Beykoz

Buğra E

Üye
Tepki
28
İsim
Buğra
Bisiklet
b'Twin
Şuanlık bir bisiklet alabilmiş durumda değilim ancak katılmak isterim. Kasımın ilk haftası tanışmak dileğiyle :)

Scudo

ilpirata

Üye
Tepki
10
İsim
Luca T.
Bisiklet
Trek
Merhabalar,

ben 13.11 Beykoz'tan Riva'ya (yada Sile) gidiyorum. Saat 9.30 gibi basliyorum. Toplam 50-80 km. 22/27 km/h. Eger gelmek isterseniz haber ver.

Luca

Tolga Özdemir

Gereksiz Üye
Tepki
2.090
İsim
Tolga Özdemir
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende size başarılı ve özgür bir yaşam diliyorum .

Ogulcan022

Üye
Tepki
30
İsim
oğulcan yeşilyurt
Bisiklet
Sedona
Konuyu nereye yazacağımı bilemedim. Bu başlığıda görünce altına yaz gitsin dedim. Hayatta beni mutlu edecek şeylerin sayılı olduğunu biliyordum. Hepsinifr yapıyorum. Bugün birşeyin daha mutlu ettiğini fatkettim. Ben garsonluk yaparak idame ettiriyorum hayatımı ve iş şartlarımıx ve saatlerimiz Türkiye şartlarında malum. Zamanımızın az olduğu aşikar. İşe 11de gittiğim günlerde bisiklete sabah biniyorum sabah 7de gittiğim günlerlerde de akşam 5ten sonra biniyorum. Dükkan içinde sürekli bisikletten bisikletin iyi birşey olduğundan ve bizim gibi gelirleri orta düzeyde olup zamanı kısıtlı olan insanların yapabileceği en güzel spor oldğunu arkadaşlara hep anlatırdım. Bi arkadaşım barista bugün işe gidip gelmek için hemde akşamlarıda eşiyle binebilmek için iki tane bisiklet istediğini söyledi ve benden özenip almak istediğini söyleyince bir kişiyi bu spora yönlendirdiğim için kendimi çok mutlu hissettiğimi farkettim ve bunu paylaşmak istedim. Binin özendirin ve bir kişiyi daha bu spora başlatabilirseniz eğer sevinip bununla mutlu olun. Herkese iyi pedallar

• Beğen
Tepkiler: mazot

Dort0155

Üye
Tepki
0
İsim
Şahin
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba. Uzun zamandır tekil olarak pedal çeviriyorum Beykoz ve çevresinde. Hafta sonları bir günlük tempo baskısı olmayan tur/gezi varsa katılmak isterim bisikletimle. Bu tarz etkinliklerin planlandığı whatsapp grupları varsa üye de olabilirim.

Ufukk

Üye
Tepki
2
İsim
Ufuk
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar ben Ufuk,
Beykoz dan katılıyorum aranıza.
Son zamanlar bisiklet almayı düşünüyorum. Ama o kadar çok soru işareti var mi kafam da nereden başlayacağımı bilemedim :)

En büyük kaygım, boyun fıtığımın falan olması yani sağlığım sebebiyle en ideal KADRO ölçüsünü bulmak için benimle ilgilenebilecek bi SATICI bulabilir miyim acaba :)

Sık sık bisiklete binecek birisi değilim ama haftada 2,3 akşam bi yerlere gitmek gezi ve biraz kondisyon amaçlı iyi gelecektir..

Sizce nereden başlamalıyım arkadaşlar ?

Alperen_10

Üye
Tepki
145
İsim
Alperen
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ramazan başladığından beri sürüş yapmadım. Gündüz sürersem sıkıntı olucak gibi çünkü dönüş yokuşla bitiyor. Geceleri de hem köpek vs. endişesi hem de havaların tekrardan bozmasıyla henüz süremedim.
Beykoz Tokatköy de oturuyorum. Aranızda bu çevrede oturan varsa birlikte iftar sahur arası birkaç saatlik sürüşler yapabiliriz.

• Beğen
Tepkiler: Robert Knepper
Tepki
1.372
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Yarın inşallah Beykoz Spor ormanı
IMG_20221030_142349.jpg

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Merhaba, Beykoz Spor ormanı hakkında bazı sorularım var, bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim:
1. 24 saat açık mı?
2. Akşamları ışıklandırma var mı?
3. Çocuklarla beraber sürmek için uygun mu, alt yaş sınırı var mı?
4. Araba ile gitmek istesek kendi park yeri veya civarda park yeri var mı?
5. Yakınlarda büfe, kafe, tuvalet gibi mekanlar var mı?
Teşekkürler.

• Muhteşem

Furkan TK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.180
Bisiklet
Cube
Merhaba, Beykoz Spor ormanı hakkında bazı sorularım var, bilen arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim:
1. 24 saat açık mı?
2. Akşamları ışıklandırma var mı?
3. Çocuklarla beraber sürmek için uygun mu, alt yaş sınırı var mı?
4. Araba ile gitmek istesek kendi park yeri veya civarda park yeri var mı?
5. Yakınlarda büfe, kafe, tuvalet gibi mekanlar var mı?
Teşekkürler.
1- Evet 24 saat açık.
2- Işıklandırma var fakat kış sezonunda ışıkların hepsi yanmadığı oluyor.
3- Yaş sınırı yok çocuklarla birlikte sürebilirsiniz. Fakat yokuşları fazla dik yerler var rotanın kolay kısımlarda sürülmesini tavsiye ederim. İlk sürüş deneyimi içinde mutlaka gündüz güneşli hava da gidilmesini öneririm. Orman içinde olduğu için de yerlerde çiğ oluşabiliyor.
4- Ücretli park alanı var.
5- Büfe ve WC var.

Tepki
1.372
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
4- Civarda park yeri var girişe gelmeden 50m de ücretsiz (cep) sağda .
Screenshot_20230121-193324.png

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir yere benziyor, çevre koşulları da uygunmuş, ilk fırsatta gideceğim. 🙏🏻

• Beğen

alper52

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Alper
Bisiklet
Fuji
Arabanız yoksa çok zor, biz üsküdardan buluşup beykoz üzerinden gittik, baya tırmandık kaybolduk. Dönerken ümraniye üzerinden geldik, oralarsa çok trafik. Kısa bir yolu varsa yazın :)

Tepki
1.372
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
IMG_20230408_150817.jpg
Sezon açıldı 1 Nisan 2023
Gelmek isteyen varsa pedallarız

Umur Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.970
İsim
Bora
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
4- Civarda park yeri var girişe gelmeden 50m de ücretsiz (cep) sağda .
299835 dosyayı görüntüle
Bu cep artık parkın girişi için ayrılan yol oldu galiba değil mi? Zannediyorum artık içeri girmekten başka şansımız kalmadı ya da yine şimdi Maps'ten bakıyorum az daha ileride asfalt fabrikası var onu hemen geçince ara sokaklar falan var oralara bir yere park yapılabilir mi? Bir de geçenlerde bi öyle keşfe diye gideyim bakayım dedim, TEM'in üstünden geçen üst geçitin bariyerleri inikti. O zaman giriş yasak anlamına mı geliyor acaba yoksa o bariyer motorlu taşıtlar girmesin diye mi?

Bahsettiğiniz cebin ve bahsettiğim ara sokakların görüntüleri de aşağıdaki gibi;

WhatsApp Image 2023-05-25 at 17.03.08.jpeg WhatsApp Image 2023-05-25 at 17.09.21.jpeg

Bir vatandaş

Forum Bağımlısı
Tepki
954
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bariyer motorlu taşıt girmesin diye bence. Ben bariyer kapalıyken girdim, görevliler bir şey demedi.

• Beğen
Tepkiler: Umur Bora

lrfan

Cyclist
Tepki
8.510
İsim
İrfan Türetgen
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ana yoldan giriş için bir tadilat yapıldı, ana giriş kapısına 150 metre önceden cebe girerek ulaşıyorsunuz, kent ormanına arabanızla girip güvenle park edebilirsiniz.

Kent ormanı içine girdikten sonra spor ormanı girişi ayrı. Bariyerler kapalı duruyor ki araç girmesin. Bugünlerde istatistik amacıyla girişte kısa bir form doldurtuyorlar. En son dün turladık, çok keyifli, sakin, araç yaya yok, kuş sesleri eşlik ediyor.

IMG_7954.jpeg

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.118
Bisiklet
Diğer
Ana yoldan giriş için bir tadilat yapıldı, ana giriş kapısına 150 metre önceden cebe girerek ulaşıyorsunuz, kent ormanına arabanızla girip güvenle park edebilirsiniz.

Kent ormanı içine girdikten sonra spor ormanı girişi ayrı. Bariyerler kapalı duruyor ki araç girmesin. Bugünlerde istatistik amacıyla girişte kısa bir form doldurtuyorlar. En son dün turladık, çok keyifli, sakin, araç yaya yok, kuş sesleri eşlik ediyor.

304924 dosyayı görüntüle
İrfan Hocam selamlar.

İstanbulda bi çok rota trafik vs. durumundan artık binilemez hale hale geldi. Yani sakinleşmekten ziyade başımıza bişey gelmesin endişesiyle dolaşıyoruz. Çok güzel düşünülmüş umarım bu şekilde daha güzel örnekleri görürüz.

Uzun zamandır gitmeyi düşünüyorum buraya da bazı sorularım var da cevaplarsanız çok sevinirim.

-En başta tur başı kaç km sürüyor? Velodrom sıkıcılığında değildir umarım. Malum velodromda fondo tamamlamak bi noktada işkence testine dönüşüyor:D
-Tur başına eğim durumu nedir ve alternatif güzergahlar üretilebiliyor mu? Yani içeride yol ayrımlarıyla vs. farklı rotalar oluşturabilir miyiz, yoksa pist gibi tek bir rota mı var?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mcanerg ve lrfan

ozgozer

Aktif Üye
Tepki
654
Sarı, turuncu ve kırmızı yol çizgileriyle işaretlenmiş üç ayrı rota var. Sırasıyla 4340m, 7205m ve 9200m uzunluğundalar. Hepsinin başlangıcı ortak bir nokta ve 690m sonra rotalar ayrılmaya başlıyor. Farklı kombinasyonlar ile can sıkıntısı olmadan sürebiliyorsunuz. Asla velodrom gibi değil. Bir tek dezavantajı çok inişli çıkışlı ve virajlı olduğu için bir kadans tutturup belli bir ritimde süremiyorsunuz. Tabii ödülü de yokuş antrenmanı yapmak :) IMG_6466.jpegIMG_6462.jpeg