Ayşegül Aksakal şikayet

catpat

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Merida
her türlü şikayet dendiği için paylaşıyorum...

Tavsiye neticesinde gitmiş olduğum Psikiyatri Doktoru Ayşegül Aksakal 'dan çözüm odaklı olmaması, vermiş olduğu ilaçların yanlış olduğunu düşünmem ve tedavi süresini uzun tutması konularında kendisinden şikayetçiyim.

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Özel üniversitelerden artık elini kolunu sallayan psikoloji okuyabiliyor, zaten birazda maddi durumu iyiyse klinik hazırdır. Eskiden okul vb. şeylerde emek olmadan parayla kimsenin önüne geçemezdi kimse, şimdi öyle değil maalesef. Peki durum nasıl oluştu, başınıza ne geldi?

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.986
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Düzenlendi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mustafa Zeybek
Hocam psikolojik destek almış arkadaşımız ve bu genelde psikolojik destek alan insanlar çok alıngandır. Lütfen daha dikkatli davranalım.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Cok gecmis olsun kardesim. Cok zor bir dunyada yasiyoruz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mahden
Psikoloji, tıp farketmez hocam. Para emeğin, azmin önüne geçtikten sonra bölüm farketmiyor. :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@KitapSever

Şöyle fark ediyor: Çok zorlanmadan kazanılabilecek Psikoloji bölümünü 4 yılda lay lay lom okuyup mezun olunabilirken, psikiyatrist olmak istediğin zaman önce eşşek gibi sayısal çalışıp tıp fakültesini kazanıyorsun. Sonra orada 6 yıllık temel tıp eğitimini bitirebilirsen pratisyen hekim olarak mezun oluyorsun. Üzerine daha da eşşek yüklü bir TUS kazanıp uzmanlık eğitimine girmeye hak kazanmak var. Bunu kazanabilirsen Psikiyatri dalını seçerek 4 yıllık uzmanlık daha okuyorsun (uzmanlık eğitimi bitene dek hala pratisyen asistansın). Bu sürenin sonunda da sınavlar, yayınlar vs yapmak gerekiyor ve bunlardan geçtikten sonra PSİKİYATRİST UZMAN HEKİM olunuyor.

Saygılarımla

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Yönetici
Tepki
17.273
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Konu danışan - danışman ilişkisi / süreci olduğu için, forum özelinde cevap verilebilecek bir konu değil.
Kişiler, yardım alacakları kişileri seçer, değiştirir. Burada bir hoşnutsuzluk varsa bizim yorum yapmamız etik olmaz.
Naçizane önerim ; Farklı bir uzmanı denemenizdir. Alanda köklü , bilimsel ekol ve terapi uzmanlıkları var.
Şimdiden geçmiş olsun...

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
Belki de konuyu açan kişi böyle bir başlık açtığı için suç işlemiş olabilir ve karşı taraf dava açabilir. Belkide konuyu buraya açmak yerine ilgili mercilere başvurmalıydı...

• Beğen
Tepkiler: nonsteril

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
@Ferhat Karaca
Bir doktordan şikayetçi olduğumuzda suç mu işlemiş oluruz?
Mesela siyasi konularda sokakta röportaj yapan insanlara,siyasiler hakkında bin türlü laf ediliyor.Ben şu siyasetten şikayetçiyim,ben bu şikayetçiyi beğenmiyorum gibi.İsim de veriyorlar.Hatta hakaret edenler de oluyor.Bu insanlar suç mu işliyor yani?
Sen benden şikayetçisin ha.Verdim mahkemeye.Bu mu yani?
Allah(c.c),hepimizin yardımcısı olsun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Katlanır bisiklet bakmaya geldim, kendimi nerede buldum yahu? Bu kadar konusuyla alakasız bir forum daha görmedim...

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@catpat
Bir psikiyatriye gitmeniz sizin tercihinizle olur. Fakat artık o doktoru seçtikten sonra size uygulamış olduğu tedaviye yanlış diyebilmeniz için konu hakkında bilgiye sahip olmanız gerekir. Takriben en az 10 yıl zorluklarla okuyup doktor olan bir psikiyatri uzmanı elbette ki hastasına yanlış tedavi yapmak istemez sanırım. Ama her doktor hastalarına güzel yaklaşım sergileyemiyor olabilir, burada doktorunuzun tedaviyi yanlış yaptığını ve ilaçlarınızın yanlış olduğunu bu tür forumlarda duyurmak yerine doktor değişikliğini deneyebilirsiniz. Hem yeni doktorunuza eski tedavinizle ilgili de danışırsınız, bir sorun olup olmadığını böylece öğrenebilirsiniz. Buralarda çözüm bulabilmeniz mümkün değil. Her hasta-doktor ilişkisi olumlu sonuçlanmayabilir.
İkinci olarak doktor hakkında somut veriler yok, yani elbette eleştiri hakkına sahipsiniz fakat burada herkese açık bir forumda şikayette bulunmamız için takdir edersiniz ki daha elle tutulur, herkesçe kabul görür sorunlar olmalı. Bu yüzden meseleyi büyük bir sorun olarak telakki etmeyin, doktorunuzu değiştirin ve hiç kafanıza takmadan tedavinizi sürdürün. Eminim daha rahat olacaksınız :)

• Beğen
Tepkiler: Tini mini kedi

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Konu sahibi
@seydieser
Ben böyle bir mesaj yazdığımda sanırım futbol ile alakalıydı 3 gün engel yedim yöneticilerin suyuna gitseniz iyi olur onlar ne isterse o yayınlanır bu forumda, onlar kar siyahdır diyorsa öyledir unutmayın aksini düşünmeyin bile.

• Beğen
Tepkiler: muratokan

Ferhat Karaca

Forum Demirbaşı
Tepki
536
Bisiklet
Carraro
@Nolan Doktorun yanlış tedavi yaptığına sen mi karar vereceksin? Git o zaman doktorculuk oyna...

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@mtsemiz4 yillik psikoloji mezunu kisi psikoterapi yapamiyor. Psikoterapi yapabilmesi icin klinik psikoloji alaninda master yapmasi gerekiyor ayrica bu da yetmiyor ogrendigi terapi ekolu ile ilgili yillarca supervizyon ve egitim aliyor. Bu da sadece 1 terapi ekolu icin gecerli. Egitim süreci sizin anlayacaginiz hic bitmiyor ve bu egitimler devlet catisi altinda olmayan özel olarak yuksek bedelle alinan egitimlerdir.
Psikoloji pek laylaylom bir is degil ama siz laylaylomlarina denk gelmis olabilirsiniz.

Laylaylom olmayan bir psikolog 4 yil lisans egitiminden sonra 2 yil master sonrasinda ise 4 yil doktora yapip doktor psikolog unvanini almaktadir ve bu surecte aldigi terapi egitimleri ekstradir, laylaylom gibi genellemeler yapmayalim.

Ayrica 10 yil emek verip psikiyatrist olmus bir doktorun bile bu surec sonunda herhangi bir terapi ekoluna ait bir egitimi bulunmamaktadir dolayisiyla ek bir egitim almadigi surece psikiyatrist psikoterapi veremez fakat ilac yazabilir.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Benim bu tarz tek bir tecrübem oldu, lisedeyken dersten kaytarmak amacıyla sürekli rehber (pdr olan, odasında tüm gün boş boş oturan öğretmen) öğretmenin yanına giderdim. O sorardı ben anlatırdım :D

Daha sonra veli toplantısında benimkilere "Serkan'ın 15 tane sevgilisi var" demiş :D Halbuki bir tane bile yok, sallamıştım kendisine. O rehber öğretmeninin yaptığı bu davranış etik dışıydı. Ona anlattığım özel şeyleri bana koz olarak kullanmak için, "Bakın oğlunuz ne kadar haylaz" diyebilmek için gitmiş velime söylemiş. Bunu yapması zaten onun kişilik yoksunu biri olduğunun birinci dereceden ispatı. Yıllar sonra, eğitim fakültesinde dersini alınca öğrendim, psikolojik danışmanlık yapan görevli, sizin özel hayatınıza dair bilgilerinizi kimseyle paylaşamaz. Bu etik değil. Tek bir durumda paylaşabilir; "Sizin hayati bir riskiniz varsa, yani ihtiharı vs. düşünüyorsanız, sizi kurtarma ve size yardım etme amaçlı bunu ailenize söyleyebilir. bunun dışında sizin ona anlattığınız hiçbir şeyi üçüncü kişiye ak-tar-a-maz. Ama bizim pdr gitmiş 15 sevgilisi var demiş :D Bu yapılır mı yahu? :snzdglsn:

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
@seydieser
Yazdığından hiç bir şey anlamdım.