Bisiklet kilidi tavsiyeleri

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sener35 tarafından paylaşıldı.

1. uguryilmaz144

uguryilmaz144 Onursal Üye

Adı:
    Uğur Yılmaz
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yanılmıyorsam yine bu forumdan bir arkadaş bisikletini çok sağlam bir kilitle kilitleyip merdiven arasına bırakmıştı. Kilit o kadar sağlammış ki hırsız bütün gece uğraştığı halde kesememiş, en sonunda sinirden deliye dönüp bisikletin her yerini kesip hasar vermişti. Sonuç olarak bisiklet çalınmadı, ama kullanılamaz hale geldi... O yüzden bisikleti ya evime, ya da işyerime bırakıyorum...

2. Gökhan Semiz

Gökhan Semiz Doğa, Kamp, Yaban

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Videoda her şeyi yapmışlar fakat kilit bölümüne uğraşmamışlar :) Testere, makas veya jet taşını kilit bölümüne vurduğunda kesilecektir, içeriğindeki malzemeyle aynı değil gibi görünüyor.

Furkan TK ve oguzturkol bunu beğendi.
  3. illaz

illaz Ghost Htx 7500 Actinum 26er

Adı:
    ilyas
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bence en güzel uygulama abus katlanır kilit alıp GPS takip cihazı taktırmak.
    Tabiki bunlar var diye apartmana yada başka herhangi bir yere koyup saatlerce orada bırakmam. Bisikletimin yanı yatak odamda yatağımın yanıdır. ;)

4. karakaya26

karakaya26 Yeni Üye

Adı:
    İlhan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

bende bunun gibi şeyler düşündüm insan takip cihazları var. 140 tl den başlıyor. Kilit ile önlemini alırsın. koltuk altına zaten ufacık birşey bunu koyduğunda çalışdığı taktirde bulmak kolaylaşır.

5. ישוע

ישוע <><

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Decathlon'da ABUS katlanır kilit indirimde 120 Lira falan yakında bundan alıcam ben de

6. C. Tiryaki

C. Tiryaki Panic Button

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Sizin için yazılmış bir yazı değil o. Bugün, yarın ya da 3 sene sonra başlığı ziyaret edecek kullanıcılara bir uyarı... Bisikleti terk etmeme konusunda bir tavsiye...

Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. İstanbul için söylüyorum; kilitli veya kilitsiz, gönül rahatlığı ile bisiklet bırakabileceğimiz bir yer yok.

İstanbul'un kalburüstü semtlerinden biri olarak görülen Caddebostan'da bile 10 dakika için kilitli bırakılarak çalınan çok bisiklet duyuyoruz.

Dediğim gibi; benimki sadece bir uyarı.

Ha ben Karadeniz'de, köyümde bisikletimi köyün girişine kilitsiz olarak bırakıyorum. 2-3 gün yanına uğramıyorum bile. Hiç de bir şey olmuyor. Olmaz. Ama burası İstanbul.

7. illaz

illaz Ghost Htx 7500 Actinum 26er

Adı:
    ilyas
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bende İstanbul'da çaldırdım hepsini :(

En son şu karara vardım. Sahip olduğum Ghost Htx Actinum 7500 bisikletimi sadece turlara çıkarken yada şehir içi gezintilerde yanı başından ayrılmamak kaydı ile kullanacağım. Şehir içi alışverişe veya işe gidiş geliş için 600TL lik şehir bisikleti alıp kullanmak. Örnek olarak aşağıdaki bisiklet olabilir.
    umit-velocity-m-28-bisiklet.jpg

8. ישוע

ישוע <><

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Olsun sonuçta diğer kilitlerden daha sağlam bide kim yanında o kadar büyük kesici taşır ki hadi taşıyorlar diyelim videoda ki yerden kesmek akıllarına gelmez bence :D Bide ben bisikletimi evin içine koyuyorum bu kilidi sadece okula giderken falan kullanıcam

illaz bunu beğendi.
  9. Ahmet Bilge Kaan AKIN

Ahmet Bilge Kaan AKIN Yağmur Getiren

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hocam hirsizin aklina gelmezse kimsenin aklina gelme, adamlar pro her sey akillarina gelir :)

10. ישוע

ישוע <><

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bilmiyorum artık bence direk ince yerinden kesmeye çalışırlar ki orası da kesilmiyor bide zaten o kaliteli kesme aletleri pahalıdır bayağı :D

11. mustan35

mustan35 Yeni Üye

Seviye:
    Hırsıza kilit dayanmaz bu gün kilit sordum yok öyle sağlam dediler
    Hırsızlar yanlarında şarjlı ispiral fileks canavar taşıyorlarmış
    Bende bu gün öğrendim

mustan

12. Semiral Öztürk

Semiral Öztürk Aktif Üye

Seviye:
    Ben Bauhaustan 60 tl ye kalın kilitlerden aldım. orada çalışan arkadaş yere yakın yerden bağlama yerden 70- 80 cm yukarıdan bağla makası yere koyup destek alarak kesmesinler dedi. normalde kesemezler ama buyuk boy kesme makasıyla gelip yerden destek alırlarsa her kilidi keserler dedi

GLorious, illaz ve Ahmet Bilge Kaan AKIN bunu beğendi.
  13. ers35

ers35 Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    arkadaslar yeni aldığım bisikletime kilit bakıyorum. Denize giderken kullanıcam yazlıkta, haliyle bir yere kilitlemem gerekecek, yorumları okudum da moralim bozuldu. Bisiklet kadroya monte önerebileceğiniz kilit nedir?

14. Ahmet Bilge Kaan AKIN

Ahmet Bilge Kaan AKIN Yağmur Getiren

Adı:
    Ahmet Bilge Kaan AKIN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Arkadaslar decathlondaki U kilitlerden kullanan var mi. Okula kitleyecegim sadece. Disariya kitlenmez bisiklet ayrica kilitlemeyi dusunen arkadaslar alarm vs bi sey bulundurmazsa kesin caliyorlar :(

15. ventiol

ventiol Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben de bu konudaki uzun araştırmalarım sonucunda en kullanışlı kilidin katlanır kilit olduğuna karar verdim. Şu anda çok memnunum açıkçası. Benim kilidim şu: TRELOCK FS 300 Trıgo Katlanır Kilit Kırmızı

Artıları:
    Kadroda rahatça taşınabilmesi, derli toplu durması.
    U kilitlerden daha esnek olması sebebiyle daha farklı alanlarada kilitlenmesi.
    Kablo kilitlerden daha sağlam olması.

Eksileri:
    U kilitler kadar sağlam olmadığını düşünüyorum.
    Fiyatı yüksek.

Açıkçası benim için sağlamlıktan yanında taşıma pratikliği, kadroda düzgün bir görüntü gibi faktörlerde önemliydi. Çünkü u kilitte alsam zaten uzun zaman bırakamam dışarı. En azından kullanımı pratik olsun diye düşündüm. Ayrıca şimdi yanına aliexpressten aldığım bir alarm ekledim. Henüz bir gün oldu biraz daha kullanınca onunla ilgili fikirlerimi de paylaşırım.

16. enes_vl

enes_vl redbaron

Bisiklet:
    İdeal
    Seviye:
    Yaklaşık bir yıldır TRELOCK FS 300 kullanıyorum.Bisiklete takabildiğiniz aparatı var gayet kullanışlı.Çok güvenerek aldım.Kolay kolay açılacak bir kilide benzemiyor ,sağlam görüntüsü veriyor ama youtube a yazarsanız TRELOCK FS 300 diye maalesef bazı anahtarsız açılma videoları mevcut.Aynı zamanda ağır bir kilit.Zannedersem 1kg civarında.Tartmadım ama ağır fark ediyorsunuz.Benim düşüncem kilitlere çok güvenilmemeli ,bisiklet yine kilitlenmeli ama herkese açık ,guvenli bir yere.Aynı zamanda kısa süreler için.

ventiol bunu beğendi.
  17. Bilaltuf

Bilaltuf Yeni Üye

Adı:
    Bilal
    Bisiklet:
    b'Twin
    Şuan elimde btwin cb-7 var gayet guzel kullanıyorum hicbir sıkıntısı yok gayet güvenli ağırlık biraz fazla bisikletin üstünde taşıyacaksanız birazcık zorlanirsiniz ama belirli bir yerde durarsa cok kullanışlı

18. Zen.eren

Zen.eren İlgili Üye

Adı:
    Burak Eren
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Benim bildigim en saglam kilitler ya U kilit yada katlanabilir plaka seklinde bulunan kilitler ancak biraz pahali oluyorlar.Siz yinede disarda biryere bisikletinizi uzun sure birakmayin calacak olan hirsiza kilit dayanmaz cunku.. :ckskc:

19. 19tunahan93

19tunahan93 Yeni Üye

Adı:
    Tunahan
    Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:

internett şöyle bir video keşfettim bana faydalı oldu umarım size de faydalı olur :)

emrahozkan ve muratbahar bunu beğendi.
  20. Zen.eren

Zen.eren İlgili Üye

Adı:
    Burak Eren
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Dedigim gibi calacak hirsiza kilit dayanmaz.Ama her hirsizda spiralle gezicegini zannetmiyorum.Eger bisikleti gozune kestirise spiralle tekrar gelebilir o yuzden uzun sure disarda birakmayin bisikletinizi.

muratbahar bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

kayseri.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...
upload_2016-10-4_11-2-6.png
Yıllardır antrenmanlarımı sabah yaparım (ya da sabah başlarım ama bazıları öğleni bulur). Neredeyse tamamında, yola kahvaltı yapmadan çıkarım (bu benim tercihim; kimseye bu iyi veya kötü demedim,...
upload_2017-5-5_22-36-53.png
Amerikalı Amber Neben kadınlarda TT kraliçesi. 15 yıllık geçmişinde 2 Olimpiyat, 2 Dünya, 2 Ulusal ve 2 Pan American şampiyonluğu bulunuyor. Amber hakkında daha fazla bilgiyi kendi sitesinden...