Aydın

montrama

Çükübik
Kayıt
1 Nisan 2017
Başlık
0
Mesaj
21
Tepki
59
Yaş
28
Şehir
Aydın
İsim
Sercan AZARKAN
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar.

Birkaç yıl önce Adana'dan Aydın'a taşındım. Şehri ve ilçelerini çok iyi öğrenmedim. Şimdi bisiklet sürmeye başlayınca normalde arabayla girmediğim ya da gitme ihtiyacı duymadığım yerlere sadece gezmek için gidebilirim diye düşünüyorum. Fakat Aydın şehir merkezine yakın (Şu anda kondisyonum en fazla 30 km yapmama izin veriyor ama yavaş yavaş artırıyorum.) gidilecek çok yer bulamadım. Sürekli Çine yoluna ya da Umurlu tarafına gitmek de istemiyorum. Arabalardan uzak biraz daha doğa içinde yerleri bulmaya çalışıyorum ama nafile. (İllaki vardır fakat ben bilmiyorum.) O yüzden belki Aydın çevresinde gidilebilecek yerleri bilen kişiler burada kullandıkları rotaları paylaşabilir diye düşündüm.

Başlangıcı da şöyle yapayım:

Aydın - İkizdere barajı rotası
Gidiş-Geliş Mesafe:
Yaklaşık 30 km
Rota: İncirliova yolu - Kızılcaköy - Dereağzı köyü - İkizdere barajı
Yokuşların zorluğu: Düşük
Yol trafik durumu: İzmir yolu üzerinde araç trafiği yoğun fakat emniyet şeridi oldukça geniş. Anayoldan çıktığınızda trafik neredeyse yok.
Yolların genel durumu: İzmir yolu yeni asfalt ve oldukça düzgün. Anayoldan çıktıktan sonra çoğunlukla stabilize yol ve parke taş mevcut. Çok kısa bir bölüm bozuk satıh ve toprak yol.
Genel görüşler: Sürüşü keyifli, biraz doğaya yakın, fakat ikizdere barajı yakınındaki insan portföyü değişebiliyor (Piknik yapmaya gelen aileler, kafa çekmeye gelenler, kuytu yerlerden faydalanmaya! çalışanlar) Dönüş yolunun büyük bölümü hafif yokuş aşağı olduğu için çok pedal çevirmeye gerek kalmıyor.

Harita:Belki biraz fazla detaylı olmuş olabilir. Kafamdaki formatı aktarmaya çalıştım sadece. Umarım katılım olur ve faydalı bir konu başlamış olur.
 
Tepkiler: Shanyu
Kayıt
5 Eylül 2017
Başlık
0
Mesaj
1
Tepki
0
Yaş
17
Şehir
aydın/efeler
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
selam ben bisiklet tur yapmak için başvuracaktım

selam ben bisiklet tur yapmak için başvuracaktım
 
Kayıt
12 Kasım 2016
Başlık
0
Mesaj
67
Tepki
70
Şehir
İstanbul
İsim
Dj Engin Öztürk
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlar merhaba.10-15 gün Aydın da kalacağım.Yol bisikletim var.Gidebileceğim güzel rotaları tavsiye edermisiniz lütfen? Aydın otogara yakın muhit,Cuma Mahallesi. Birlikte de pedallayabiliriz. Maksat her yerde bisiklete binmek :)
 
Son düzenleme:
Tepkiler: Tuğrul Tomba

Tuğrul Tomba

Daimi Üye
Kayıt
8 Temmuz 2009
Başlık
44
Mesaj
304
Tepki
372
Şehir
AYDIN
İsim
Tuğrul Tomba
Bisiklet
Salcano
@Dj Engin Öztürk Merhaba,
facebook hesabınız varsa, "bisikletliler Derneği Aydın Şubesi" grubunda paylaşmanızı öneririm. Yol bisikleti kullanan epey arkadaş var. Ben naçizane rota tavsiye edebilirim. 1- Aydın -Çine duble yol asfalt kalitesi güzel, emniyet şeridi var. Bir yerde rampa var. Gidiş dönüş yaklaşık 60 km. 2- Aydın-(bunun ilk 20 km.si yine Çine yolundan) Savrandere- Bahçearası- Çakırbeyli Koçarlı-İncirliova- Aydın. Diğer rotaya göre daha az tırmanış var. Toplam yol yaklaşık 75 km. Eğer bol rampalı istiyorsan: Aydın merkezden üniversite merkez kampüse tırmanıp zafer meydanına inip, oradan hükümet bulvarına devam edip Kalfaköy Danişment köyü yolundan tırmanıp geriye Kemer mahalesine inip yeniden şehir merkezinde olursunuz. Toplamda 10 km civarı olur herhalde. Başta da dediğim gibi facebook üzerinden daha fazla dönüş alabilirsiniz. Kazasız keyifli sürüşler dilerim.
 
Yukarı Alt