Bilgisayardan anlayanların yardımını rica ediyorum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Oyun oynamak için bilgisayar alacağım yazmışsınız. Bunun üzerine size tavsiyem.

Evinizde hali vakti yerinde bir lcd monitör yada lcd tv varsa şayet, FW'li xbox360 oyun konsolu ile yanına ucuz bir laptop alın diyorum.

Scudo

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Lcd yok :D Zaten konsol olsa ps3 alırdım. Ama free2play ve modlar olduğu için pc daha iyi. Ps3'de anti ailising bile yok :D

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
xbox 360da aa var. jtagli cihaz alırsın 500tl'ye, 900tl bütçe demişsin, 100-200tl daha ekleme yapar hd tv alırsın. yada monitörün hd destekli ise onda oynarsın. konsol al-sat yaparım. yeni nesil hariç (xbox one-ps4) hepsini kullandım uzunca süre. tek konsol alma imkanım olsa kesinlikle xbox 360 seçerim. ps3'ün esamesi geçmez xboz 360'ın yanında.

Kadir KARADEMİR

Forum Demirbaşı
Tepki
952
İsim
Kadir KARADEMİR
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
HDD yerine SSD almanı öneririm. Okuma yazma hızları HDD ye göre çok iyi olduğundan Oyunlardaki performansın daha iyi olur. Sonradan arşiv için bir Harici disk alabilirsin.

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
Yalnız düşüük bütçeli bir sistem olacak şimdilik hdd ile idare etsin arkadaş malum dolar kuru yüksek şu sıralar fiyatlar da olması gerekenin üstünde.

Sanıyorum teknoloji sitesinden link vermek yasak değil, eğer yasaksa kaldırılır problem olmaz.

Aşağıdaki verdiğim linkleri inceleyebilirsiniz.

(link)
(link)
(link)
(link)

Ekran kartı olarak GTX 750TI modelini öneriyorum GTX750den daha performanslı ve düşük güç tüketimli iyi bir kart (link) 30tl daha pahalı ama bu bize daha iyi bir oyun performansı verecek

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Cemali Avcı

Xbox'ın da kolu bana ters 2007'den beri PS koluna alışkanlığım var :D

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Hediye olarak teyzemin bilgisayarına işlemci almayı düşünüyorum. Şu an üstünde P4 3,06 gHz HT işlemci var. Sürekli kasıyor diye şikayet ediyor bana :D Ben de baktım anakartın Pentium D 950 3,4 gHz'lik dualcore işlemi desteği var. Dedim bari hediye olarak alayım.

Şimdi önemli olan mesele alacağımız işlemci çalışmaz ise ne olacak ve gümrükte ne işlemlerden geçecek ?

İşlemci yaklaşık 13 $ ve "Free Shipping" yazıyor ilanda. Sanırım kargo beleş oluyor ? İlanın içinde de “TESTED & PERFECT CONDITION, 60 DAYS WARRANTY” yazıyor.

Bu da 60 gün iade garantili ve çalıştığı denenmiştir demek sanırım ?

Birde bu işlemciyi İNİNAL kart ile alabilir miyim ?

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Cenk Yiğit

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Merida
iade kısmında yanlışın var oradaki kelimelerin türkçe meali “TEST EDİLDİ & İLK GÜNKİ GİBİ, 60 GÜN GARANTİ”

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kargo ücretsiz, Test edildi, mükemmel durumda, 60 gün garanti denmiş. İade konusundan bahsedilmemiş.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
İninal kart ile alabilir miyiz acaba?

Mert S.

Daimi Üye
Tepki
224
Bisiklet
Carraro
Paypal ile almanız gerekir, yaşı 18i geçen birisi adına paypal hesabı açıp kartı eklemeyi deneyin. İşlemci için de Ebay linkini yollarsanız detaylı yorum yapan olacaktır. Son olarak kasmanın işlemciden kaynaklandığına emin misiniz? Belki rami yetmiyordur, belki hdd'dendir, belki ekran kartı... iyi araştırın derim

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Abiler PC'ye PSU , GPU almayı düşünüyorum. Bir de OC yapacağım. Yardım etmek isteyen olursa PM yolundan ulaşırsa sevinirim. :)

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
sormak istediklerinizi özelden sorabilirsiniz, ama günümüz işlemcileri ve ekran kartı gpu ları zaten bu ihtiyacı karşılıyor. Harcamanız gereken bedel, size sadece rakamsal oranda teorik olarak haz verecek.

Tepki
15
Bisiklet
Kron
Bu işin sonu yok. Önemli olan bütçe ve işlemcin. İyi bir ekran kartı takarsın, işlemcin kötüdür darboğaz yapar. Bütçeni ve bilgisayarında ki parçaları yazarsan yardımcı olurum. o.c için iyi bir soğutma gerek yoksa bu yaz sıcağında pc kapatır kendini.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
işlemci soğutucu kule tipi iyi bişe değilse sakın kalkışma bu işe

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Bendeki PC Pentium E6300 işlemcili 2.8 gHz Dual-Core. Anakart MSİ G31Tm P21. Şimdi benim derdim bu ankartla ve işlemci darboğazı ile.

Alacağım PSU Corsair VS 450 olacak o kesin. 12 A kanalından 410 W veriyor.

Anakartla derdim : Ekran kartı X16 ama V 1.1 ben bu anakarta R7 250 GDDR5 takabilir miyim? Çünkü ekran kartı V 3.0 anakart V 1.1 destekli. Ekran kartı ile derdim : R7 250 gibi bir kartı takınca işlemci darboğaz olacak mı ? Olucak ise en az kaç gHz'e çıkarmalıyız işlemciyi ? OC ile 3.5 gHz'e çıkarsak yeterli olur mu ?

Son olarak soğutucu Thermaltake Contac 16

Cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

Ayhan Şahan

Daimi Üye
Tepki
115
İsim
Ayhan Şahan
Bisiklet
Salcano
Diğer sorduklarından pek bir şey anlamam ama tavsiyem overclock yapmaman aynı doping gibi Kesiciye girmiş araba gibi bir süre sonra bilgisayara zarar verebilir aşırı ısınıp yakabilirsin de.Ekran kartı uyumu ise bildiğim kadarıyla aynı frekansta olması lazım her anakartın çalışma frekansı var onunla aynı olması lazım.Eksik veya yanlış bilgiler olabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
410W %91 e denk geliyor daha 80+ sertifikası olmayan bir güç kaynağının o kadar vermesi çok zor

V1.1 V1 V2 V3 filan o slotlara takılma ekran kartını x16 slotuna takıyorsun o dediğin slotlar yeni çıkan emmc ler ve tv kartı gibi şeyler için geçerli (bu arada v1.1 filan dediğin şeyler pci express) sen anakartına titan x te takarsın demek istediğim takabilirsin o v sayısı bir şey ifade etmiyo anakarta takarken dediğim gibi zaten o 3.0 filan portu küçük yerler x16 ya takıyorsun o 1.1 2.0 3.0 filan kafa karıştırıyo hep darboğaz yapmaz ayrıca ekran akrtınıda 7770 tavsiye ederim sana

dediğim gibi ocyi sırf darboğaz olucağı için yapmayı düşündüysen gerek yok darboğaz olmaz :D