biber gazı

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Çok derin bir konu bu :) bireysel silahlanalım demiyorum aslında ama savunmasız şekilde gezmek de pek mantıklı değil . Biber gazı tamam da şimdi düşün mesela dağın başında tek başına dolaşıyorsun ya da kamp yapıyorsun , istersen tek başına da olma , atıyorum 3 kişisiniz . Ordan birkaç tane serseri gelse , ellerinde silah . Ne yapabilirsiniz ? Biber gazınız pek işe yaramaz bence :) sadece adamları daha da sinirlendirir .

Scudo
Tepki
23
@MeLiSBuRCu

bahsettiğin kampa silahlı baskın olayı uzuuun yıllar önce ışıkdağı'nda birgrup kampçının başına gelmişti ve saçmasapan olaylarla sonuçlanmıştı.olaya bu açıdan bakınca biraz içinden çıkılmaz hale geliyo bireysel silahlanmak istemeyen biri için ancak sanırım bulunduğum yada bulunacağım kamplarda yada dağcılık faaliyetlerinde silah taşıyan biri görsem gereksiz bir iş yaptığını söylerdim

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Tabiki pek sevimli değil silah taşımak ve taşıyan kişinin bütün masumiyetini alıp götürüyor . İşte işin içinden çıkılmıyor . Taşısan ayrı dert taşımasan ayrı dert . Bu tür psikopatlara rastlama olasılığımız belki çok düşük olabilir , bu rastlamayacağımız anlamına gelmiyor :)

• Beğen
Tepkiler: Serkan TELYAKAR

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ben biber gazımı hiç eksik etmem yanımdan...

benim asıl korkum... savunma haricinde, saldırıyı kolaylaştırmak için kullanılmaya başlarlar mı :S

(EDIT: yavaştan kelebeğe, sustalıya... en azından isveç çakısına mı geçsek n'apsak :p)

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Cidden sıkıntılı durumlarda kavgaya dövüşe gerek yok.bi fıst sıkın karşıdakinin nefesini bile keser (üstümde denendiği için deneyimlerle sabittir.) Sadece en önemli nokta : Sıkarken kesinlikle kendinize bir kaç damlacık bile gelmesini engelleyin.Sonra iki kişi yerde sürünürsünüz bir saat :)

Piskiletci

Forum Bağımlısı
Tepki
2.578
Bisiklet
Corratec
Biz şu biber gazı denilen şeyi 15-20 kişinin içinde bi fıst sıkmıştık, kimse odada duramamıştı, yakından sıkınca zaten daha etkili. Eğer bize saldıran kişiye önceden biber gazı sıkıldıysa, bizdeki gazı gördüğü anda geri çekilir gibime geliyor.

OMER AYYILDIZ

Daimi Üye
Tepki
211
@Ersin Erbeden

Bir an olayı gözümde canlandırdım da :D :D

Sıkıntılı bir durumda bisiklet kilidinizi kamçı gibi de kullanmak mümkün.
Tabi siz kilidi açana kadar karşıdakiler sizi yere indirmezse :D

Kimsenin başına bu tür sıkıntılı durumlar gelmez inşallah...

Huzurlu ve keyifli sürüşler dileklerimle...

• Beğen
Tepkiler: Alper Onur ARSLAN

cihan celik

Aktif Üye
Tepki
62
silahlarin karbonfiber modellerine bakarsaniz hafiflikten odun vermezsiniz. Elcikleri cikartin, sarjorunu 2 mermili sarjorle degistirin ve mermileri de kursun degil de alu kullanin. Trabzonda Hizir usta karbonfiber silah konusunda dunyada 1 numaradir :D
Not: Saka bunlar ciddiye almayin.

Tepki
13
Bisiklet
Kron
ablamda vardı biber gazı elledim durdum yazılarını okudum ellerimide yıkamadım dudama sürdüm gözümü ovaladım uyudum yangın içindeyim aklıma gelmedi hiç en sonunda jeton yeni düştü anladım xd

oguzcigsar

Forum Bağımlısı
Tepki
87
@Batuhan Altay

Bisikletinle herhangi bir terziye git ve adama de ki ben direksiyonuma bunu takmak için sizden bir kılıf dikmenizi rica ediyorum inan 15 dakikada (işi yoksa) hemen halleder, maliyetide 10TL yi geçmeyecektir:) Ben olsam böyle yapardım çünkü bel çantasından hoşlanmam.... Tabii ki son karar senin genç arkadaşım... İyi forumlar.

Batuhan.Altay

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
fikir güzel muhabbette koyu olmuş baya :D ama gidonda taşırsak ve polis görürse cezamı yicez şimdi?

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
Formamızın arka cepleri ne güne duruyor ki ? :D Ufak çapta bişey olursa rahatsız etmez sankim..

Tepki
40
Bisiklet
Mosso
şimdi de limonda mı taşıyacağız. ? :) kullanma konusunda en mantıklısı sıktıktan sonra eşeği sudan gelene kadar beklemek :)

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
limonu vitamininden ziyade korunmak içinde kullanabiliriz artık... :)

Didem Üstünol

Aktif Üye
Tepki
86
@Muhammed Emin Akkaya

Çantanızda limon taşıyın diyecektim de abartmayayım dedim :) En azından yakında bir yerlerden temin edebilirsiniz (manav, restaurant, cafe-bar vs)

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
ebay dan roket atar aldım askili omuzdan tasiya biliyorsunuz daha pratik kesin çözüm araçlarda genellikle 4 kişilik gruplar halinde takılıyorlar darp için polat memati güllü abdullahi tarzından araçtan çıkmadan elemanlar etkisiz hale getirebiliyorsunuz kesin çözüm tavsiye ederim :))

Batuhan.Altay

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
he şimdide biber gazını sıkmak için abi burda bulaşma ilerde manav var oraya gel sana zahmet diycez :D