Bisiklet Forum Tüketim Karşıtı Çevreciler Platformu

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@M.Oonnaayy son aktivitesi 7 kasım 2017 deymiş bayadır yok inşallah bir şey olmamıştır

• Beğen
Tepkiler: M.Oonnaayy
Scudo

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
@mavi albatros

Aynı yola girmiş birisi olarak, çok çok iyi gelecek size.

Daha az olunca en önemlisi kaygınız azalıyor. Eski araba çizilmiş umurunuzda olmuyor mesela, vergisi az oluyor. Kapitalizm insanı mutlu etmekten uzak, anlık zevkler, hayatı kaçırıyoruz farkında değiliz.

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
@ersinnsahin

" ait olmadığı şeyin kendisinde eksiklik hissi yaratmasını kabullenemediğini söylüyor." bu cümle çok dikkat çekici bence.tüketme davranışımızın altındaki nedene bakar mısınız ? en azından bende de durumun böyle olduğunu düşünüyorum.
@emrahozkan

katılıyorum ve keşke önceden fark etseydim.geçen akşam eşimle konuşurken fuzuli eşyalarımız bitti mi diye sordum, sanki bir şey kalmadı dedik. sonra evde köşe buçak gezinirken eşimin bekarlığından 2 benim bekarlığımdan 2 toplam 4 adet bavul 2 eşya çantası vardı. hemen 1 ini bir öğrenciye birini satışa verdik. daha 1 sene sürer bu bizde. her defasında başka fazla eşyamız yok diyoruz ve her defasında buluyoruz.

ykaya

Aktif Üye
Tepki
283
Buradayken ve birbirimizle fikir alışverişinde bulunurken her şey çok güzeldi. Ne zaman ki insanlar yorum yazmayı ve ben de takip etmeyi bıraktım işte o zaman her şey geriye dönmeye başladı. Şu an bakıyorum ve tüketme konusunda dikkatimin azaldığını hissediyorum. O kadar ki dizel araba bile aldım
Kanımca burada birbirimizi ayakta tutmazsak geriye bir dönüş başlayacak. En azından kendi adıma böyle.

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
Arkadaslar hukumet bu konu ile ilgili gerekli khk ve düzenlemeleri haftalık olarak yapmaktadır. Moralleri bozmayın.:):):)

Ahmet bey de sanırım biraz sessizlik ve huzur peşinde . Inşallah sağlığı sıhhati iyidir.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
düşünüyorum hep

eskiden kötü bir bisikletim vardi market bisikletlerinden hep yeni bir bisikletim olsun istemistimdir ogrenci halimle biriktirerek aldim yeni iyi bir bisikletim oldu ancak gene mutsuz oldum simdi acaba satip daha iyisini mi alsam yok su parçaları mi degistirsem düşünüyorum

eskiden baya kotu bir telefonum vardi su telefon benim olsa derdim hep oldu da ancak bu telefin da artik mutlu etmiyor daha iyisini istiyorum

olmuyor mutluluk kisa sürüyor

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mustafa Zeybek
Nerden biliyorsun ki abicim ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bianci herhalde marketlerde satilan 500 liraliklardan degildir, araba fiyatina olanlardansa hayirli olsun.

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mariokaldato
6.2 kg olan. Specializmaydı sanırım. Benim yılda yaptığım km yi bir ayda yapıyor. Birkaç bisikleti daha var gördüğüm kadarıyla. Hakkını da veriyor.

@mehmetsunu
Bu fikre nasıl vardınız onu anlamadım.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro