biber gazı

Batuhan.Altay

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
Arkadaşlar malum bisikletle tırafiğe çıkıyoruz ormana mtb parkurlarına giriyoruz. Can güvenliğimiz ( Kavga , Saldırı vs. ) yanımızda biber gazı taşımak cidden iyi bir önlem ama cebimize çantamıza vs. koyunca ulaşmamız baya bir zor oluyor acaba bunu gidona tutturmak için bir aparat varmı? Yada önerebileceğiniz pratik bir yöntem varmı?
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTDBhXKOYGVSI5yQFDNXTzstVfulXzRb_9wlC7CAbxEZWuB_mLueg&t=1

• Beğen
Tepkiler: oguzcigsar
Scudo

karatag

Aktif Üye
Tepki
46
Kalınlığı ne kadar bilmiyorum ama decathlonda 2-3 liraya cırt cırtlı klipsler var. pompa için almıştım. bu arada gazı nerden aldınız :)

Batuhan.Altay

Daimi Üye
Tepki
53
Bisiklet
Trek
gaz tahtakalede her yerlerde satılıyor 5 tl :) kadıköy'de var akmar'ın olduğu bi alt tarafta kadıköy pasajı var bu eski ptt'nin olduğu pasaj orada asker malzemeleri satan yerde var :)

• Beğen
Tepkiler: en.aras

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biber gazını taşımak yasak, cezası 126TL olması lazım. Çok mecbura kalmadıktan sonra da kullanmamak lazım.

Tepki
89
eser bey biber gazını kim sende görecek de ceza kesecek elinde görse yere at benim değil de bu kadar.serseri adamı 2 yerinden bıçaklıyor Allah tan sadece kas dokuda problem oluyor ee bıçaklayanı akşam serbest bırakıyorlar ben hergün bunları görüyorum.polisin söylediği söze bakarmısınız mağdur olmayacaksın hocam diyor sanık olacaksın! böyle bi ülkede biber gazı satar mı satar.sonuçta saldırı aracı değil savunma aracı

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bende de var. Umarım kullanmak zorunda kalmam.
Gidona takacak kadar acil lazım olacağını hiç sanmıyorum.

karatag

Aktif Üye
Tepki
46
İbrahim Bey de haklı. Mevzu Nasrettin Hoca fıkrasına döndü. Mahkemede (ya da bir tartışmada) iki tarafı da haklı bulan hocaya üçüncü bir kişi sitem eder, hocam ona da haklısın dedin, diğerine de, ne olacak şimdi diye. Bu sefer hoca vallahi sen de haklısın der. :)

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.080
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de taşıyorum taşımıyor değilim, sadece tedbirli davranılsın diye belirttim. Hem taşırken hem de kullanırken, yoksa kimse gelip durup dururken üstümü aramaz. Gidona vs.. görünecek yerlerde taşınıp cezai tehlikeye düşülmemeli. Serseri manyak çok memleketimizde, kurtlar vadisini lzeyen eşkiya kesiliyor başımıza, yeri geldiğinde kullanmaktan da çekinmem.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

M.Burcu Cebesoy

Forum Bağımlısı
Tepki
341
Ben taşımıyorum öyle şeyler :) taşımayı da hiç düşünmedim . Eğer birşey taşıyacak olursam da tabanca olmasını yeğlerim , bir ara ruhsat alma olayını araştırmıştım hatta ama ailem karşı çıktı :) zaten herkese de ruhsat vermiyorlarmış , geçerli bir nedenin olması gerekiyormuş .

Düşünsenize belimde tabancayla bisiklet kullandığımı :D çok saçma yaa . Ama bu devirde kesinlikle gerekli bence .