Ayvalık

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Gökhan BİROL cok tesekkurler. aksam saati isiklandirma var mi oralarda bilemiyorum. bugunluk bi cunda turu olabilir.

Scudo

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@Max Torque cunda adasının medeniyete yakın bölgelerinde evet ışıklandırma vardır. o bölgede sıkıntı yaşamazsın.
Ancak şeytan sofrası yolunda ışıklandırma yok. Hava karardığında yol ürpertici olabilir. Ancak dolunay olduğunda oraya akşamüstü gidip hava karardığında dönersen dolunayın aydınlattığı ege denizinin mis gibi görüntüsü eşliğinde inebilirsin. Tabii ışıklandırman güçlü olsun ve yanında da biri olsun. Zombi ve kurt adamlar ile aran iyiyse yalnız da gidebilirsin :D
Şeytan sofrası çok farklı bir deneyimdir ki, bisiklet ile çok daha eğlenceli olur.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Önümüzdeki günlerde görüşürüz.Akşam sürüşlerinde,yollara dikkat!Asfalt kalitesi,kimi yerlerde oldukça bozuk...

drmstf

Üye
Tepki
12
İsim
Mustafa
Bisiklet
Carraro
Özledim memleketi.. benim için de gezin.. Bu mevsimde Ayvalık şahanedir..

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Okan Örs Uyarı için teşekkürler, En beğendiğim yol sarımsaklı Ayvalık arasında ki yol oldu, Cunda Adası Mahfetti gece gece beni :)

@Gökhan BİROL Hocam valla bugün az baktım tepenin oraya dediğiniz gibi tam ay vuruyordu. Yalnız ışık yoktu çıkış segmentini almayı çok istiyordum :D

Ayrıca bugün bi kaç segment açtım. En azından ne kadarda nereye gittiğimi anlarım.
Bugünün verileri şu sekilde, Sanırım yarın ortalamayı biraz daha arttırabilirim yolları biraz daha ezberledik mi tamamdır.

Garmin 500 için Uydu resetlemesi yapmam gerekti Cihaz kendinden geçti burda açınca

http://i58.tinypic.com/2q2mfde.jpg

B. Cagta

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Salcano
Işıklandırma yok sayılır. Birde bazı yerlerde yolun yanında hiç boşluk yok yani yoldan gitmeniz gerekicek. Karanlıkta çıkmanızı tavsiye etmem

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@B. Cagta Uyarı için teşekkürler, Dün ki turda sürücüler ile alakalı bir problem yaşamadım şimdilik :)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Bu Akşam ki turda arka tekerimi patlattım tam o sırada yol bisikletli bir arkadaş geldi sağolsun yardım lazım mı diye sordu.
Yalnız tekeri değiştirirken hiç aklıma gelmedi numarasını almak buralarda ise bana ulaşırsa beraber turlarız ( Beyaz Carraro'lu arkadaş)

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Daha önceki paylaşımlarımda,Ayvalık'ın nefis doğasının yanında yollarının patates tarlasına benzediğinden dem vurmuştum.
Ayvalık belediyesi,kısıtlı imkanları ile yıllardır atıl durumda bulunan asfalt üretim tesislerini yeniden hayata sokarak yolları yenilemeye başladı.
Son iki haftada harika gelişmeler oldu.Ayvalık-Sarmısaklı arası, yolun yenilenmesi yarı yarıya tamamlandı.Bir tek orta çamlık-Ayvalık arası kaldı.Bayrama kadar bu ara neredeyse tamamiyle yenilenmiş olacak.Yaz sonu ise Cunda yolu yenilenecek.
Yolu buralardan geçenler artık dikkatini yollara değil eşsiz deniz manzarasına verecekler...

(link)

Not:Ayvelo ekibi bu pazar rotasını Ortunç koyuna çeviriyor...
(link)

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Ekip olarak,fransa turunun kraliçe etabını birlikte izliyoruz...
(link)

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Konuyu yukarı aldım, belki yeni gelenler vardır :)

• Beğen
Tepkiler: Okan Örs

ziyainal

Forum Demirbaşı
Tepki
230
İsim
Ziya
Bisiklet
Merida
ne güzel bir yerdesiniz imrenmemek elde değil ayvalık ve cundayı görmek çok istiyorum ama kısmetse seneye yapacağım turda göreceğim oraları

• Beğen
Tepkiler: Max Torque

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
Herkese selam.
Ayvalık'da bir yılı aşkın süredir,Ayvelo grubu adı altında,bisikletli yaşam adına ufak ufak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.
Bunlardan bir tanesi de ''güvenli'' bir park yeri idi.Çünkü,merkeze bisikletle gelindiğinde,işlerinizi hallederken bisikletinizi bırakabileceğiniz güvenli bir yer, şu an için yok.
Bu ihtiyaç üzerine,durumu açıklayan,yurt dışı kaynaklı bir çok güvenli park yeri fotosu ve yer önerisi de dahil bir dilekçe dosyası hazırlayarak belediyeye ilettim.
Çok geçmeden fen işlerinden aradılar ve ilgili ekdeki yanıtı verdiler.
Bu sevindirici gelişmeyi tüm pedalseverlerle paylaşmak istedim.
Bu yaza kadar umarım gerçekleşir...

Dosyalar

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.303
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerinde bir girişim olmuş.Yazları O civarlarda olmayı,hatta Midilli de turlamayı seviyorum.Yollar geçen yaz kısmen düzelmişti.Belediyenin bu konuya duyarlı olması sevindirici.Umarım sezon başlayana dek hallederler.Darısı hem benzer önerileri yetkili makamlara iletecek bisiklet dostlarına,hem de bunu hayata geçirecek belediyelere..

• Beğen

Holidey

Üye
Tepki
51
bu yapıldı mı acaba? ben göremedim meydanda yada merkezde böyle bir park yeri.

• Beğen

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Tepki
841
Bisiklet
Focus
@sencar
Şöyle ki; İlgili dilekçeme başkan imzalı,fen işlerinden olumlu yanıt gelmişti.
Yanıtta, yeni yapılandırılacak meydan düzenlenmesinde bisiklet park yerleri kesinlikle olacaktır deniyordu.
Ne oldu bilmiyorum,hala meydan düzenlemesine başlanmadı.
Beklemedeyiz hala :mad:

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Tebrikler ve de teşekkürler, yaz dönemlerimde tatil için tercih ettiğim bu bölgede böylesine güzel bir haber oldukça sevindirici. İnşallah bu yaz geldiğimde grubunuzla tanışıp pedallama fırsatımız da olur.

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
Arkadaslar merhaba,

Cunda adasinda kullanmak icin kiralik bisiklete ihtiyacim oldu. Internetten baktigim zaman ne Cunda ne de Ayvalikta bisiklet kiralayan bir yer bulamadim. Buralarda bildiginiz bisiklet kiralayan bir yer var mi?

Cumartesi yapilacak 15 kilometrelik yarisa katilacagim. Derece yapmak gibi bir amacim yok. Benim icin sadece bir gezinti olacak. Onden amortisoru olan her bisiklet isimi gorur.

Cunda'ya yakin bir yerde oturan ve Cumartesi bisikletini bana kiralayabilecek veya odunc verebilecek olan varsa da cok makbule gecer.