Bike fit yaptırmak

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalovalıyım avrupa yakasına yenikapı iskelesinden.
Anadolu yakasınada Pendik veya Eskihisar iskelesinden geçebilirim.
Bisikletim Bisan TRX 8600 Şehir bisikleti. Benim bu geçiş noktalarına çok uzak olmayan Bike Fit yaptırabileceğim nereleri var acaba.

Yalova, Pendik feribotuna binin Pendik'te inip 22 km sahilden sürersen Kadıköy Trek var, arayıp randevu alabilirsin.
Adres: Caddebostan, Prof. Dr. Hulusi Behçet Cd. No:18, 34743 Kadıköy/İstanbul

Yenikapı Aktif Pedal Beşiktaş (Barış) 10 km
Adres: Dikilitaş, Ayazmaderesi Cd No:26, 34330 Beşiktaş/İstanbul (Barış)

Yenikapı'da inip Sedona Consept 20 km
Adres: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:136, 34464 Sarıyer/İstanbul

Yenikapı Hous of Bike 32 km
Adres: Namık Kemal, Adile Naşit Blv. No:62/D, 34513 Esenyurt/İstanbul

Son düzenleme:
Scudo

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.465
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Vucut ölçüleri sürekli değişmez, düzenli bisiklete biniyorsanız vücut esnekliğiniz kilo alıp vermeniz sonrasında geçirdiğiniz sakatlık durumuna göre fitiniz değişebilir.
Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

Fit işlemi başlamadan önce bisikleti kullanım durumu sorulmuştu. (yarış, günlük, sportif amaçlı vs. gibi)
Buna göre de işlem başlamıştı. Karın ve sırt kasları güçlendikçe daha aero pozisyon için gidon boyu uzatabiliyormuş.
Bunlar binicinin talebi doğrultusunda şekillenen ayarlamalarmış. Yani fiti değiştiren şeyler böyle olabiliyor diye düşündüm.

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yalova, Pendik feribotuna binin Pendik'te inip 22 km sahilden sürersen Kadıköy Trek var, arayıp randevu alabilirsin.
Adres: Caddebostan, Prof. Dr. Hulusi Behçet Cd. No:18, 34743 Kadıköy/İstanbul

Yenikapı Aktif Pedal Beşiktaş (Barış) 10 km
Adres: Dikilitaş, Ayazmaderesi Cd No:26, 34330 Beşiktaş/İstanbul (Barış)

Yenikapı'da inip Sedona Consept 20 km
Adres: Yeniköy, Köybaşı Cd. No:136, 34464 Sarıyer/İstanbul

Yenikapı Hous of Bike 32 km
Adres: Namık Kemal, Adile Naşit Blv. No:62/D, 34513 Esenyurt/İstanbul
Peki Kadıköy Trek mi Aktif pedal mı yoksa Sedona Consept mi. Siz olsanız hangisine giderdiniz. Yardımınız için teşekkür ederim.

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.465
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu arada Aktif Pedal'da fit ücreti en son 800 liraydı (Mart ayında teyit etmiştim).

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
İşin kötüsü, fitçiler birbirlerini yanlışlıyorlar, bu da canımı sıkıyor.
Birden fazla farklı fit hizmetine giden herkes aynı şeyi söylüyor. Yeni ölçen eskileri hep hatalı buluyor :kötü:

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona'ya bir bisiklet dükkanı değil de elit kesimin oturup kahve içtiği bir kafeterya gözüyle bakın ;)

• Beğen
Tepkiler: Deniz A

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İşin kötüsü, fitçiler birbirlerini yanlışlıyorlar, bu da canımı sıkıyor.
Birden fazla farklı fit hizmetine giden herkes aynı şeyi söylüyor. Yeni ölçen eskileri hep hatalı buluyor :kötü:
Sadece fitçiler mi? berbere gitsen o bile önceki traş edene laf ediyor.
Hani derler ya başkalarının cesetlerine basarak yükselmeye çalışanlar diye, o tabir tam bu tip esnaflar için. Öncekinden farklı sonuç çıkaran için değil ama öncekini kötüleyenler için

sadi imren

Bursa Tur Komitesi | B.T.K
Tepki
5.442
İsim
Sadi İMREN
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona'ya bir bisiklet dükkanı değil de elit kesimin oturup kahve içtiği bir kafeterya gözüyle bakın ;)
Bana göre bu söylediğiniz yanlış bir yönlendirme olur. Sedona da 15-20 TL ye kahve içebilirsiniz biz de Bursa'dan tur düzenleyerek sedonaya gitmiştik kahve de içmiştik. Sokağa çıkıp bir kahve içemeyecek kadar değersizmiyiz, her insan elittir bana göre başkaları sana hakkını vermese de sen kendinin hakkını ver.

Ben hiçbir fitçinin diğerini kötülediğini görmedim 3 fitçi tanıyorum 2 sinde fit yaptırdım. Hangisi iyi sorusunun cevabı farklı olur. Hepsi de işini iyi yapmaya çalışıyor.

dalyanus

Üye
Tepki
38
İsim
ali
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yalovalıyım avrupa yakasına yenikapı iskelesinden.
Anadolu yakasınada Pendik veya Eskihisar iskelesinden geçebilirim.
Bisikletim Bisan TRX 8600 Şehir bisikleti. Benim bu geçiş noktalarına çok uzak olmayan Bike Fit yaptırabileceğim nereleri var acaba.
marmaray opsiyonuyla caddebostan tarafındaki dükkanların hepsine kolayca ulaşırsınız. @sadi imren diğer adresleri de paylaşmış.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana göre bu söylediğiniz yanlış bir yönlendirme olur. Sedona da 15-20 TL ye kahve içebilirsiniz biz de Bursa'dan tur düzenleyerek sedonaya gitmiştik kahve de içmiştik. Sokağa çıkıp bir kahve içemeyecek kadar değersizmiyiz, her insan elittir bana göre başkaları sana hakkını vermese de sen kendinin hakkını ver.

Ben hiçbir fitçinin diğerini kötülediğini görmedim 3 fitçi tanıyorum 2 sinde fit yaptırdım. Hangisi iyi sorusunun cevabı farklı olur. Hepsi de işini iyi yapmaya çalışıyor.
Foruma üye olup elit olmayan yok zaten abi :D :D

Sinan T

Üye
Tepki
5
İsim
Sinan T.
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski bisikletimde uzun yollar sonrası olan diz ağrım yeni bisikletimde de olabilir korkusuyla bike fit yaptırmak için sedona concepte gittim. Önceden telefonla teyit etmeme rağmen, gittiğimde istediğim ayakkabının stokta olmadığını söylediler. Yapacak bir şey yok diyerek başka bir ayakkabıyı aldım ve fit için yukarıya çıktık.

Sadece ayak ölçüleri manuel olarak ölçüldü diğer ölçüler bilgisayar tarafından ölçüldü. Fakat 173 olan boyumu bilgisayar 176 olarak ölçtü ilk sıkıntı burada oldu. Kalibrasyon vs. yaparak 174.5 e kadar düşürdü ama 173 olmadı.

Ardından fit yapan arkadaş ölçüler alındıktan sonra “Sende 42 cm gidon var bunu 38 cm le değiştireceğiz, 145 mm selen var bunu 135 mm (S3) ile değiştireceğiz ve ayna kolun 170 onu 172.5 ile değiştireceğiz” dedi ve sonrasında fit yapmaya başlayacağını söyledi.

Ben de bisiklette 42 cm değil 40 cm gidon var (ki başka bir bisikletçide ölçüm 40 cm çıkmıştı), sele 145 değil 142 ve bu selede rahat ediyorum daha önce selle italia s3 tipi kullandım ve rahat edemedim dedim. Bu şekilde fit yapılıp yapılamayacağını sordum. Yaparız ama manası olmaz, sen buraya neden geldin ki? Gibi cümleler kurdu ve davranışları değişti ve kabalaştı. Daha fit başlamadan bu kadar parçanın değişeceğini düşünmediğimi söyledim, sadece kal fiti yaptırdım ve teşekkür edip çıktım.

Bana parça satmak için çabalıyorlar gibi geldi zaten değiştirmek istemediği bir tek gidon boğazı kaldı onu da fit yaptırsam değiştirirdi herhalde. Sonuç olarak memnun kalmadım, merak edenler için şunu da ekleyeyim ücret 1000 tl ve bazı parçaları değiştirmek için bisikleti 1 gün bırakmanız gerekiyor (gidon gibi).

Şu an için 2 saat civarı sürüşlerde zaten rahatım daha uzun sürüşlerde ağrım olursa başka yerleri denemeyi düşünüyorum.

Dip not: Yine fit yapan arkadaş ayakkabı alırken, ben tabanlık ile kullanıcam hacminin fazla olması lazım diyerek sidinin mega modelini istediğimde onlar taraklı ayaklar için yanlardan geniş iç hacmi daha fazla değil dedi. Fakat kullanma kılavuzunda bile yazıyor her yönde daha fazla hacimlidir diye.

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
5.914
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Eski bisikletimde uzun yollar sonrası olan diz ağrım yeni bisikletimde de olabilir korkusuyla bike fit yaptırmak için sedona concepte gittim. Önceden telefonla teyit etmeme rağmen, gittiğimde istediğim ayakkabının stokta olmadığını söylediler. Yapacak bir şey yok diyerek başka bir ayakkabıyı aldım ve fit için yukarıya çıktık.

Sadece ayak ölçüleri manuel olarak ölçüldü diğer ölçüler bilgisayar tarafından ölçüldü. Fakat 173 olan boyumu bilgisayar 176 olarak ölçtü ilk sıkıntı burada oldu. Kalibrasyon vs. yaparak 174.5 e kadar düşürdü ama 173 olmadı.

Ardından fit yapan arkadaş ölçüler alındıktan sonra “Sende 42 cm gidon var bunu 38 cm le değiştireceğiz, 145 mm selen var bunu 135 mm (S3) ile değiştireceğiz ve ayna kolun 170 onu 172.5 ile değiştireceğiz” dedi ve sonrasında fit yapmaya başlayacağını söyledi.

Ben de bisiklette 42 cm değil 40 cm gidon var (ki başka bir bisikletçide ölçüm 40 cm çıkmıştı), sele 145 değil 142 ve bu selede rahat ediyorum daha önce selle italia s3 tipi kullandım ve rahat edemedim dedim. Bu şekilde fit yapılıp yapılamayacağını sordum. Yaparız ama manası olmaz, sen buraya neden geldin ki? Gibi cümleler kurdu ve davranışları değişti ve kabalaştı. Daha fit başlamadan bu kadar parçanın değişeceğini düşünmediğimi söyledim, sadece kal fiti yaptırdım ve teşekkür edip çıktım.

Bana parça satmak için çabalıyorlar gibi geldi zaten değiştirmek istemediği bir tek gidon boğazı kaldı onu da fit yaptırsam değiştirirdi herhalde. Sonuç olarak memnun kalmadım, merak edenler için şunu da ekleyeyim ücret 1000 tl ve bazı parçaları değiştirmek için bisikleti 1 gün bırakmanız gerekiyor (gidon gibi).

Şu an için 2 saat civarı sürüşlerde zaten rahatım daha uzun sürüşlerde ağrım olursa başka yerleri denemeyi düşünüyorum.

Dip not: Yine fit yapan arkadaş ayakkabı alırken, ben tabanlık ile kullanıcam hacminin fazla olması lazım diyerek sidinin mega modelini istediğimde onlar taraklı ayaklar için yanlardan geniş iç hacmi daha fazla değil dedi. Fakat kullanma kılavuzunda bile yazıyor her yönde daha fazla hacimlidir diye.
Çakallık peşinde koşan kaybeder. Bu tavırla zaten kaybetmiş. Resmen dolandırıcılık teşebbüsüdür bu.

• Beğen
Tepkiler: enzo

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

2 mesaj yukarıda yazmıştım, yine haksız çıkarmadılar :D :D

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.465
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avrupa Yakasinda Besiktas'da bulunan Aktif Pedal'in fiyati daha uygun.
Ayrica fit uzmani Baris'in da referanslari gordugum kadari ile olumluydu.

Bıyıkov

Forum Bağımlısı
Tepki
3.070
İsim
Ayhan Bıyıklıoğlu
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Avrupa Yakasinda Besiktas'da bulunan Aktif Pedal'in fiyati daha uygun.
Ayrica fit uzmani Baris'in da referanslari gordugum kadari ile olumluydu.
Ben Barış a 2 defa fit yaptırdım. İkisinden de çok memnunum. Bence en önemlisi doğru iletişim. Kendinizi doğru ifade edip nasıl bir bisiklet sürücüsü olduğunuzu iyi aktarırsanız, aldığınız cevap da o kadar size uygun oluyor. Kendinizi komple bırakırsanız zamana karşı modu sonuna kadar açık bir aerodinamik pozisyonda bulabilirsiniz kendinizi😂
Barışın en büyük artısı ise fit sonrası da iletilime açık olup tüm sorularınıza yanıt veriyor olması. İki yıldır sadece fit seanslarında görüşsek bile onlarca defa fikir almak için ufak ayar değişiklikleri için ulaştığımda hep hızlı bir şekilde yardımcı oldu.

RTFM

Forum Demirbaşı
Tepki
1.119
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konuyu hortlatayım istedim. 1 ay önce endurance kadrodan daha agresif olan Giant TCR’a geçiş yaptım. İlk kaba ayar ile o kadar rahatsız hissettim ki gidip Aktif Pedal’da Barış arkadaşımıza fiti mi yaptırdım. Sonrasında çok küçük sele ayarı ve minik bir kal ayarı sonrası sonunda yeni bisikletime ait hissettim. Olan diz ve diğer bir sürü rahatsızlığım ortadan kalktı.

fırsatı olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.

Hayaksisheytan

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Sinan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konuyu hortlatayım istedim. 1 ay önce endurance kadrodan daha agresif olan Giant TCR’a geçiş yaptım. İlk kaba ayar ile o kadar rahatsız hissettim ki gidip Aktif Pedal’da Barış arkadaşımıza fiti mi yaptırdım. Sonrasında çok küçük sele ayarı ve minik bir kal ayarı sonrası sonunda yeni bisikletime ait hissettim. Olan diz ve diğer bir sürü rahatsızlığım ortadan kalktı.

fırsatı olan arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.
Güncel fiyat ne oldu acaba ben de düşünüyorum.

RoninRider

Daimi Üye
Tepki
465
İsim
Metehan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçen cuma günü her işimi ayarlayıp (yıllık izin, ido biletim...vs.) sedonaconcept'teki ID Match bisikletfit randevumu hem bazı sorularımı arayıp sorup teyit ederek hem de internet siteleri üzerinden, randevumu aldım.

Yarın içindi randevum ve şehirdışından (istanbul dışından) geleceğimi belirterek tekrar teyit etmek istedim. Hani Türkiye burası, n'olur n'olmaz diye. Atabey Sulku ID MATCH işlemlerini yapıyormuş orada. Bana bulundukları lokasyonda alt yapı çalışması olduğunu söyledi ve titreşimlerin bikefit verimini bilgisayarlı sistem olması sebebiyle düşürebileceğini belirtti. Mecburen ileri bir tarihe erteledik.

Takıldığım nokta ben aramasam, gidecektim ve verimsiz bir fit işlemi gerçekleşecekti. Zira onlardan önce ben es-kaza arayıp durumdan haberdar oldum.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: suyunsesi ve Mtt

RmzBurak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.470
İsim
Remzi Burak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki Kadıköy Trek mi Aktif pedal mı yoksa Sedona Consept mi. Siz olsanız hangisine giderdiniz. Yardımınız için teşekkür ederim.
Kadıköy trek e gittim, 2 ay olmamıştır. 650 tl.
İlgi güzeldi. Tüm işlemlerimden içim rahat ayrıldım. Güncel fiyatı nedir bilmiyorum. arayıp sormak gerek. (link) form doldurursanız 100 tl indirim yapıyorlar.