Bisan Praetor ortaya çıktı

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hami Bulut Elimin altındaki fabrika dururken İstanbuldan almak zorunda kaldım bende bisikleti. Fabrika satışı yok. Ama bayiilere haksızlık olur. Fabrikadan almak bayiden almaya göre daha ekonomik. Çünkü maliyete kargo vs binmiyor. Fabrikadan bayiye, bayiden müşteriye iki kargo demek. Bayii kârınıda katmıyorum. Feetbike yapılıp müşteriye özel toplanan bisikletler olsa on numara olur.

Scudo

phrygian

Halaybaşı
Tepki
559
İsim
Ali Burak
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
all trail modeline bayıldım, daha doğrusu renklerine. dağ bisikletinden bozma tur bisikletimi satıp ona geçsem mi acaba diye düşündürüyor günlerdir...:d

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
MTB lerde Ust segment ler 16 - 17 inc ..
Sanirsam Bisan arastirma yapmiş.
Zenginler kisa boylu oluyor yada kısaboylular ust segment bisiklete biniyor gibi bir sonuca varmişlar herhalde şaka gibi.
Benim instagramimdan ilham almislardir :D

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Fidancı Bende o şekilde düşündüm hani imkanlarını genişlediyse bu şekilde olabilir diye. En azından kadro satışı olarak düşünülebilir gibi geldi bana.

• Beğen

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hami Bulut kadro satışı yapsa yollarda çok sayıda Bisan görürüz. Bakalım belki de satarlar.

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Valla adamlar firtina gbi makinalar yapmislar masallah

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Praetor
Açıklama
Praetor, Eski Roma'da Sezar'ın muhafızlarina verilen isim. Sözcük anlamı olarak "ülkeyi yöneten" anlamına gelmesi muhtemel sıfat. Birden fazla ülkeyi yöneten modeli için Eski Roma'da vatandaşlar arasındaki uyuşmazlıkları çözen yargıç ve yönetici konumunda olan yetkililere verilen isim. (link)

• Beğen

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Yerli firmalar uzay mekiği üretse "Olmamış birader, Marslılar daha iyisini yapıyor." diyecek insanlarımızın yakın gelecekte soyunun tükenmesine yönelik beklentilerimizi ertelemeliyiz. Hattâ bunun sadece bir beklenti olarak sonsuza kadar sürüp gideceğini öngörmeliyiz.

Soulrider ve Brelis dünya kalitesinde çelik kadrolar üretiyorlar. Hatta Brelis girdiği her tasarım yarışmasından ya ödülle ya da övgülerle dönüyor da ne oluyor sanki? Kaçınız satın aldınız bu firmalardan bir bisiklet? Bisan, BMC kalitesinde bisiklet üretse bile almayacaksınız. O halde neden karalama kampanyası yürütüyorsunuz? Alan alır biner. Almayacağınız bisikleti eleştirme olayı da bir başka garabet! Ya da "alamayacağınız bisiklet" mi demeliydim?

Preator'u canlı olarak görmedim ve kendisine binmedim. Tespitlerime göre Bike İzmir ekibinden birkaç kişi ve bayii toplantısına katılan birkaç özel davetli dışında bu makineye binen bir insan evladı da yok. Kısacası makine nedir ne değildir bilen adam sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Ama Forumda 100 kişi birbirine girmiş yine...
Hatta "bazı kendi isminden utandığı için sanal kimlikle yazma acizliğinden muzdarip kimseler" birkaç yorumda bana da çakmaktan geri durmamış. Hayırlara vesile olsun inşallah!
??????

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
uygun fiyat bekleyenler büyük hayal kırıklığı yaşayacaklar. Hani katalogda uygun fiyatlı olabilecek bisikletler de var ama onlar genelde çocuk bisikletleri filan :) O beğendiğiniz modeller baya baya el yakacaktır. Bisan'ın bu 35 bin liralık bisikleti bu kadar ses getirdiğine göre hedef pazarı Türkiye'de parası olan bisikletçiler heralde. Hani Canyon alacağınıza, Specialized alacağınıza Bisan alın gibi bir anlayış oluşturmaya çalışıyor olabilirler. Tutar mı bilinmez. Tutabilir. Atıyorum Canyon alan arkadaşın maşası kırılmıştı, hatırlayanınız vardır. Kargo parası vermişti bi ton. Maşa bedavaya geldi ama kargodan kurtulamadı. Şimdi Bisan da aynı politikayla çalışsa, kırılan maşaya para almasa mesela, e o zaman Canyon almazsın da Bisan alırsın. Hem kargo parası da vermezsin. Tabi bunu derken o Canyon'a eşdeğer bir Bisan'dan bahsediyorum (varsa eğer).

• Beğen
Tepkiler: MakRo

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.133
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
uygun fiyat bekleyenler büyük hayal kırıklığı yaşayacaklar. Hani katalogda uygun fiyatlı olabilecek bisikletler de var ama onlar genelde çocuk bisikletleri filan :) O beğendiğiniz modeller baya baya el yakacaktır. Bisan'ın bu 35 bin liralık bisikleti bu kadar ses getirdiğine göre hedef pazarı Türkiye'de parası olan bisikletçiler heralde. Hani Canyon alacağınıza, Specialized alacağınıza Bisan alın gibi bir anlayış oluşturmaya çalışıyor olabilirler. Tutar mı bilinmez. Tutabilir. Atıyorum Canyon alan arkadaşın maşası kırılmıştı, hatırlayanınız vardır. Kargo parası vermişti bi ton. Maşa bedavaya geldi ama kargodan kurtulamadı. Şimdi Bisan da aynı politikayla çalışsa, kırılan maşaya para almasa mesela, e o zaman Canyon almazsın da Bisan alırsın. Hem kargo parası da vermezsin. Tabi bunu derken o Canyon'a eşdeğer bir Bisan'dan bahsediyorum (varsa eğer).
Bizimkisi biraz züğürt tesellisi oluyor. Başlıktaki model bisiklet zaten üzerindeki donanıma bakınca bile fiyat ortada 20 olmuş 30 olmuş çok fark etmeyecek. Onun müşterisi illa ki olacak. Burada Bisan'nın satış sonrası desteği onu öne çıkaran fark olacak. "biz sattık bizden çıktı hehee" modunda olursa kaybederler. Örneğin Carraro'dan bir arkadaşım eşine bisiklet aldı göbeğinden ses gelince bayide açıp bakıyorlar fabrikasyon üretimden kalma çapak var, ve bunu kullanıcı hatası olarak değerlendirim parça değişimi yapmadılar. Forumda Bisan kullanıcısı olan @Ahmet Fidancı dediğine göre ilgililer umarım böyle de devam ederler. Yol serisinde rc9800 ve 105 setli gravel bana göz kırpıyor, bakalım fiyat ve kadro boyunda detaylı bilgi sahibi olunca göz mü kırpıyor yoksa göz mü çıkarıyor göreceğim.
hatırladığım @rodya 'nın maşası kırılmıştı.

@şaman Forumda çatlayan yada patlayan canyon'lar oldu ama gördüğüm kadarı ile hep firma değişim yaptı.
Bir de @:DDD vardı canyon'una uzun süre bekleyip kavuşan onun işi ne oldu bilmiyorum

Ekleme: Yazarken telefon gelince unuttum. Zamanında salcano'da buradan nasibini aldı, hatta dönem dönem alıyor. Ama forumda salcano'nun üst modellerini kullanıp memnun olan kişilerde bolca var hatta konuda var. (link)
Bu xrs kadrosu ile Bisan'daki kadro aynı mı, tip olarak mı benziyor? Aliexpress veya benzeri sitelerde bolca o tip kadrodan var biliyoruz zaten.

Son düzenleme:

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.701
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
MTB lerde Ust segment ler 16 - 17 inc ..
Sanirsam Bisan arastirma yapmiş.
Zenginler kisa boylu oluyor yada kısaboylular ust segment bisiklete biniyor gibi bir sonuca varmişlar herhalde şaka gibi.
Büyük kadrolar daha ağır ve hantal olduğu için (doğru ya da yanlış) çok daha az tercih ediliyor. Kapış kapış giden bisikletlerin bile büyük boyları elde kalmış durumda. (Örneğin Sedona 950)

Yerli firmalar uzay mekiği üretse "Olmamış birader, Marslılar daha iyisini yapıyor." diyecek insanlarımızın yakın gelecekte soyunun tükenmesine yönelik beklentilerimizi ertelemeliyiz. Hattâ bunun sadece bir beklenti olarak sonsuza kadar sürüp gideceğini öngörmeliyiz.

Soulrider ve Brelis dünya kalitesinde çelik kadrolar üretiyorlar. Hatta Brelis girdiği her tasarım yarışmasından ya ödülle ya da övgülerle dönüyor da ne oluyor sanki? Kaçınız satın aldınız bu firmalardan bir bisiklet? Bisan, BMC kalitesinde bisiklet üretse bile almayacaksınız. O halde neden karalama kampanyası yürütüyorsunuz? Alan alır biner. Almayacağınız bisikleti eleştirme olayı da bir başka garabet! Ya da "alamayacağınız bisiklet" mi demeliydim?

Preator'u canlı olarak görmedim ve kendisine binmedim. Tespitlerime göre Bike İzmir ekibinden birkaç kişi ve bayii toplantısına katılan birkaç özel davetli dışında bu makineye binen bir insan evladı da yok. Kısacası makine nedir ne değildir bilen adam sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Ama Forumda 100 kişi birbirine girmiş yine...
Hatta "bazı kendi isminden utandığı için sanal kimlikle yazma acizliğinden muzdarip kimseler" birkaç yorumda bana da çakmaktan geri durmamış. Hayırlara vesile olsun inşallah!
??????
Soulrider ve Brelis'i sırf yerli oldukları için eleştiren var mı? Yok çünkü işlerini düzgün yapıyorlar. Bisan CEOsu daha üst model jip alsın diye gidip kalitesi belli olmayan bisikletlere para vermek istiyorsanız önden buyurun.

• Beğen

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.350
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@a.gul29
Buyuk kadro "aģir ve hantal" oluyor diye 1.95 lik adamlar 17 inç bisiklet mi aliyor yani?
Bu nasil bir mantik.
Ayrica sedona 950 ye şimdi baktim hic buyuk boyu yok.
Sedona 410 nun da ayni şekilde 55 kadrosu yok satiyor.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Soulrider ve Brelis'i sırf yerli oldukları için eleştiren var mı? Yok çünkü işlerini düzgün yapıyorlar. Bisan CEOsu daha üst model jip alsın diye gidip kalitesi belli olmayan bisikletlere para vermek istiyorsanız önden buyurun.
Bu konu burada kalmaya devam edecek.
Bekleyip göreceğiz. Bisan ceosu (artık her kimse) daha üst model bir jeep almak için kalitesi belli olmayan kadroları millete kakalayacak mı, kakalamayacak mı?

Bunlarla hiç uğraşamam. Şu aralar fixie ile 800 metreden 1700 metreye tırmanma meselesi üzerinde çalışıyorum. Zira bir aralar fixed gear ile tırmanılır mı tırmanılmaz mı diye bir konu vardı. Orada kapanmamış bir hesabım var. Onu kapatıp döneceğim. Tahminen 2020 Mart ayı gibi o meseleyi hallederim. Sonra bakarız bu Bisan Preator işine. Zira açık hesapları hiç sevmiyorum. Kapatmadan duramıyorum. Mesela geçen sene fixie ile 200+ yapılmaz diyen bir arkadaşa çiçekli klozet kapağı gibi 245 km yaptım hem de 18 kiloluk yüklü çelik makine ile. Adam foruma girmez oldu gaarii. Preator'a da fabrikasına kadar gider binerim. Sonuçta İzmir firması Bisan.

Ahmet Fidancı

Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rodya maşası kırılan bisikletini bisan mı? Canyon mu?
Canyon kullanan bir arkadaşım bisikleti mola sırasında bir yere dayıyor ve mola bittiğinde alıp bindiğinde aktarıcı da anormallik farkediyor. Arka bacağın attığını farkediyor. Bir çok kez canyon a mesaj atıp, iletişime geçmesine rağmen kullanıcı hatası deniyor. Hatırlayın, geçen yıl 1500 TL ye onarımlı canyon satılıyordu. İşte o kadro.
Yani Canyon çok narin değil çok dandik. Çin malları dahi daha fazla güven veriyor.
Ancak bisanın henüz kırık bir parçasını duymadım. Yukarıda maşanın kırıldığı yazılmış
Merak ettim.

Ali Kılıç 35.5

Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
O zaman kapsamlı bir yorum yazarım. Binmediğim bisiklet hakkında daha ne diyeyim yahu?

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.600
ozur dileyerek soruyorum ; burada ne demek istedeniz ben anlayamadim ?

• Hahaha
Tepkiler: sargonnas

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rodya maşası kırılan bisikletini bisan mı? Canyon mu?
Canyon kullanan bir arkadaşım bisikleti mola sırasında bir yere dayıyor ve mola bittiğinde alıp bindiğinde aktarıcı da anormallik farkediyor. Arka bacağın attığını farkediyor. Bir çok kez canyon a mesaj atıp, iletişime geçmesine rağmen kullanıcı hatası deniyor. Hatırlayın, geçen yıl 1500 TL ye onarımlı canyon satılıyordu. İşte o kadro.
Yani Canyon çok narin değil çok dandik. Çin malları dahi daha fazla güven veriyor.
Ancak bisanın henüz kırık bir parçasını duymadım. Yukarıda maşanın kırıldığı yazılmış
Merak ettim.
Bisan da duymazsınız tabi, kaç yıldır, kaç tane Bisan yol bisikleti kullanan gördünüz.
Canyonum ile 2 defa büyük kaza geçirdim, ilkinde bisikletim ben düştükten sonra 2 takla attı, arka jant 8 oldu ama kadroda 0 sıkıntı, 2. Kaza 40 km hızla viraja giremedim , refüjün üstününden atladım, boynumda Kocaman bir yarık oldu, cm farka kafam kapabilirdi, bisiklet metrelerce sürüklendi, sadece ön teker ile vurduğum için biraz akort bozuldu , gene kadro taş gibi . Yaklaşık 10 bin km oldu 2 senede..
Bana görede dünyanın en sağlam kadrosu Canyon...