Ayvalık

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
@Gökhan BİROL
Bende o çukurdan çıkmak için az uğraşmadım,kolay gelsin...

Tepkiler: Gökhan BİROL

phrygian

Daimi Üye
Başlık
10
Tepki
221
İsim
Burak
Bisiklet
Giant
selamlar, bugün akşama doğru ayvalıkta olacağım, çadır kuracak, yemek yenecek ve şehir içinde gezilecek yer tavsiyesine ihtiyacım var, ayrıca daha önce de dediğim gibi yolun geri kalanında eşlik edebilirsiniz isterseniz. :)

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Hoşgeldiniz :)
Bildiğim iki kamping var.Ama sezon başlamadığından açık olup olmadıklarını bilmiyorum..vosvos camping,de deniyor biri Ayvalık dan sarmisakliya giderken sağda...belediye plajının hemen yani.Diğeri ortuncda, sanmıyorum açık olsun...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Bu pazar rotamızı Tımarhane adasına çeviriyoruz...
Ayrıntılar için;
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Tepkiler: mşehirli

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Daha önceki paylaşımlarımda,Ayvalık'ın nefis doğasının yanında yollarının patates tarlasına benzediğinden dem vurmuştum.
Ayvalık belediyesi,kısıtlı imkanları ile yıllardır atıl durumda bulunan asfalt üretim tesislerini yeniden hayata sokarak yolları yenilemeye başladı.
Son iki haftada harika gelişmeler oldu.Ayvalık-Sarmısaklı arası, yolun yenilenmesi yarı yarıya tamamlandı.Bir tek orta çamlık-Ayvalık arası kaldı.Bayrama kadar bu ara neredeyse tamamiyle yenilenmiş olacak.Yaz sonu ise Cunda yolu yenilenecek.
Yolu buralardan geçenler artık dikkatini yollara değil eşsiz deniz manzarasına verecekler...

Not:Ayvelo ekibi bu pazar rotasını Ortunç koyuna çeviriyor...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Ekip olarak,fransa turunun kraliçe etabını birlikte izliyoruz...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Herkese selam.
Ayvalık'da bir yılı aşkın süredir,Ayvelo grubu adı altında,bisikletli yaşam adına ufak ufak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz.
Bunlardan bir tanesi de ''güvenli'' bir park yeri idi.Çünkü,merkeze bisikletle gelindiğinde,işlerinizi hallederken bisikletinizi bırakabileceğiniz güvenli bir yer, şu an için yok.
Bu ihtiyaç üzerine,durumu açıklayan,yurt dışı kaynaklı bir çok güvenli park yeri fotosu ve yer önerisi de dahil bir dilekçe dosyası hazırlayarak belediyeye ilettim.
Çok geçmeden fen işlerinden aradılar ve ilgili ekdeki yanıtı verdiler.
Bu sevindirici gelişmeyi tüm pedalseverlerle paylaşmak istedim.
Bu yaza kadar umarım gerçekleşir...

Dosyalar

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Başlık
23
Tepki
4.395
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yerinde bir girişim olmuş.Yazları O civarlarda olmayı,hatta Midilli de turlamayı seviyorum.Yollar geçen yaz kısmen düzelmişti.Belediyenin bu konuya duyarlı olması sevindirici.Umarım sezon başlayana dek hallederler.Darısı hem benzer önerileri yetkili makamlara iletecek bisiklet dostlarına,hem de bunu hayata geçirecek belediyelere..

Tepkiler: Okan Örs

Holidey

Üye
Başlık
0
Tepki
65
bu yapıldı mı acaba? ben göremedim meydanda yada merkezde böyle bir park yeri.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
@sencar
Şöyle ki; İlgili dilekçeme başkan imzalı,fen işlerinden olumlu yanıt gelmişti.
Yanıtta, yeni yapılandırılacak meydan düzenlenmesinde bisiklet park yerleri kesinlikle olacaktır deniyordu.
Ne oldu bilmiyorum,hala meydan düzenlemesine başlanmadı.
Beklemedeyiz hala :mad:

kaydogdu

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
346
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Tebrikler ve de teşekkürler, yaz dönemlerimde tatil için tercih ettiğim bu bölgede böylesine güzel bir haber oldukça sevindirici. İnşallah bu yaz geldiğimde grubunuzla tanışıp pedallama fırsatımız da olur.

celikkadro

Too old to downhill, too young to die
Başlık
26
Tepki
375
İsim
Tayfun
Arkadaslar merhaba,

Cunda adasinda kullanmak icin kiralik bisiklete ihtiyacim oldu. Internetten baktigim zaman ne Cunda ne de Ayvalikta bisiklet kiralayan bir yer bulamadim. Buralarda bildiginiz bisiklet kiralayan bir yer var mi?

Cumartesi yapilacak 15 kilometrelik yarisa katilacagim. Derece yapmak gibi bir amacim yok. Benim icin sadece bir gezinti olacak. Onden amortisoru olan her bisiklet isimi gorur.

Cunda'ya yakin bir yerde oturan ve Cumartesi bisikletini bana kiralayabilecek veya odunc verebilecek olan varsa da cok makbule gecer.

Serkan.Sezer

Komedon
Başlık
2
Tepki
206
Bisiklet
Diğer
Hortlatayım konuyu. Ben de Ayvalık'tayım, gezecek çok yer var çoook. Herkese merhaba.

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
@Nopasaran
Tekrar hoşgeldin :)
Pazar 10.00'da Doğa için pedal etkinliğine de bekleriz...

Okan Örs

DALGACI DENİZ AYVALIK
Başlık
66
Tepki
823
Bisiklet
Focus
Ayvalık 'dan özellikle yol bisikletçilerine güzel haber.Ayvalık-Sarmısak arası,nefis doğasına rağmen yıllardan beri çok bozuk bir yola sahipti.
Bir önceki sene Ayvalık merkez-Çamlık koyu arası Ayvalık belediyesi tarafından yenilenmişti.Bu ay başında da ,geri kalan Çamlık koyu-Sarmısaklı arası Balkes. belediyesi tarafından yeniden inşaa edilerek hizmete açıldı.6 km. uzunluğundaki (gidiş-geliş 12 km.nefis oluyor) bu yol sezon içi erken saatlerde ya da yaz mevsimi dışında, yol bisikletçileri için güzel bir alternatif parkur.Şu anda,Temizel otelin önünden geçen,İzmir asfaltı-Sarmısak merkez arası eski parke taş kısmı da tamamen sıcak asfalt ile yenilenmekte.

Tepkiler: hydrocon
Yukarı Alt