Bike fit yaptırmak

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
@mariokaldato

boy 185 kadro L barışta bir tık küçük oldugunu söyledi ama xl büyük gelirdi diye düşünüyorum. bide fotoğrafta ben baya heybetli durmuşum :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

umutcelik

Forum Bağımlısı
Tepki
8.048
Bisiklet
Trek
Abi ben oldum olası deneyimlemediği konu hakkında yorum yapan insanları anlamıyorum.
Kaç kişi bike fit yaptırmadan ve yaptırdıktan sonra hangisinin daha iyi olup olmadığı hakkında fikir beyan edebiliyor?
Bike fit mucize değil, bu herkesin kabul ettiği bir gerçek. Profesyonel destek almadan yapılan ayarlar iyi olabilir mi gayet mümkün. Hatta ben yeni bisikleti alıp 2 ay kullandıktan sonra yaptırdım, yaptirana kadar da 3-4 kez kendim değiştirdim bike fit e gittiğimde yapılan ayarlamada değişen gidon boğazı harici majör bir fark yoktu. Yaptırdıktan sonra da 5-6 aydır kullanıyorum hissedebildiğim en bariz fark 2 saat üzeri sürüşlerde kıçım başım agirmadan sürüşü bitirmem. Bir de bike fit sonrası ilk 4-5 sürüş tembel kalan kaslarım ağırdı sonra o da düzeldi.
Bir de iyi bir bike fit sadece vücut ölçüleri ile yapılmıyor. Kişinin esnekliğine ve ne tarz sürüşler yaptığına da bakıyorlar. Aynı bisiklet aynı beden ölçülerine sahip insanların esnekliği, en basitinden gidona rahat eğilme açıları farklı. 39 yaşındayım, 19 yaşındaki kadar esnek değilim vücut aynı vücut olsa da.
Sele, gidon ayarı ile beraber ayakkabılardaki cleatler de ayarlanıyor. Iki ayakkabıda da aynı mesafe açı vs olması önemli. Rastgele yapılan ayar doğru olmayabiliyor. Bu parçaların ayakkabı ile olan açıları da farklı, bende onu da değiştirmişlerdi.
Son söz olarak bike fit gümüş kurşun değil. Öncesi ve sonrasındaki fark ve maliyet oranı çok göreceli. Kendinize ve tecrübenize güveniyorsunuzdur, deneme yanılma, ölçme biçme ile size uygun olduğunuzu düşündüğünüz ayarları yapmışsınızdır gayet rahat ve mutlusunuzdur ne güzel, sorun yok. Mis gibi.
Aradaki farkı tecrübe etmiş birisi olarak diyebileceğim tek şey o para bisikletten daha fazla keyif alacağınız başka bir alana harcanabilir. Bisikleti aldığım yerde kampanya vardı, yeni bisiklet alana yarı fiyatınaydı bana uygun geldi yaptırdım. Tamamını vermezdim açıkçası.

• Beğen

ndhakara

Forum Demirbaşı
Tepki
967
İsim
Cihat
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bike fit ücretinin görece yüksek olduğunu kabul eden biriyim ama bu işi her şartta "zengin işi arkadaş"a bağlayan ve işin profesyonellik ve bilgi kısmını es geçen arkadaşlara son cevabım!

Harun.

Yaşam boyu bisikletçi
Tepki
908
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
450 liraya neler alınır. 180im 20 kadro şehir bisikletimden memnunum.

• Beğen
Tepkiler: ByRe4L

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.067
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Valla biz 450 liraya 2 lastik alamiyoruz.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

ByRe4L

Aktif Üye
Tepki
81
İsim
Hamza
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@srdrmrs
markasına göre değişir hocam 40 liraya lastik de var ama durma garantisi yok :D

• Beğen
Tepkiler: ssenturk

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla bike fit yaptırmadım. Ama videolardan yaptığım ayarlardan sonra bile hem daha rahat sürmeye başladım hem de ağrılar azaldı. Kim bilir bike fitle tam düzgün bir ayar sonrası ne kadar iyileşir, keyif ne kadar artar..

• Beğen

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba arkadaşlar.

Bu hafta aktif pedal da Barış'a bikefit yaptırdım. işlem öncesi ile sonrası arasında kendi sıkıntılarımın çözülmesi haricinde uyguladığım gücün yola iletilmesi konusunda ciddi farklar hissettim. özellikle yokuş çıkarken.

Benim için sürpriz olanlar. bir ayağımın ve diğer taraftaki kolumun kısa olması oldu. Bikefit yaptırmadan bunu asla bilemezdim. (neden yaptırmalıyız, ay canım bunlar para tuzağı, icat çıkarmayın diyenlere gelsin bu kısım :) )

ayrıca şaşırdığım kısmı geçmişte ve bu gün spora uzak , limitli bir hayatım olmasına rağmen çok esnek bir yapıda olmam oldu. özellikle baldır kalça bölgem. Koşmaya çok uygun bir vücudum varmış :ssrtcbya: (vallahi ben şok). Meslek icabı 6 ay denizin üstünde olmasam o dk triatlon a başlıyordum öyle gaza geldim :D

Bütçe ayırabilen arkadaşlarımın yaptırmasını tavsiye ederim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Dostum hayirli olsun. Memnun olmana sevindim ama insan vucudunun asimetrik oldugunu ogrenmek icin bikefit yaptirmaya kadar beklememek gerek . Siradan bir bilgi bu; Insan vucudu asimetriktir. Organ buyuklukleri farklidir

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle hayırlı olsun. Bütçe ayıran arkadaşların yaptırmasını tavsiye etmişsiniz ama ayırmamız gereken bütçeyi yazmamışsınız. Ne kadar bütçe ayırmak gerekli acaba bu işlem için.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@isamorgil
En kritik ve atlanan nokta bu aslında. Olay sele yüksekliğinizi ayarlamak değil, performans anlamında daha iyisine imkan sağlamak.
Bende kendi ayarlarımla ağrısız - sorunsuz binlerce km yaptım ama fit işleminde çok daha aero durabileceğim, bir ton watt'ın boşa gittiği çıktı ortaya.

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35

Forumda genel olarak fiyat yazılmasına karşıyım. Gizli bilgi olduğu için değil altı ay sonra , iki yıl sonra bu yazı hala okunuyor olacak ama fiyat çok farklı olacaktır. insanları ve bu işi yapan işletmeyi zor durumda bırakmak yanlış yönlendirmek istemem.

bu durumda merak eden arkadaşlar için fiyat bilgisini özelden paylaşabilirim.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Özelden mesajınızı bekliyor olacağım. ?

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu gunki dolar uzerinden fiyat verin arkadaslar nasilsa 50 sene sonra bile biri foruma bakinca ne kadar pahalı bi sey oldugunu gorecek

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben de fiyat bilgisi alabilir miyim?

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Aktif pedal'da yapılan fit için ücreti Aktif Pedalı arayıp sorsanıza arkadaşlar, gizli bilgi değil ki bu :)
Ararsınız size en güncel fiyat ve bilgiyi verirler zaten :naslyany:

• Beğen
Tepkiler: seko35.50

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.204
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çağrı Terzioğlu bikefit için çok uğraş verdi. Baktı olacak gibi değil dubaiiye gitti ?