım :D

http://3.bp.blogspot.com/-4mkWzeTRqBc/T5BOA0kZKxI/AAAAAAAAAMA/zRwlnE_SKU8/s1600/photo-719134.jpg

Eray Helvacı

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Scott
valla normal bir kilit fakat geçrekten kilitlerken aklım hem yol arkadaşımda kalıyor ama yapçak bir şey yok market vs yerlere bisikletle girsek hiç şüphesiz girerim valla :D

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Önemli olan dikkat, geçen günlerde bilen bilir Adana teknosanın önünde demirlere bağlı bir bisiklet gördüm.Kilit sağlamdı doğru şekilde bağlanmıştı ancak ters giden bir şey o kalabalığın içinde direk gözüme çarptı anahtarı da kilidin üstünde bırakmıştı.Bende aynı yol üstünde bulunan seyyar satıcıları uyardım ve yoluma devam ettim :D

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
2kg lık bir kilit,biraz düşündürücü olabilir fakat taşıdığımız bisikletleri düşünürsek 2kg sanırım engel olmuyor taşımaya kilidi, peki kaynak yerleri demir makasına dayanabilirmi?

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Piyasada kırılamayacak bir kilit görmedim.Ama mecbur dışarıda piyasa kilitleriyle kilitlemek zorunda kalıyorum.Güvenmediğim yerlere bağlamamaya çalışıyorum zaten.En önemlisi gece için.Apartmana bağlarken en güvenli sistem zincir+asma kilit.Uğraşılmayacak bir kilit oluyor aklım aşağıda kalmıyor :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Kilit olarak Scott şifreli bisiklet kiliti kullanıyorum.12mm çelik kablo yapısı ve 180cm uzunlukta bir kilit sağlam gibi ama bilemiyorum.

ScottScale

Daimi Üye
Tepki
173
elalem bebek arabasıyla mağazaya,markete giriyor.sende bisikletle gireceksin anca kafan rahat eder;) bisiklette senin bebeğin sonuçta:D

Sait Hislioğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
212
20 euroya aldığım zefal kilit kullanıyorum. Bizim burda pek hırsızlık vakası olmuyor zaten. işimi görüyor. Dışarıda da mümkün olduğunca kalabalık yerlerde kilitliyorum bisikleti

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Bu da benim kilit. Gözümü üzerinden pek ayırmasam da yine de caydırıcılık bakımından iş yapar diye düşünüyorum. 90 cm uzunluğunda 8mm kalınlığında Çelik zincir.

goktugX

Aktif Üye
Tepki
34
Bence U kilitleri kullanmadan tekrar düşünün kalemle bile açılabiliyor.