Bisiklet kavramının Türkiye'de yanlış anlaşılması

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
yokuş yolu işgence eziyet olarak gören bisiklete binmesin zaten düz yolda herkes gidiyor mesele zorluklara göğüs gerebilmek yoksa mtb sahibi olsan ne olur yol sahibi olsan ne olur 2 bisiklete de sahibim bence yol ile daha iyi çıkılıyor yokuşlar vesselam

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Onur
Scudo

joker669

Üye
Tepki
45
İsim
özden özaydın
Bisiklet
Claud Butler
@BerkEvren

foto çekmedim hiç 2 günce yaptırdım zaten yarın atarım

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

m.baykal

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Merida
hadi elimize sopaları alalım yollarda kim lüx araba kullanıyorsa hepsini dövelim demiş pedaldaşım. elbette ki bisikletin tanımı herkes için farklıdır. bazıları için ulaşım aracıdır, hevestir, tutkudur, aşktır vs. kimisi onu kullanır kimisi bunu kullanır. o herkesin kendi seçimidir. şahsen ben istanbul trafiğinde mtb'den başka bisiklet asla kullanmam. aniden durmam gerekirse kalın tekerlerin avantajından faydalanırım sonuna kadar. binlerce liralık havalı maşam olmazsa bisiklete binem. canımı sokakta bulmadım. derin çukura girdiğim zaman o maşanın esnekliği beni kafa üstü çakılmaktan kurtarır, ani frenlerde takla atmamı engeller. pahalı jant setim de mutlaka olmalı. yeri gelir kaldırımdan kaldırıma zıplarım jantlarım dj bisiklet jantı gibi sağlam olmalı ki iki günde bir akort ile uğraşmayayım.

Konu uzar gider. Bana göre olay basit. herkes ihtiyaç duyduğu bisikleti bütçesi elverdiği ölçüde alır kullanır. Bu kişiye kalmıştır. Kimsenin aklına ihtiyacımız yok. Zaten akılsız olsak bisiklete binmeyiz.

selamlar..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim için motivasyondur, bir diğeri için hızdır, diğeri için uzun bir yolculuktur, kimi için de ulaşım aracıdır. İdealler kişiden kişiye göre değişir. Bisiklet yanlış anlaşılıyor diyerek kavramları kısıtlamaya hiç gerek yok.

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
İyi de biz zaten her şeye inanılmaz paralar ödüyoruz. Aldığımız şey ne olursa olsun. Adamların araba aldıkları paraya telefon alıyoruz, örneğin. Hiçbirimiz ralli pilotu değiliz ama, dünyanın geri kalanın spor araç alacağı paraya idarelik otomobil alıyoruz. Bisiklet de aynı şekilde. Durum böyle olunca da almışken bari en iyisini almak istiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: Mutlu Onur

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Herkes kendine uygun gördüğü bisikleti alabilir, bunu başkalarının yargılaması doğru değil. Kullanır kullanmaz bu o kişinin problemi. Bazı şeyler yanlış yapılarak, deneyerek öğrenilir. Bende Ghost Se 1000 dağ bisikleti vardı her ortam da çekinmeden kullandım. Sonrasında gerçekten istediğim şeyi keşfettikten sonra tur bisikletimi aldım. Son olarak kimse kimseye selam vermek zorunda da değil, yola çıkarsınız ve yol sizin karşınıza ne çıkarırsa onu yaşarsınız.

Mutlu Onur

Üye
Tepki
7
İsim
Mutlu Onur ÖZDEMİR
Bisiklet
Ghost
Zeka yaşına göre fazla ciddiye alınmış,konuyu açan arkadaş :) ''He!'' deyip geçmek en iyisi.Yoksa insanı kanser eder böyleleri,çünkü işlerine gelmeyen hiçbir şeyi anlamazlar ; nitekim tartışma esnasında da bu böyledir.Yani böyleleri asla senin söylediklerini anlamaya,empati kurmaya,öne sürdüğün görüşlerin mentalitesini çözmeye çalışmazlar.Varsa yoksa karşı tarafı alt etme isteği ! Ve maşallah alt edemeyeceği insan da yok (tartışma boyunca hepinize kök söktürmüş,ordan anlıyorum ) ne bu forumda,ne başka bir platformda kimse onu alt edemez :) :) :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hpcam genel olarak katılıyorum ama siteme de gerek yok. Sonuçta her x model bisiklet sahibi şöyledir böyledir demeye gerek yok. Model seçimi konusunda size katılıyorum. Hakkı verilecekse mtb veya yol biskletine tabii ki laf yok. Bunun haricindeki hobi/gezinti/şehir içi kullanım için dediğiniz gibi en ideal model hibrit bisikletler. Yollar tarla gibi deyip asfaltta mtb ile dolaşma virüsünün azalarak bitmesi dileğiyle.