Bilgilendirme [Argo, Küfür, Hakaret]

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Atilla G. tarafından paylaşıldı.

 1. Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.807
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Arkadaşlar son zamanlarda üyelerimiz arasında ihtilaflı konulardan meydana gelen tartışmalar olmaktadır. Forum tartışma, bilgi paylaşımı ve sohbet ortamıdır. Tartışmaların olması doğaldır. Olmaması gereken tartışma türü, hakaret, incitici söz, küfür, ahlaksızlık atfeden söylemler içeren konuşmalardır.

  Bundan sonra şaka yolu dahil olmak üzere üyelerimizin kendi arasında tartışmaları artık düşmanlık boyutuna gelirse ilgili konudan uzaklaştırılacaksınız. Eğer hakaret eder, küfür eder, incitici söz söylerseniz siteden 1 yıl uzaklaştırılacaksınız. Alacağınız ekstra hesaplar tarafımca kontrol edilecektir bunu da bilmenizi isterim.

  Biz yöneticiler bisiklet forumun huzurunu korumak için kendi ailemizden, işimizden feragat ederken bazılarının iki satır cümle ile gelip önce karşısındaki üyeyi sözüm ona onursuz gösterecek hareketler içine girmesini, arkasından bizim ve üyelerimizin emeklerimize karşı gelinmesini tasvip etmeyeceğimizi buradan herkese deklare etmek isterim.


  Hepinize saygılarımla.
   
 2. Halilibrahim

  Halilibrahim Enduro /Freerider - Fully Lover

  Yaş:
  32
  Kayıt:
  26 Temmuz 2015
  Mesajlar:
  1.462
  Beğeniler:
  3.145
  Şehir:
  ANKARA
  Adı:
  Halil ibrahim
  Bisiklet:
  Cube
  Seviye:
  :harika:
   
 3. Helen

  Helen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  232
  Beğeniler:
  342
  Şehir:
  İzmir - Narlıdere
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  Harika bir uygulama tebrik ederim. Bugün şahsen çok huzursuz oldum. Kadın bisikletçilerin azlığını dile getirirken kadın bisikletçilerin de keyifle okuyacağı incelikte içerik yazılması centilmence olacaktır. Uygulamanızı içtenlikle tebrik ediyor, destekliyorum.:harika:
   
  mariokaldato, Kuzey Ege ve hogutmen bunu beğendi.
 4. emir yakup bulut

  emir yakup bulut Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  10 Ekim 2011
  Mesajlar:
  497
  Beğeniler:
  538
  Şehir:
  samsun
  Bisiklet:
  Ghost
  Seviye:
  @Helen afedersiniz huzursuzluğunuzun sebebi tam olarak ne idi?
   
 5. Helen

  Helen Kıdemli Üye

  Kayıt:
  8 Eylül 2007
  Mesajlar:
  232
  Beğeniler:
  342
  Şehir:
  İzmir - Narlıdere
  Bisiklet:
  Mosso
  Seviye:
  @emir yakup bulut Önemli değil konuyu uzatmak istemem zaten üslup sebebi ile konu altına yazmamı hemen sonlandırmıştım ve bir erkek üye uyardı diğer arkadaşı. Sorun yok... Yönetimin uygulaması güzel gerçekten.
   
  Hayrettin bunu beğendi.
 6. Deniz

  Deniz Üyeliği iptal edildi.

  Kayıt:
  18 Nisan 2007
  Mesajlar:
  2.352
  Beğeniler:
  3.753
  Şehir:
  Fahrettin Altay, İzmir
  Bisiklet:
  Cannondale
  Seviye:
  Bugünkü olayı bilmiyorum ama dün de birisi çıkmış lanlı lunlu yazıyordu. Kişiye yönelik yazılmasa bile hiç hoş olmuyor. Zaten bir süre sonra kaldırıldı konu ve mesajlar.
  Bunun dışında bir de yazılarımızı düzgün Türkçe ile yazsak harika olacak. Yazıları zor okunan anlaşılan arkadaşlar var malesef. Nokta yok, virgül yok yazılarda, zor anlıyoruz.
   
 7. İhsnn_zyvl

  İhsnn_zyvl Düz maşa kullanıcıları kulübü

  Yaş:
  18
  Kayıt:
  18 Haziran 2015
  Mesajlar:
  446
  Beğeniler:
  221
  Şehir:
  Malatya
  Adı:
  İhsan
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Hocam nokta virgülü geçtim v yerine w k yerine q kullananlar bile var :(
   
  Kuzey Ege, Helen ve Deniz bunu beğendi.
 8. Kerem Özbayrak

  Kerem Özbayrak Bisikletkolik

  Yaş:
  39
  Kayıt:
  13 Haziran 2009
  Mesajlar:
  1.232
  Beğeniler:
  2.970
  Şehir:
  iSTANBUL
  Bisiklet:
  Giant
  Seviye:
  Ukalalık olarak algılamayın lütfen ama burası herhangi bir forum değil. "Bisiklet"forum. Bisiklete binen değil bisiklete binmeyi az ya da çok hayatının parçası haline getirmeyi amaçlayan sporcu olan ya da olma yolunda ilerleyenlerin buluştuğu bir ortam. Bu forum birbirine hakaret eden, lanlı lunlu konuşan kişileri kaldırmaz, kaldırmamalı da. Uyarınızı sonuna kadar destekliyorum ve yönetimin hassasiyetinden ötürü sizleri tebrik ediyorum.
   
 9. #9
  Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.807
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Arkadaşlar Türkçe kullanımı konusunda hassasiyet gösterilmesini rica ederim. Nitekim ikili diyaloglar yaşadığımız konularda, virgül ve noktalama işaretlerini doğru kullanmak cümlenin anlam ve öneminin kavranması açısından hayati önem taşımaktadır. Noktalama işaretlerine dikkat etmek, olası bir çok gereksiz tartışmanın önüne geçmek olacaktır.
   
 10. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  Sayın Bisikletforum ilgililerinin ilgisine....

  Aşşağıda yazılanlar bu foruma üye olurken imza altına alınan sözleşme.
  Burada önemli olan "bisikletforum"dur. Forum soruölularıda, üyelerde gelip geçicidir ama buradaki bilgi bakidir.

  Başlık iyi hoş ta...benim anlamadığım ihtilalmi olduda yönetmelikler,kanunlar ( sözleşmedeki mevzu) değişti.
  Bir yıl yasaklama nasıl getirildi? Neye istinaden yazıldı. Korkarım ki ilgililer daha sözleşmeyi okumamış izlenimi edindim.

  İzninizle buraya "SÖZLEŞMEYİ" ekliyorum. tavsiyem odur ki sitenin sağlıklı işlemesi açısından sadece sözleşme metni ilgili kişiye açıktan yazılır ve gereği yapılır.BENCE....

  Saygılarımla

  1- Forumda herhangi bir makale/konu paylaşırken, tamamını paylaşmanız gerekir. İçeriğin bir kısmını yazıp link vermek yasaktır. Ancak içeriğin tamamını yazıp en alta kaynak olarak link verebilirsiniz. Bu kurala uymayanların konusu kaldırılıp ceza puanı uygulanır veya forumdan uzaklaştırılır.

  2- Hiçbir şekilde konu ve mesaj kayıtlarını silemiyoruz. Bu işlemler veritabanımıza ve foruma zarar vermektedir. Bu yüzden bu tarz tekliflerde bulunmayınız. Sitemize kayıt olmadan önce bu koşulu unutmamalısınız.

  3- 5651 sayılı kanun'un 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre paylaşımlardan paylaşımı yapan üyeler sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı BisikletForum hiçbir sorumluluk kabul etmez.

  4- T.C. yasalarını veya uluslararası kanunları, anlaşmaları ve tüzükleri çiğneyen yazılar BisikletForum'da paylaşılamaz.

  5- Topluluklar / etnik köken hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.

  6- Tehdit edici, tartışmaya yol açacak, hakaret içeren, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu, siyasi ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik yazılar göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek kesinlikle yasaktır.

  7- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

  8- Forumda Türkçemize ve yazım kurallarına dikkat edelim lütfen. Umuyoruz ki siz de güzel Türkçemizi düzgün bir şekilde kullanmaya özen göstereceksinizdir.

  9- Sürekli kendi sitesinin reklamını yapacak şekilde veya başka bir amaçla reklam içerikli konular açmak ve mesajlar yazmak yasaktır.

  10- Para kazanmak için kısaltılmış linkler kullanmak, backlink kasmak için konu açmak ve mesajlar yazmak kesinlikle yasaktır. Yaptığı tespit edilen üyelere uyarmaksızın süreli uzaklaştırma cezası verilir. Davranışın tekrarı halinde ise, hesabı durdurulur.

  11- Eğer paylaştığınız içerik sizin tarafınızdan üretilmediyse kendi sitenizi kaynak olarak belirtmeyiniz. Bu bir bilgi paylaşmaktan çok reklam yapmaya girer ve 9. kurala göre bu yasaklanmıştır. Paylaştığınız bu içerikte kaynak olarak sadece içerik üreticisini veriniz.

  12- Forumda konulara konuyla alakasız, alaycı veya dalga geçici tavırda mesajlar atanlar forumdan belli bir süre uzaklaştırılacaktır. Davranışın devam etmesi halinde ise forumdan süresiz uzaklaştırılacaklardır.

  13- Hertürlü telif hakkına sahip içeriği veya ürünü paylaşmak ve tanıtımını yapmak yasaktır. Paylaşanlar uyarılmaksızın uzaklaştırma cezası alırlar. Ayrıca, ticari kaygı güden mesajlar ve crack, mp3, warez, hack, adult, pornografik ve benzeri sitelerin ve ürünlerin tanıtımı ve ticareti yasaktır.

  14- Forumda çoklu üyelik kesinlikle yasaktır. Çoklu üyelik yapıldığı testip edilen hesaplar forumdan süresiz uzaklaştırılır. Özel durumlarıysa, üyeler bu durumu kanıtlayarak yöneticileri haberdar etmelidir.


  Ceza Puan Tablosu
  https://www.bisikletforum.com/styles/bf/cezapuanlari.png

  *Kullanım sözleşmesinin güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı her zaman saklıdır.
  Yeni maddeler eklendiği tarihten itibaren yürürlüğe girer ve bu kuralları üye olan herkes kabul etmiş sayılır.
   
 11. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  "Yeni maddeler eklendiği tarihten itibaren yürürlüğe girer ve bu kuralları üye olan herkes kabul etmiş sayılır."
  ...diye biitiyor.
   
 12. #12
  Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.807
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  @Asusmune Kısmen ihtilal gerçekleşmiş durumda. Çünkü hakaretler havada uçmakta. Herkes birbirine saldırmakta. Bu bazı şeylerin güncellemesini gerektiriyorsa yönetim olarak bunu yapabilme hakkına sahibiz. Kimsenin, kimseye hakaret etmesini istemiyorsak, ortalık sakinleşecekse ve forum amacına uygun kullanılacaksa kusura bakmayın ama inisiyatif kullanabiliriz.

  Ayrıca her konuya gelip şu şöyledir bu böyledir diye hatırlatmanıza gerek yok. Ben ilgili maddeyi kafama göre şu anda değiştirebilirim. Eğer bu sizi rahatsız ediyorsa lütfen son günlerde hakaret işitmekten rahatsız olan üyelerimize derdinizi anlatınız.
   
  engin444, EnginK., ... ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 13. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  Edeptir hayatın merkezi. Burada hatırlatmada bulunmadım sadece sitenin kurulduğundan bu yana edinimleriyle oluşmuş sözleşmeyi yazdım.

  İkide bir dediğiniz nedir anlamadım??? bir kaç örnek verseniz.

  Suç ve ceza ...evet her suç demiyelimde kabahat diyelim. kabahatli tabiki kabahati oranında cezalandırılır ama bunun da yazılı olması lazım. Sizlerde becbursunuz o yazılanlara uymaya.

  Ben yaptım oldu ile olmaz:) sende anlarsın.

  Sen yine kafana göre değiştir:)
  ( küfür, hakaret,alay ve bu gibi saçmalıklara yeltenenler forum huzuru açısından kabahatleri oranında uzaklaştırılması en doğru olandır ama BEN YAPTIM OLDU O KADAR ÇOK FORUM GÖRDÜM Kİ NE YAZIKKİ FACEBOOK TA ANCAK YAZIYORLAR EGOLARINI TATMİN ADINA )
   
 14. Serkan Mıstınoğlu

  Serkan Mıstınoğlu Road Runner

  Kayıt:
  24 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.705
  Beğeniler:
  17.146
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  3-5 kendini bilmez yüzünden konu açmanıza gerek yoktu, banlayıp geçebilirdiniz :(

  forumda bu konuyu okumaktan rahatsız oldum açıkçası. olaydan yada olaylardan da haberim yoktu. mutluydum ne güzel
   
 15. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  Bu ihtilal bildirisi gibi yazıya konu olan konunun bir mesajını bile okumadım ama "chat""mirc" sayfasında beni hissettiren bu sopa göstermeler biz yaşlardakilere ayıp oluyor. Eminim ki konuları dışardan takip edenlerde şaşırıyordur.

   
 16. #16
  Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.807
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  @Asusmune Bakın ben size daha fazla cevap verip polemiğe neden olmak hiç istemiyorum. Sabaha kadar sizinle tartışmaya girecek girecek halim yok. Ayrıca bunun ne bana, ne size, ne foruma bir faydası olacaktır. Ben burada hakaretin affedilmeyeceğini, üyelerin uzaklaştırılacağını foruma beyan ediyorum. Kimseye hesap vermek zorunda değiliz. Bu işten maddi ve manevi bir kazancımız da yok. Rahatsız oluyorsanız da şikayetinizi belirtmiş oldunuz, ben teşekkür ederim.
   
  mustafa ç, Halilibrahim ve Murat Cömez bunu beğendi.
 17. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  Eyvallah sağol üstad.
   
 18. #18
  Atilla G.

  Atilla G. Delaney

  Kayıt:
  13 Ağustos 2014
  Mesajlar:
  1.968
  Beğeniler:
  4.807
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  @Serkan Mıstınoğlu Olaylara nasıl baktığımız önemli. Ben bunu keyfimden yapmıyorum. İnanın şu anda işimden vakit ayırdım ve yazıyorum. İnsanlara hakaret etmeyin, artık zorlanıyoruz demek ne kadar kötü olabilir ?
   
  Helen bunu beğendi.
 19. Serkan Mıstınoğlu

  Serkan Mıstınoğlu Road Runner

  Kayıt:
  24 Nisan 2010
  Mesajlar:
  3.705
  Beğeniler:
  17.146
  Şehir:
  İstanbul
  Bisiklet:
  Cervélo
  Seviye:
  diyorum ki mesela 50 kişilik bir odada birisi afedersiniz gaz çıkardı. bunu 5-10 kişi duydu, geri kalanlar duymadı. siz de gaz çıkaranı tespit edip odadan attınız. sonra da elinize mikrofon alıp dediniz ki "biri gaz çıkarmıştı, onu odadan attım, siz gaz çıkarırsanız sizi de atarım"

  olaydan haberi bile olmayan 40-45 kişi boşu boşuna tedirgin oldu ve tehdit edildi ve azarlandı

  olay örnek tabi, bizimle hiçbi alakası yok :)
   
 20. ...

  ... Onursal Üye

  Kayıt:
  18 Eylül 2015
  Mesajlar:
  1.723
  Beğeniler:
  2.087
  Şehir:
  hrtsutrsy
  Seviye:
  Askerde 80 kişi bir kişi yüzünden zan altında kalmıştık ve bir daha zan altında kalmama adına kalabalığa katılmadım çok zorda olmadıkça. Bu forumda 2000 li yılların başında kurulmuş ben belki yarın burada olmuyacağım şimdiye kadar yönetenlerin olmadığı gibi OLAYI KURUMSALLAŞTIRIN DEMEK NE ZANDIR SUÇ OLDU ANLAMIYORUM.

  Yazılacak çok şey var ama işlerim yoğun. ( biraz empati lütfen )