Bilgilendirme [Argo, Küfür, Hakaret]

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Nakış derken "rahibe işi" çok ağır olanıdır:)

Bazılarınınn dokunulmazlığı olsa gerek.Hz Ömer zamanında nede olsa yaşamıyoruz ama haksızlık eden her daim yanılır ve yanında hiçbir zaman Hakk olmaz. Allah muhafaza.

@Abdllh

Scudo

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf G.

Konudaki yorumlar silinmiş olduğu için görmemiş olabilirsiniz ama size başka konudan bir örnek verebilirim:

@Veysel A.
İlgili konu: (link)

İmam hatip konusu pek sorun değil. Oraya günah mı haram mı diye soru sorulsa bir şey de demem zaten en azından biraz bağlantılı ama normal bir konuda günah haram yazılınca pek hoş olmuyor gereksiz yere tartışma başlamış oluyor.
Parantezle belirttiğiniz mesajlar beni rahatsız etmedi gördüğünüz gibi din konusu da geçmiyor içinde. Beni rahatsız eden mesajlar silinmiş.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Klavye basindan kışkırtmak kolay geliyor insanlara , yuzyuze konussalar burada olanin 10 da biri huzursuzluk cikmaz heralde . iki yuzluyuz ne diyeyim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Atilla hocam; sadece size değil, yönetimdeki tüm arkadaşlara saygım hatta sevgim var. Ama bu konuyu açtığınız zamanki bakış açınız değişmiş gibi görünüyor. Sanki forumun son dönemine baktığımızda, (bu konu başlığına göre söylüyorum) yönetim tükürdüğünü yalıyor sanki.
Şikayet butonunu defalarca kullanıp, argo/küfür durumlarını bildirmeme rağmen, hala günlerdir o kötü dille yazılanlar duruyor. Benim gönderdiğim bildirimleri görmemeniz imkansız. Sanırım bu konuya bakışınız değişti.

Açtığınız konuyu hatırlatmak, forumda müsaade edilen küfür ve argo kullanımı nedeniyle düşen seviyeye müdahale etmek niyetiyle yazdım. Yanlış yerlere çekilmesin lütfen yazdıklarım. Bu forum yıllar boyunca hiç böyle şeylere müsaade etmedi, etmesin. Lütfen dil konusuna el atınız artık.

Selamlar, iyi çalışmalar.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru tutumumda en ufak bir değişiklik yok. Yalnız ben kimi kasıtla bu mesajı yazdığınızı biliyorum. Orada okunan mesajlardaki argo küfür genelde hikaye tarzında konular olduğu için müdahale etmedim. Benim bu mesajımda ki küfür ve hakaret konusu beşer arasında ki münakaşadan zuhur edecek konular içindir. Oradaki hikayede kendi kendine eğlenen birisi var. Genelde niyeti iyi olmuş ve normal mesajlarında küfür etmeyen bir arkadaşımız. O yüzden müdahale etmedim. Eğer siz rahatsız oluyorsanız arkadaşı engellersiniz. Böylece o hikayeleri okumamış olursunuz. Fakat ben yine gereken uyarıyı yaparım.

Şunu belirtmek isterim. Bizim bu arkadaşa olan müsaademiz ve hoşgörümüz başkaları tarafından kullanılmak üzere suistimale açık değildir. Bu bazı insanları bunaltmamak için alınmış bir inisiyatiftir.

O şikayetlerinizin tümüne karşılık benim sorumlu tutabilirsiniz. Biz burada kırk ayaklı bir sistemin bütün parçalarını kırmadan, dökmeden, incitmeden idare edebilmek için çaba sarf ediyoruz. O yüzden serbest kürsü genel görünümden kaldırılmıştır.

İnsanlar kırılmasın diye tükürdüğümü yalarım @BF Okuru. Ancak bir insana hak ettiğini vereceksem ne tükürdüğüme bakarım, ne tükürdükten sonra olacak olanlara.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Son bir hatırlatma daha, buraya gelip neydin ne yapıyorsun minvalinde mesaj atmak, dışarıdan bakıldığında "tükürdüğünü yalama" gibi bir deyim kullanmak genelde sözlü düello, laf ötelemek, lafazanlık gibi sonucu megalomani ile bitecek hastalıklara, davranış bozukluklarına sebebiyet verebilir. Bu tip durumlarda arkadaş çevrem benim pek ehemmiyetli bir adam olmadığımı defalarca tarafıma izah etmişlerdir. Eğer hasıl olacak olan maksat diş göstermek ise elan en afilisini yapabileceğimi bilmenizi buradan herkese izah ettiğimi bilmenizi isterim. O yüzden benim ilk mesajımı iyice bir tekrardan okuyun lütfen.

Hepinize tekrardan saygılar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atilla Gobel Niyet ne olursa olsun, ben yakıştıramıyorum buraya. Bu dilin burada olmaması gerekiyor. Sonra niyet iyi diye herkese tolerans tanınmaya başlayacak. Sorun sadece benim görüp görmemem değil, olmaması gerekiyor diye düşünüyorum.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@BF Okuru bey benim de buraya yakıştıramadığım bir sürü şey var ancak ne yapalım birbirimizi mi ötekileştirelim ? Sizinle aynı görüşte olmayan insanla aynı ortamda sükunet içinde bulunabilmek önemlidir. Bu karşınızdaki insanlara bir şeyler anlatmak için size olanak, saygı kazandırır. Öteki türlüsü kör dövüşünden öteye geçmeyecektir. Ben bahsettiğiniz arkadaşa kızayım bağırayım ne değişir ? Bu hepimizin hastalığı. Kutuplaşma, ötekini dinlememe. Dinlemezsen nasıl bileceksin ? Nasıl anlayacaksın ? Nasıl öğreneceksin ?

Ben tükürdüğümü yalamaya devam edeceğim...

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Doğru bir tespit; sonuna kadar katılıyorum. Bazı arkadaşlar bu yaptırımlar neden önceden beri yazılı değildi diye hatırlatmış. 2011'den beri takip ederim. Ancak o yıllarda bu kadar küfürlü veya hakaret içeren yazılar görmedim. Forumda seviye çok aşağılara iniyor. Ben bunu kişilere de bağlamıyorum. Çünkü Gezi olayları döneminde ve sonrasında ülkemizde aşırı bir kutuplaşma başladı. Burada bu kutupları oluşturan şeylerden bahsetmeyeceğim, hepimiz biliyoruz. Ülkemizdeki bu yozlaşmanın bir sonucunu forumda görüyorum. Çünkü her konu artık kafalarda bir kimlikle özdeşleşiyor ve o kimliğin ülkemizde hangi tarafta olduğuyla ilgili şartlanma var. Bu şartlanmalar eskiden her bireyin kendi yaşam deneyimiyle oluşurdu ancak Gezi olayları sonrasında TV'lerde bazı kişilerin açık açık tasvir yaptıklarına şahit olduk. Kendisinden olmayan insan ne işle uğraşır, nasıl giyinir, sanat anlayışı nedir, vb. Açık açık kimlik tasvirleri yapıldı. Bu tasvirler kimle görüştüğünüzü ve nasıl tepki vermeniz gerektiğini kolaylaştıran şablonlar haline geldi.

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Bu nedir böyle ya...Neler okuyoruz buralarda. Hem üyelerin hem de forumu sevk ve idare edenlerin uymak zorunda oldukları kurallar var. Bunlara uyulmadığı taktirde gerekeni yapınız. Ban lanacaksa ya da üyeliği iptal edilecekse ya da her neyse. Kimse sizden bunun hesabını sormayacaktır. Üyelerin genel profilinden farkedilebileceği gibi lüzumu dahilinde yapıldığı takdir edilecektir. Ama bu başlık altında amacını aşan, tehditvari ifadeler içeren kelimeler kullanmaya kimsenin hakkı yoktur. Kim kime sopa gösteriyor, kim egosunu tatmin ediyor, kim eleştirisinde samimi, kim uyarısında nazik... anlaşılmıyor. Şimdi bu mesajı üzerine alınan yanıtlasın. Ama önce ifadelerinin de nasıl algılanabildiğini farketsin. Umuma açık bir yerde yazışmanın bir adabı vardır.

• Beğen
Tepkiler: Turgut.Bozüyük

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bahsedilen şahıs tahmin ettiğim şahıs ise, gösterilen ciddi bir tolerans söz konusu. Yapılan yasal düzenlemeler, istisnalar dışında o düzenlemenin uygulama alanındaki tüm bireylere "ayrıcalık tanınmadan" uygulanır ki biz buna hukukta "kanun önünde eşitlik" ilkesi diyoruz ve bu ilke mutlaktır. Belli kurallara riayet edeceğimizi taahhüt ederek foruma üye oluyorsak, bu kuralların tüm üyelere istisnasız uygulanmasını bekleriz. Bu bağlamda Deniz Bey'in itirazını genel manada haklı görüyorum. Zira benim üyesi olduğum tek sosyal platform burası ve ben burada "lan'lı lun'lu, "s.ktir"'li yazılar görmekten utanıyorum. Bu sözlerin forum kapsamındaki cezai yaptırımı bildiğim kadarıyla "beğenmiyorsan okuma" değil. Bu kapsamda ben de bilinçli her üye gibi gereğinin yapılması taraftarıyım. Ancak Deniz beyin "tükürdüğünü yalamak" ifadesini ve Atilla Bey'in 46. Mesajdaki aba altından sopa gösterme çabasını da kendilerine yakıştıramadığımı belirtmek isterim. Belli bir grubu üzmemek adına kurallar esnetilebiliyorsa aynı ayrıcalığı benim de talep etmemem için her hangi bir haklı gerekçe göremiyorum. Bu anlayış forumda huzuru sağlamaz aksine çatışmayı doğurur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Onur YCL
Yorumunuza tamamen katılıyorum. Üslup konusunda ne kadar dikkatli olduğumu görmüşsünüzdür. O tabir ağır kaçtı, kastettiğim bu değildi. Yanlış anlaşıldığını farkedince bizzat mesaj attım ve özür diledim, böyle yapılması gerektiğine de inanıyorum. Kötü niyetli olsam böyle mesaj atmam. Agresif tutumlar sergilememeye hep dikkat etmeye çalışırım. Ben ne kadar özür dilesem de, aynı agresif tavır devam ettiği için üzgünüm. Hem tehdit olarak algılamayın deyip hem de sürekli tersim pistir derseniz her mesajınızda, ilk söylediğiniz bir anlam ifade etmez. Sevdiğim ve adil olmaya çalıştığına inandığım yönetim hakkında ciddi hayal kırıklığı yaşıyorum. Gerçekten üzgünüm. Ama küfürün iyi niyeti olmaz diyorum. En azından bu konuda haklı olduğumu da biliyorum.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
@İhsnn_zyvl
Hala kaldı mı yahu o? :ckskc:

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sspl
Var var hatta "B" yerine "ß" yazanlar bile var. :/

ramotek

Üye
Tepki
64
@selen-oz Cok haklisiniz lakin sitede argonun tavan yaptigi konulara sahip arkadaslar var ve bunlari elestiremiyorsunuz.elestirdimi ekurileriyle uzerinize cullaniyorlar.birde engelleyiorlar.birde bunlar durust gecinen tipler :cool::cool:

• Beğen
Tepkiler: selen-oz

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Her gun bindigimiz halk otobuslerinde , dolmuşlarda , okul cikislarinda, futbol sahalarinda, kiraathanelerde,siyaset meydanlarinda hatta yolun kenarinda ifil ifil ilerleyen bisietciye makas atan lpg li sahinlerde duydugumuz argolardan duydugunuz rahatsizligin tum hirsini benden cikarmak isteyenler varsa bence hedefi tutturmak konusunda kendini gelistirmelidir.
Gercekten bu hayatta sövülmeyi bagirilp cagrilmayi hakeden o kadar insan musfettesi var ki ben denk geldikce gerekli cevabi veriyorum

selen-oz

Üye
Tepki
79
@mariokaldato
Bu bahsettiğiniz yerlerde küfür edin :))
Konu bu degilki
Burada küfür olmasın
Siz kaliteli düzgün yerlerde küfür edebiliyormusunuz uluorta? Yada kaliteli düzgün dergi ve gazetelerde küfür varmı?
Buda onun gibi :)))

cngz

Daimi Üye
Tepki
333
İsim
cengiz
Bisiklet
Specialized
Eğitim ve kültürün oluşturduğu bilgi birikiminin neticesidir, konuşmak ve yazmak. Bu tür forumlar alanlarında en çok takip edilen, sosyal içerikli,mesaj içeren yerlerdir.Bisiklete yeni başlayacak ya da yeni başlayanlar ilk önce forum sitelerinden bilgi edinmeye çalışır. Onun için bu tür forumlarda yazmak sorumluluk ister.Yazılan cümleler ve düşünceler bugün de yarın da kişinin boy aynasıdır ve hiç farklı göstermez.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Çok dikkatli olmak lazım. Samimi bir arkadaşım yüzüme güler bir yüzle ne içtiysen aynısından istiyorum dese beraber güleriz.
Gene o arkadaşa en saygı ve sevgilerimi sunuyorum ifadesi bir arkadaşım arkadaşı aracılığı ile selam gönderirse öper başıma koyarım. Ama burada olmuyor arkadaşlar.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato