Bisiklet kavramının Türkiye'de yanlış anlaşılması

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Buralarda eskiden insanlara ilham veren, gaz veren geziler, maceralar, organizasyonlar olurdu. Bisiklet sevdirilirdi. Artık o fonksiyonu sıfırlandı gibi bir şey. 2010'ları 2011'leri çok özlüyorum.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mariokaldato

Dostum raşit,şimdi benim tarzım biliyorsun performans bisikletçiliği,yani sürati severim,hızı severim,30 km durmadan gitmeyi severim keza 50 km,ha ,doktorlar doğru söylüyor 50 ve üstü yaşındakiler 50 -60 km yarışlarında yarışmaları kendi menfaatleri icabı denmiş,doğru uzmanlara uymak lazım,
30 mart 2008 'de aldığım 4500 liralık scott scale 30 mtb ,kendisini amorti etmiş idi,karbon kadroyu 600 liradan ,28 jant yapmış idim mtb kadroyu,Cyclo cross jantları 300 liradan,ve fox yüzlük amortisörüde 500 liradan satmış idim 7 yıl kullandım,50.000 km 'yi geçmiş ,karbon kadro pul pul dökülmüş idi,bu giant tcr 2012 model yol bir acaip çok seri adamı fişekliyor,61 yaşa doğru giderken pek yarışlardan geri kalmayacağim
Valla raşit dostum herkes sevdiği bir şeyi yapmalı

@Murat Semiz

Murat gene başlatalım turları tabi yardımlaşmalı hız yok,belgrada 65 kişi ile gitmiştik hey gidi günler
Konu aslında serbest kürsüde olsa daha iyi olurdu

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Giant yol bisikleti olan arkadaşım Carraro Big 927 ye ilave aldığım Carraro Sportive 225 i görünce burun kıvırıp hafif alaysı ve küçümsemeyle yine mi Carraro aldın dedi ... :ckkmk:

• Beğen
Tepkiler: Türko

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda her túrlü çeşitliliğin olması taraftarıyım.Turcular ,maceraperestler,yarışçılar,yaríşseverler,bisiklet mekaniğini sevenler,serbest kürsücüler vb herkes bulunsun;yeter ki birbirimizi kırmayalım dõkmeyelim.Çeşitlilik, farklılık iyidir.İyi forumlar

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
@Kudret Kurtcebe
Haklısın tabi abi ama arkadaş çok tepeden uçtuğu için sözüm ona benim gibi amele tip velesbitçileri küçümsüyor ...

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@historiyst
İkisi de Taiwan malı sonuçta ve kalite olarak taiwanlı firmalar (Giant, Merida, Mosso) birbirleriyle rekabet içerisindeler. (Carraro ve Kron taichung'daki Mosso fabrikasından çıkıp üstüne dünyanın çeşitli ülkelerinin acaip markaları basılarak satılan bisikletlerin 2 tanesi ve bendeki TX 150'nin şasi, jant, gidon, sele borusu vb. donanımları Mosso Legarda ile aynı.) Giant, Merida binip kron, carraro binenlerle dalga geçmenin bir mantığı yok yani. Üstelik KTM bisikletler de kronlarımızla, carrarolarımızla aynı fabrikada üretiliyorlar.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@historiyst

Haha aklıma gene geldi,anlatayım,cannondale mtb 'si olan bir arkadaş vardı bizim apartman görevlisi lakabı ciyuuvvvvvv erdal 'ın şerrine uğradı,alay etti bianci market bisikleti ile,o gün polinez yaptık ama 3000 dolarlık mtb 'si ile bu arkadaş ciyuuuvvvvvv erdal 'î eğimde yakalayamadı ,ummadik taş baş yarar,acaipti erdal,öyle böyle değil:harika:

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Knight Rider
Kronun kadroları ithal carraro Manisa’da üretim yapıyor(karbon hariç)bildiğim kadarıyla,ktm Avusturya da üretim yapmakta bütün kadrolarıyla.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
@Kunget Üstüne 5 kağıt atarsanız neden olmasın :)@dodurgalı_06 hocam sen dağdan inmiyorsan neden üstüne alınıyorsun ki. Senin gibi dağ bisikletini dağda kullanan kişi sayısını söylesene bana %1.?. Nerde mantık hatası yaptım açar mısınız? Dağ dan inerseniz bir bakın bakalım etrafınıza bisikletler size yabancı gelecek mi? AA yoksa mtb mi çoğu?

@Carcass06 bu konular açılmazsa insanlar gösterişe aldanıp yanlış bisikletler seçebiliyor sonra adam böyle bisiklet mi olur dötüm uyuştu, belim ağrıdı deyip motor alıyor, araba alıyor.

@trainspotting35 yazı yazmanın, fikir sunmanın neresi yanlış açıklayabilir misiniz? Bisiklet forumunda birileri rahatsız olacak diye bisiklet konusu açamayacaksak ne anlamı var bu forumun kapatın gitsin.!

@Murat Semiz daha önce tur bisikletiyle yaptığım kastamonu-sinop sahilden adlı konuma ilgi gösterilmedi. Yeri geldiğinde o konularıda açıyorum beyfendi. Burası bisiklet forumu yeri geldin mi gezerim gezi konusu açarım, yeri geldin mi fikir sunarım ki şuan kış dönemindeyiz tura çıkmak mümkün değil yazın planladığım istanbul-antalya turunuda paylaşmayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Knight Rider
Kaynak verir misiniz? Diyelim ki dediğiniz gibi, aynı fabrikada olması aynı kalitede olduğunu mu gösterir? Kronla falan dalga geçmeye gerek yok, kendimizi kandırma hiç gerek yok.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Fırat Ç.
@Mustafa Zeybek

(link)

Burada markaların hangi ülkeye ait oldukları ve üretim yerleri yazıyor.

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Knight Rider
İlk olarak bu tablo 12 yılından kalma. Güncel olmama ihtimali var. İkinci olarak Carraro whistle bianchi Manisa' da üretiliyor o_O Tayvan' da üretilmesi demek aynı fabrikada aynı kalitede üretilmesi anlamına da gelmiyor o_O öyle olsa millet tercihini specialized yerine aliexpress bisikletlerinden yana kullanırdı o_Oo_O

Riverside

Aktif Üye
Tepki
250
İsim
Burak
Bisiklet
Sedona
arkadaş biz sana diyor muyuz her yer asfalt neden mtb veya hibrit bisiklet ile amelelik yapıyorsun diye ?
Her bisikletin + ve -leri var. Zevkler ve renkler tartışılmaz. Ayrıca o çamurlu patika yollara yol bisikletleri de dalıyor arkadaşlar. Yol bisikleti sadece asfaltta sürülecek diye birşey yok. İşin keyfini çıkarın bırakın boş muhabbetlerle uğraşmayı

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Knight Rider
Asya pazarı için doğru olabilir bazı markaların bazı üretim yerleri ama dediğim gibi..

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
carraro lar manisada üretiliyor ve kadrolar tr de el ile birleştiriliyor

• Beğen

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.188
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@yakup3457
Şu cümleyi görünce dayanamadım. Yol bisikleti süren zaten rampa kovalar, yokuşlu rota seçer. İşkence değil keyfidir bu sürmenin. Sürekli düz yolda gelişemezsiniz de zaten.

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
@BerkEvren @Ertan M. Bisikleti spor olarak yapan veya profesyoneller hariç kısmınıda okudunuz mu? Dediklerim dokundu galiba taytlı abiler.