Bisiklet(fr)- İki Teker(tr)

Tepki
88
Bisiklet
Salcano
ya arkadaş iki yazı okuyalım diye geldik ne saçma sapan şeylerle uğraşıyoruz. tamam kardeşim ben yazmadım farz edelim. farz edelim bitişik miydi diye düşünüyorum, ya arkadaş adamın RUH HALİNİ bozar baaaazılarınız

• Beğen
Tepkiler: Tasogare
Scudo

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@trabzonlu ozan

hoş geldiniz :) ben de bu forum da bir tane türkçe polisi yok mu diye düşünürken, siz çıkageldiniz :)

@ceyhun demirel

yalnız o eli bi indirirsek "tamam kardeşim" derken ki :)

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yanlis anlamayin ama ben olaya su pencereden bakiyorum. O isimler bulunduklari sekilde kalsin ki durup "Ulan benim bunlardan neyim eksik ben de birsey bulacagim" diye bir dusunce ile tembel toplumumuz bir nebze caliskan olabilir. Ha utanip caliskanliga yuzde kacimiz adim atariz bilemiyorum (toplum olarak).

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

ramotek

Üye
Tepki
64
@uguryilmaz144 yok hayir battalgazi icin yazdim :D sana yazdim dostum.hani bazi insanlar vardir herseyi biliyormus gibi gorunur iki teknik terim sokar araya ama aslinda birhaberdir herseyden.sende onlardansin benim gozumde:p:p:p

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
Dilimize çok önceleri girip de sıklıkla kullanılan kelimeleri eleştirmek yerine, bu kelimeler dile girerken alternatiflerinin TDK tarafından duyurulup, halkın da çalışmaya destek olup Türkçe kelimeleri kullanması lazım. Yukarıda arkadaşlar söylemişler, teknoloji ithal eden bir ülkeyiz (teknoloji bile yabancı kelime). O yüzden dile bu kadar çok kelime giriyor ve bunun kontrolü yapılamıyor olabilir...

@ramotek
Kişisel düşüncendir. Yazılarımdan rahatsız oluyorsan engelleyebilirsin.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ramotek
Her konuda çıkıp birilerine laf sokma çabasında görüyorum sizi. Yine uyarıyı aldınız. Toparlanmanızı umuyorum.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@SOZUAK
Türk Dil Kurumu otobüs için asla böyle bir kelime teklif etmemiştir, bu dili arılaştırma Türkçe'yi kendi doğal kaynaklarından hareketle yeniden üretme çabasına muhalif olan bazı gerici çevrelerin bu çabayla aklınca alay etmek için uydurduğu kelimelerdendir, İstiklal marşına "ulusal düttürü" demek gibi .Umarım tespitlerimden hoşlanmayan biri ayar vermek için yazdıklarımda imla hataları aramaz ,ona bu hazzı yaşatmamak için çok dikkatli yazmaya çalıştım.

• Beğen
Tepkiler: Türko ve Tasogare

ramotek

Üye
Tepki
64
@BF Okuru kusura bakmayin dilim biraz sivri farkindayim ama arkadasa affiniza siginarak son bir sual yoneltecegim

@uguryilmaz144 izmirli bir arkadastan ogrendigime gore sizi izmirdeki bircok grup sutlamis dogru mudur?

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
amblem belirtke
anchorman ana haber sun.
aspiratör emmeç
banliyö yörekent
bypass köprüleme
billboard duyurumluk
çip yonga
dart oklama
duayen aksakal
ekspres özel ulak
eküri ahırdaş
gurme tatbilir
happy hour indirim saatleri
kapora güvenmelik
klip görümsetme
light yeğni
lot tutam
metroseksüel bakımlı erkek
migren yarım baş ağrısı
navigasyon yolbul
ordövr yemekaltı
panik ürkü
prime time altın saatler
raket vurgaç
reenkarnasyon ruh göçü
self-servis seçal
sürpriz şaşırtı
terör yıldırı
tirbuşon burgu
tribün sekilik
türbülans burgaç
ultrason yansılanım
voleybol uçan top
zapping geçgeç

benim favorim, özçekim

• Beğen
Tepkiler: ceyhun demirel

sckncyln1

Üye
Tepki
14
İsim
seçkin ceylan
Bisiklet
Sedona
Hiii girls bu yabancı dillerden dilimize abazalaşma kültüründen geçmiştir sanıyorum ki ??

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@sckncyln1 Hahaha yürü be başkan :) Seni boşuna grupta yönetici olarak seçmediler :):)

@ramotek Sen çok fazla şey biliyorsun ama sana hangi kuş söylediyse yanlış söylemiş arkadaş gruptan atılmadı kendisi istifa etti...İstifasını grup yöneticilerimizden @sckncyln1 imzaladı direkt :)

@BF Okuru bu tip arkadaşlara biraz daha fazla yaptırım gerekir diye düşünüyorum Denizcim :)

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
bu işler öyle işlemez ve de gereksiz :) şuanda her yerde bisiklet olarak geçiyorsa amacınız için geç kalınmıştır. oturgaçlı götürgeç olmazın dilimiz, ne benimsendiyse o. Gerek yok böyle yerimizde saymaya.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende kendimce bu akıma yardımcı olmaya çalışayım.

Bisiklet: depikletli yürütgeç, bastırgaçlı yürütgeç.
gidon: sap
sele: oturak
ruble: çoklu çark
barend:sapson.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@ramotek
Şu gereksiz agresif tavırlardan ve uyarıları dinlememenizden ötürü 1 hafta istirahat veriyoruz. Burası bir forum, lütfen yorumlarınıza dikkat ediniz artık.

sckncyln1

Üye
Tepki
14
İsim
seçkin ceylan
Bisiklet
Sedona
Hahaha bak bak laflara bak 1.si süistimal yok olayı foruma taşıyan sendin biz değil. 2.si ortada ifşa edilcek bi durum varsa edebilirim karagölde olanları o zaman ben değil sen üzülürsün. Nedenini gayet iyi bilirsin sen. 3.sü bizim arkamızdan konuşan sensin bunuda gayet iyi biliyorsun sana gelen haberler varsa bizede var. 4.sü gruba davet ettiğin adam kuyunu kazmadı istifanı imzaladı :) ortada ayıp varsa bi kendine dönüp bakmanı isterim. Dost görünümlü şeytan dediğin doğan görünümlü şeytan gibi bişey sanırım? Haaa son olarakta senin olduğun yerde ben sönük kalmıyordum ilk başta yeni girdiğin bi ortama saygıdan ötürü sessiz kalırsın insanları bi öğrenmeye tanımaya çalışırsın ben saygıdan ötürü sessiz kalanlardanım yoksa sen beni söndürebilecek birisi değilsin [emoji2]

• Beğen
Tepkiler: Tasogare

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Neler olmuş bu burda. Ben şok :eek:

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
image.jpg image.jpg İftarlık tadında Bir eş anlamlıda benden gelsin:)

• Beğen
Tepkiler: Türko