Bisiklet iktidarsızlık yapar mı?

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
seleyi değiştirdim 100 200 gram hafif olucaz diye dümdüz mermer gibi seleye binmenin alemi yok.

zaten su falan doldurunca mataraya yarım kilodan fazla ağırlık geliyor

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.569
Başlangıç
2009—10
@İsa İhsan Akdoğan

Dumduz, mermer gibi dediginiz sele sizin vucudunuza diger jelli, dolgun, agir seleden daha uygun olabilir...

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.336
Bu sorunuzun cevabını Lance Armstrong' un hayatını inceleyerek bulabilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Genel olarak iktidarsızlık yapabilir, kısırlık yapmaz ve prostat kanser riskini artırır diye bilinir.

Ama bu yıl İngiltereden yayınlanan en büyük gruplu çalışmada (5282 erkek bisikletçi) bisiklet kullanma ile iktidarsızlık ve kısırlık arasında hiç bir korelasyon bulunamadı. Bisiklet iktidarsızlık ve kısırlık yapmıyor denebilir.
Buna karşın serum PSA seviyelerinin biraz arttığı ve prostat kanser riskinin arttığı saptanmıştır.

(link)

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
(link)

bunu kullanıyorum. mermer gibi sele. 110 gr. 100 km üzeri mesafelerde bile sorun çıkarmıyor şimdilik. oldukça rahat :)

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
@Gökhan Toros

onu bilmem de uzun yolda bisikletten inince bir kaç km yürümeden kendime gelemiyordum. şimdi ki sele otobus koltuğu gibi rahat geliyor. uzun yol kısa yol hiç fark etmiyor bir kaç yuz gram ağırlık yaptı ama olsun o kadar...

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.569
Başlangıç
2009—10
@İsa İhsan Akdoğan

Biz bilemeyiz onu. Sizin bileceginiz konu. Popo sizin sonucta.
Daha once cok konusuldu forumda. Selenin kalin, agir, yumusak ya da jell olmasi; konforlu veya size uygun olacagi anlamina gelmez.

O degil de, otobus koltugunda hic rahat edemem ben... :D

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.022
Bisiklet
Merida
@Gökhan Toros

şehirler arası otobüs söför koltuğu yalnız, trevegoların şöför koltuklarına hiç binmediniz sanırım :D

(link)

bende ki selenin bu otobüs koltuğundan pek bir farkı yok konfor açısından

mersault

Daimi Üye
Tepki
285
İsim
İlhan G.
Bisiklet
Carraro
Bu risklerin tamamının bir sigara alışkanlığı kadar risk teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.

Hayatı bisiklet üzerinde geçen profesyonel bisiklet sporcularının bile küçük denebilecek kısmında hastalık derecesinde belirti görülüyormuş.

Bence önerileri dikkate alıp araştırmaları yapanlara şükranlarımızı sundukdan sonra hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz :)

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bi hemeroid yapar onun dışında ciğeri açar kalbe kan pompalar pisiklet

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
indir.jpg

Yapmadığı ortada...

Şakası bir yana gençler siz yinede kendinize dikkat edin. Malumunuz yaşımız gereği biz unumuzu eledik eleğimizi astık, kuşu kafese kapattık.

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmetsunu kazasız belasız sürersek bir problem olmaz gibime geliyor ama hayırlısı

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Her şeyin fazlası zarar tamam ama gümde 6 saat bisiklet süren insan onun tedbirini de alır jelli sele kılıfıdır en kaliteli seledir bilmem ne...
Ayrıca yaş yetmiş iş bitmiş diyenin hesabıyla zaten onun potansiyeli varsa bisimlete bağlamamak lazım.
Uygun oturuş pozisyonu ile o bölge rahata ulaştırılabilir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Burada yazilanlar guvenilir olamaz , bu alanda tip dunyasinda calismalar yapilmis ve bisiklet surmenin iktidarsizlik ile bir alakasi olmadigi ispatlanmis . pubmed e girip "bicycle prostate " diye arama yaparsaniz karsiniza bir cok makale geliyor . onlardan okuyabilirsiniz . mesala bir tanesinin linkini paylasabilirim

(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Ben yillardir bisiklet kullanirim. Selemin ayari beni rahatsiz etmeyecek sekildedir. Ayrica cinsel problem hic yasamadim.
Madem konuyu actiniz beden soylemesi cinsrl problem bir yana partnerinizi ve kendinizi dahada mutlu ediyorsunuz. Neden mi cunki zindesiniz, bisiklet binmenin verdigi huzur yaptiginiz ise konsantre olmaniza yardimci oluyor. Isi hakkiyla yapiyorsunuz. Bin bisiklete ver hakkini... :)
Tecrubeyle sabittir. O kadar.

yns2ylmz

Üye
Tepki
29
İsim
Yunus Yılmaz
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü