Bisiklet bakım ve onarım ücretleri

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
@Tuguj bakim diye sormussunuz ondan dedim. maşanin kontrolunu siz de yapabilirsiniz de tabi uzman kontrolu daha iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Tuguj
Scudo

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Birde şöyle şerefsiz bisikletçiler var
Normal bir bisiklet ile gittiğinizde vites ayarı ve ruble sökme işlemi için 30/40 tl alıyorken
Profil jantlı karbon bir bisiklet ile gidince 100 tl yi yapıştırı veriyorlar

• Kızgın
Tepkiler: suyunsesi

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Arkadaslar bisikletimin garantisi suresince bakim yaptirmak istedigim de ucret alinir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Artık ne yazık ki standartlaştırılmış bi satış tarzı var. Bu sadece bisiklette değil genel yapıda olduğu için bisiklete de etkisi oluyor. Havalimanında bi şişe suya 5 tl vistemeleri gibi bir sistem. Aynı hizmeti ilçelere ve bulunduğu mevkilere gçre farklı ve fahiş fiyatlara satan işletmeler var. İsim vermeden ilçe ile örneklersek(ki az çok anlaşılacaktır) Arnavutköy'de rulmanına kadar söküp önce kendi içi rahat etsin diye işini gerçekten hakkıyla yapan bisikletçiler bakıma 1 tl isterken(ki zaman olarak da hemen yapmalarına rağmen) sözde aynı işlemi, üstün körü Beşiktaş, İstinye, Kadıköy gibi ilçelerde yapıp (üstelik çoğu zaman bikaç gün bisikleti bırakmanız istenip) 5 tl isteyebiliyorlar. Bence burada önemli olan farkındalık. İnternet elimizin altında, birbirimizle tecrübeleri paylaşarak mümkün olduğunca iyi olanı bulabiliriz.

Bisiklette bi malzeme alacağımız zaman yada bakım gibi işlemler de daima satıcının değil kullanıcının yorumu önemli olmalı

mhtozel

Forum Demirbaşı
Tepki
874
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@Deniz A
Aslında şöyle bir durum da var. Adamlar yapması gerekeni yalnızca iyi bisiklete yaptıklarını iddia edip para istiyorlar. Mesela benim tecrübe ettiğim bir olay: Arkadaş aynakol sökmek için bisikletini getirmiş dayı da çekiçle vurarak aynakolu söktü ingiliz anahtarıyla orta göbeği sıktı sonra yerine taktı. Sonra da "mesela senin bisikleti getirseydin şuradaki aletle sökerdik (aynakol çektirme) düzgünce ayarını yapardık böyle tangır tungur olmaz onlar hassas aletler sonuçta" diyerek güven telkin etti. :D Ben de aradaki fiyat farkının sebebini öğrenmiş oldum.

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tuguj merhaba Merida bisikletin içinden 2 adet kupon çıkıyor 1 tanesi kurulum için ikincisi kurulumdan 1-2 ay sonra ortalama 300-400 km yapınca bakıma gidiyorsun ücret alınmıyor. Daha sonraki bakıma servis ortalama 6 ay sonra çağırıyor, servis bakım için 70 TL civarı bir fiyat ister. Bu arada servise her gittiğinde bakım kitapçığını imzalayıp kaşeliyor servis garanti kapsamından çıkmaması için. Benim Meridam için aydın bisiklet bu şekilde davrandı Bursa'da

• Beğen
Tepkiler: Tuguj

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sinanarmy ilk bakım ve 1.ay bakımı ücretsiz sonraki 6.ayda ücretli

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
@brky1905

Tesekkur ederim kupon falan gormemistim kutu da kurulum yapan bayi bakalim istiycek mi:)

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garanti kitapçığında kuponlar kitapçığı inceleyin derim (link)

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@sinanarmy
Alınır hocam, bakım garanti kapsamında bir hizmet değildir.

sinanarmy

Daimi Üye
Tepki
123
Tamam ozaman bi bakiyim kitapciga iyice cunku zincirde takilma oluyor surekli bi baklada sorun var disliye gelince yerlesmiyor sertlesmis gibi iki kere o disliyi elimle yumusaattim ama bir sure sonra yine kitleniyor atma yapiyor degistirirlermi diye dusunuyordum garantiden onu da soriyim artk

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Merhabalar, konuyu tam ölmeden canlandirmak istiyorum, jant orumu sizce ne kadar tutmali? Her malzemeyi gotursek emanet etsek onlar da orse?

hlk09

Üye
Tepki
0
İsim
Haluk
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar Aydın Nazilli'de Salcano yetkili servisine gittim adam bana tam bakım ücreti 90 tl dedi. Başka bi servise daha gittim orasıda bakım ücretine 70 tl dedi. Bi arkadaşım aynı marka bisikletine Kocaeli'de tam bakımı 40 tl ye yaptırmış bu duruma anlam veremiyorum. Ayrıca yüksek paralar verip bisiklet alıyoruz bide ona bu kadar yüksek fiyatlarda bakım yaptırmamız gerekiyor. Bence para tuzağından başka bişey değil

mtbrhnkc

Daimi Üye
Tepki
355
İsim
Burhan Küçükoğlu
Bisiklet
Merida
@hlk09
Eğer para tuzağındayken başka bişey olmadığını düşünüyorsanız, size tavsiyem kendiniz öğrenip yapmanız.

Tepki
1.320
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Benim bisikletçim Ümraniye'de. Esta bike. Geçenlerde tur bisikletime dropbar taktırdım. Tam 3 saat uğraştı Hamza usta. Dropbar gidon, sti kollar, gidon bandının sarımı, Mini v frenler,vites ve fren tel değişimi, çamurluktaki 2 adet sıkıntının giderilmesi, zincir ve ruble değişimi. Tüm bunların montajı için 30 tl istedi benden. Nasıl para kazanıyor anlamış değilim. Herkese şiddetle tavsiye ederim. Ahlaklı bir esnaf.:harika:

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
@MUSA Ç. Ne güzel sahip çıkın böyle esnaflara . Ben hala bir usta bulamadım bakım yaptıracak . Esenyurt , Beylikdüzü ve Büyükçekmece civarı yok mu bir usta ?

• Beğen
Tepkiler: MUSA Ç.

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
Ayni sekilde izmir'de sacma sapan para almayacak (ve seda bisiklet olmayacak) bir usta araniyor. Tavsiyeniz var mi?

Tercihen karsiyaka civari :)

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan