Avrupa yakası sahil bisiklet yolunda bisiklet sür(eme)mek!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mangalcının sadece bisikletliye zararı yok ki . Herkesi rahatsız ediyor, leş gibi bir koku sahilde ki evlerde adam hafta sonu penceresini açamıyordur et kokuyordur. Sen orada yürüyemiyorsun, arabayla geçerken camını açamıyorsun et kokusu üstüne başına siniyor. Yedikleri tavukların kemiklerini, çekirdekleri, domatesleri, hıyar kabuklarını, poşetleri, kağıt mendilleri yerelere atıp, orada bırakıp gidiyorlar. Sonra da hor görme garibi, aşağılama, küfretme, bu insanların magal yapma hakkı yokmu diyerek neredeyse bu insanlar mağdur duruma düşüyorlar. Hafta sonları birer kilo tavuk alıp gidip bunları besleyelim, sevelim bari.

19902 dosyayı görüntüle 19903 dosyayı görüntüle

Scudo

ElcaSeJawS

Forum Bağımlısı
Tepki
575
İsim
fatih
Bisiklet
Cannondale
bisiklet yolu var kullanamıyoruz ben bugun bısıklet yolu yok dıye takla attım karakoyde araba kaldırıma cok yaklastı dıye mecbur aralarından gııdıyoruz :D Benim hatam vardi gerci ders oldu bana ben sahıl yolunda 2 3 hafta once surdum kımsecıkler yoktu :D sımdı yoldan kenardan kenardan gıdıyorum daha az tehlıkelı gıbı :D

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
arkadaşlar mangalcılara fazlaca giydirmeler gördüm yazılarda. Hak veriyorum ama aşağılamak bence iyi değil. Bu adamların gelir durumu belli ekonomik olarak en dipteler borç ve çalışma süreleri oalrak en dipteler. Adamların tek eğlencesi bu dopru çnkü başka yok gerçekten yok. Bu insanlara bu tek zevklerini yapabilecek yer vermeyen veremeyen belediye ve insanları bu durumdan çıkarmayanlar sorumlu değiller midir? Halkımız cidden cahil ve daha da kötüye gidiyor. Bisiklet yolları şart halkın eğlence için yerler verilmesi şart.

gozdebobi

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Peugeot
orada kocaman alanlar varken o yolun ortasında mangal yakamaz bu kadar basit.

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
bidaki sefer ekmek le geçicem. bisiklet yolun üzerindekilere gelip yolumuzu kullanıyorsunuz bari bi parça et verin dicem. günlük yemeğimi beleşe getiririm hem. of yaa gene çok zehir fikirim çalıştı. :ssrtcbya: @gozdebobi bu pazar yapalım mı :kptmya::kptmya:

gozdebobi

Üye
Tepki
20
Bisiklet
Peugeot
@chnkrmz allah cezanı vermesin hayatta aklıma gelmezdi aynen çıkalım milleti biz bi kere de rahatsız edelim.:D

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
Bazen düşüncelerimizi başkalarına anlatırken işin dozunu ve tadını kaçırıyoruz. Düşüncelerimiz bizi bağlayan hayatımıza şekil veren ve yönlendiren unsurlardır. Fakat bir düşünceyi zorla birilerine zerk etmek, zorbalıktır. Yada bilmeden genellemelerde bulunmakta. Burada yapılan yorumların çoğu düzensiz bir bisiklet yolu üzerine. Kaç kere bisiklet yollarının ıslahı üzerine konuşuldu da bir iki kelam etmedik toplumca ? Arkadaş bir bisikletiniz olunca dünyaya bakış açınız mı değişti ? Ne oldu ayrı bir makam veya mevki sahibi oldunuz da mı insanların yaptıkları bir anda batmaya başladı. Hayatında hiç bisikletle tanışmamış olsan şu konuyu alelade bir ortamda konuşur yanlış olduğunu söyler geçersin. Fakat burada hayvan yakıştırması yapmanın kime, ne faydası var ?

Benim anne ve babam bisikletimi eve koyduğumu duyunca " bu nasıl saçma bir hareket " tavrı takındılar. Sonra oturup anlatınca ikna oldular ki kendi ailemde bisikleti sadece çocukların kullandığı bir oyuncak olarak görürdü. Ne yapayım anne ve babama bunun gerekliliğini anlatmak yerine " sizde ne anlarsınız, sizi gidi ihtiyarlar " deyip kenara mı çekilseydim ?

Bence insan olarak embesil bir yaşam formuna dönüşmeden önce aklımızın ağırlığının farkına varmak zorundayız. Ona tüh, buna kaka diyerek bir yere varılmaz. Benim ülkemde herkes doğası gereği her konuda yorum yapabilecek bilgi ve birikime sahip. Oysa gerçekler böyle değil. Aslında bildiğimizi sandığımız şeylerin çoğu hatalı ama biz yine kendimize amiyane tabirle " bok sürdürmemek " adına yanlışlarımıza devam edecek kadar kör bir şekilde cesaretliyiz. Bunlar yanlış ama durum şu anda bundan ibaret.

Sevgili arkadaşlar birileri hata yaptı ve yapıyor diye onlara hakaret etme gücüne, hakkına ve şansına sahip olamıyoruz. O yüzden lütfen düşünme yetilerinizi daha pozitif kullanmaya dirayet gösteriniz.

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
yapacak çok şey var.sanmayın yalnızca İstanbul bu halde.gelin muğlaya bakın bisiklet yolu araç park şeridi vs..ne yapmalı nasıl anlatmalı.olmalı mı olmamalı mı?bilemedim....

hkndng

Üye
Tepki
30
İsim
Hakan
Bisiklet
Merida
@kenan kaya
1. Bir sürü piknik alanı var, oraya gitmeliler.
2. Piknik alanı yetmiyorsa, yoksa; bu kadar bina yapan, her yeri imara açan, her yeri 30-40 katlı binalarla dolduran İBB sorumludur.
3. En son Beykoz ormanlarına 1 mt bisiklet yolu yokken, imara açarak Kalyon İnşaata verenler de sorumludur.
4. Yakında o sahilde de mangal yakamayacaklar çünkü sahile de 40-50 kat projeler başladı, Danıştay kararına rağmen hukuksuzca inşaatlara da devam ediliyor..

akndgl

Daimi Üye
Tepki
224
İsim
Akın
Bisiklet
Carraro
Yuh arkadaş bu nedir ya, bu kadarını tahmin etmiyordum, mortal combat müziği olmasa izleyemezdim bile.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Sinirlendiğiniz zaman ağzınızdan çıkan küfürler için suçluluk hissetmeyin, araştırmalara göre küfür stresi ve acıyı azaltıyor!

Middlesex Üniversitesi’nden Yehuda Baruch, işyerlerindeki stres seviyesini küfür etme oranları ile karşılaştırdı. Daha çok küfür edilen işyerlerinde çalışanların daha az stresli olduklarını gözlemleyen Baruch, küfür etmenin agresif davranışları engellediğini belirtti.

İngiltere’de bulunan Keele Üniversitesi’nden bir grup araştırmacı küfür etmenin rahatlama sağladığını açıkladı.

Üstelik bu rahatlama ayağınıza bir çekiç düşürdüğünüzde bile acınızı azaltabiliyor. Ancak bu durum tabir-i caizse “küfürbaz” olmayanlarda geçerli. Yapılan deneyde insanlar küfür edenler ve etmeyenler olarak iki gruba ayrılarak elleri buzlu suya sokuluyor. Normalde küfür etmeyen insanlar, bu durumda küfür ettiğinde acılarının azaldığı görülürken, günde ortalama 60 kere küfür eden insanların acısında ise bir azalma olmadı. Bilim adamları bu durumu “suyu ısıtma etkisi” olarak açıkladı.
Keele Üniversitesi’nden Psikolog Dr. Richard Stephens vücutta küfür etme esnasında rahatlatan bir salgının salgılanmaya başladığını belirtiyor.

Yapılan bir araştırmaya göre sövmenin ağrıyı azaltıcı bir işleve sahip olduğu ortaya çıktı. Nasıl mı?

Sövme ağrıya sıklıkla verilen bir cevap olduğu halde, bugüne kadar sövme ile fiziksel ağrı deneyimi arasında her hangi bir bağlantı saptanmamıştı.
Sövme çoğu zaman ağrının şiddetini dramatize edici, abartılı bir etki yarattığı için, Dr. Stephens ve ekibi sövmenin ağrı toleransını azalttığını varsaydılar.
Bu teoriyi test etmek adına araştırma ekibi 64 lisans öğrencisinin katıldığı bir deney gerçekleştirdi. Deneklerden dayanabildikleri kadar uzun bir süre seçtikleri küfürlü kelimler eşliğinde buzlu su dolu bir kaba ellerini sokmaları istendi. Sonrasında daha sıradan, basma kalıp sözler eşliğinde aynı deney tekrarlandı. Beklenenin aksine, denekler söverken daha uzun süreli ellerini buzlu suyun içerisinde tutmayı başarabildiler. Sonuç olarak sövme ile ağrı toleransını arttırma arasında bir bağlantı olduğu ortaya çıktı.
Bu bağlantının neden ve nasıl oluştuğu henüz netlik kazanmasa da, sövmenin sadece emosyonel değil, fiziksel bir cevaba da yol açtığı kesinleşti. Araştırma ekibi stres anında metabolizmada ortaya çıkan "savaş veya kaç" tepkisini tetiklediği için, sövmenin ağrı azaltıcı bir etki oluşturduğu kanısında. Araştırmacılar deneklerin kalp hızlarında saptanan artışın agresyondaki bir artışa işaret edebileceğini ileri sürüyorlar.
Dr. Stephens’ın bu konudaki yorumu şöyle: "Sövme neredeyse evrensel insani dilbilimsel bir fenomen. Dil üretimi çoğunlukla beynin sol yarı küresinde gerçekleştiği halde, sövme emosyonel beyin merkezlerini harekete geçiriyor ve sağ beyinde ortaya çıkıyor. Araştırma sonuçları yüzyıllardır devam eden sövüp sayma pratiğinin sebebini ve sürekliliğini bir yönüyle izah edebilir."

Düdüklü tencerenin sibopu gibi yapacak hiç birşeyin olmadımı rahatlama yolu. Olur olmaz yerde kullanılmamalı yoksa etkisi azalıyor. Ayrıca aşırı kullanımı ve alışkanlık haline gelmesi de psikolojik bozukluk olabiliyor. Dozunda ve gerektiği yerde yeterince bas rahatla geç git çünkü yapacağın hiç birşey yok.

Osman Tuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
1.173
Bisiklet
Bianchi
Videonun tamamını bile izlemedim, bu nedir arkadaş en sonunda yol kenarlarına ağaç diktirtmeyecekler insana. Millet gölgendiye yumuluyor. Cidden kolay gelsin buradan geçmek zorunda olan kişilere. Aslında en iyisi eline silah alıp kaçılın uleyyn diyecen bak gör nasıl dağılıyorlar :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bazı arkadaşlarımız mangalcılar için ağır tabirler kullanmış, diğer arkadaşlar da mangal yakanlara ne hakla hakaret ediyorsunuz demiş. İşin özeti şu arkadaşlar, burada ağır ifadeler kullanan arkadaşlar mangalı, yolun ortasında yakan mangalcılara söylüyor yoksa kimse piknik alanlarında mangal yakan adamları bir şey demiyor. Benim ailemde köyde büyümüş ve ağır kaçmazsa cahil insanlar ama hiçbir şekilde böyle bir yerde piknik yapmaya ikna edemezsiniz, size direk her şeyin bir yeri olduğunu, gerekiyorsa piknik alanlarına gidileceğini söylerler. Ayrıca bu tür alanlara gidecek durumumuz yoksa evimizde oturur yemeğimizi yeriz, çıkıp bazı görmemişler gibi balkonda da mangal yapmayız. Bunun cahillikle falan alakası yok, tamamen dünya görüşü ve insanlara saygı ile alakası var.

• Beğen
Tepkiler: EnginK. ve Ahmet-E

murat atay

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Bisiklet
Specialized
İstanbul Hutu ve Tutsi lerin yerleşim bölgesi oldu çıktı ...Bu filmin sonu zaten belli...))

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
bisiklet yolunda bisiklet sürmeyi değilde mangal yakmayı hiç düşündünüz mü? ben bu aralar çok düşünüyorum bir gün yapıp videoya çekeceğim herhalde bisiklet sürmekten daha keyifli ki bisiklet sürenden çok mangal yapan var :)

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@taner07

Bu işin köylü olmakla bir ilgisi yok. Türkiye nin yüzde doksanı belkide fazlası hep köy kökenlidir. Cumhuriyet kurulalı daha bir asır dolmadı o zaman şehirmi vardı? Herkesin soyu sopu köyden gelme. Bir arkadaşım köye yerleşdi köylü komşusuna şaka olarak senin horoz sabahın köründe ötüyor ya erkenden uyandırıyor demiş ertesi gün adam gitmiş horozu kesmiş. Ya ben sana şaka dedim ne istedin hayvandan dediğinde yok eğer benim horozum seni rahatsız ediyorsa keserim demiş. Bu da köylü işte hem de gerçek köylü, sahildeki mangalcılar kimbilir kaç nesildir şehirde yaşıyorlardır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
ayrımcılık bence iyi değil ,şu gerçeği gördüm iznik 'e giderken tavşanlı rotasından girdik, ahmetli köyünü geçtik ve mahmutpaşa köyünde durmuş idik ,köy ahalisi çok misafirperver idi. muhabbet ettik göçmenlerdi ,selanik, makedonya bulgar karışmış ,açıkça o köye bile yerleşmek isterim, oranın insanları zati beni tanıdı ,yalovaya taşınacağım zaman o köyleri ziyaret edeceğim ,dostlar ile buluşup konuşacağım bir çaylarını içeceğim ,

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
galiba yol kenarinda mangal yakmak bu zümre icin sosyal statu gostergesi. et yiyoruz para cok hesabi... aha doblomuz da suracikta