Aşırı şişman biriyim ve bilgi birikiminize ihtiyacım var.

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
Ukala bir meraktan dolayı bundan yıllar önce bu teker göbekleri kaç kilo ya kadar taşır diye sordum. Bisikletçi de 110-130 kilo arası demişti. Uzun yıllar geçti ve malzeme bilimi ilerledi. Muhtemelen daha kuvvetli göbekler mevcuttur. Sürekli masa başı çalışan ama hiç kilo almayan insanlar var. Diyetisyenden önce bir endokrinoloji uzmanına görünmenizde fayda var. Zaten kendisi hem ilgili diyet konusunda hem de yapmanız gereken egzersiz süresi ve çeşidi konusunda sizi yönlendirecektir. Ben de sedona istanbul kullanıyorum. Gayet keyifli bir makinedirtavsiye ederim.

Scudo

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sırf göbekler yük taşımaz, kadro, jant telleri, çember, lastikler, sele-seleborusu-kadronun ortaborusu.

Yani bir de statik yük dışında dinamik yük olayı var. Diyelim bisikleti aldınız toplam 100 kg olarak durağan halde yüklü. Bu bisiklet bir çukurdan geçerken o yük oluyor 150-200 kg ve üzerindeki statik yük arttıkça bu da oran dahilinde parçalara anlık yük bindiriyor. Çok ağır iseniz en azından 36 telli ve mümkün olduğunda jant çemberi geniş bir bisiklet alıp kadrolarının borularının da iri olanlarını tercih edin. Göbekler de elbette mümkün olduğunca iri olmalı ve mümkünse Kron'un men join göbeklerinden olmamalı. Kullanırken de kötü yola ve çukurlara girmemeye çalışın.

Tepki
7
İsim
AHMET
Doktor zayiflatmiyor hocam iş bize kalıyor bisiklet bulsam gerisini ben hallederim. Kilo verip almış biriyim sporu bırakmaktan oldu

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Önce evde fitness bisikleti kullansanız da sonra bisiklete dönseniz. Koşu bandı diyemiyorum zira her adımınızda diz eklemlerine o kiloyla çok zarar verirsiniz.

Tepki
7
İsim
AHMET
@SOZUAK Bu tavsiyeler çok güzel ama model olarak ne önerirsiniz ek masraf yapmak istemiyorum sok tak ugrasamayabilirm :/

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben piyasadaki Bisikletleri çok bilmem kendim toplamayı sevdiğimden dolay hiç araştırmadım. Ya büyük bisikletçilere gidip bu kriterleri karşılayan yada aşan bisikletlere bakacaksınız yada arkadaşlardan tavsiye bekleyeceksiniz. Boyunuz kurtarıyorsa 29" bakın en az.

alidulger

Üye
Tepki
7
İsim
ali
Bisiklet
Diğer
arkdaslar iyi günler ben aydında ali dülger 183 boyunda 118 kilo agirligindayim bana gore bisiklet varmidir yani kilo fazla doktorum bol bol bisiklet binemmi istedi aslinda benimde işgimi cekmiyor degil yardimlarinizi bekliyorum

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Hoşgeldiniz. Öncelikle Hangi tür bisiklet istediğinizi ve bütçenizi yazarsanız forumda tecrübeli kişiler yardımcı olabilir.

• Beğen
Tepkiler: alidulger
Tepki
25
İsim
Hüseyin
Bisiklet
b'Twin
(link) Daha öncelerde Ulaş Bey tarafından boya göre kadro seçimine yardımcı olacak bir konu açılmış bir göz atmanızı tavsiye ederim ayrıca 118 kg bisiklete binmeye engel bir kilo değil.Market bisikletlerine bakarsanız sizin için doğru bir seçim olmaz.Biraz paraya kıyıp markalardan temin etmeniz gerekmekte bence.Eğer ne tür bir bisiklet seçmem gerekir derseniz sizi yormadan ve kilo vermenize yardımcı olması adına şehir veya tur bisikleti bakmanızı tavsiye ederim.Foruma hoş geldiniz.

• Beğen
Tepkiler: alidulger

alidulger

Üye
Tepki
7
İsim
ali
Bisiklet
Diğer
Kron xc 150 27.5 aldım arkadaşlar nasıldır artıları eksileri guzelmidir bilgi paylasirsaniz sevinirim bilenler

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
Giriş seviyesi için iyi bir bisiklet @alidulger , asfaltta sürecekseniz şehir ya da yol alsaydınız. Dağ bisikleti asfaltta yoruyor.

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Nispeten ince lastik ve amortisörü kilitlemek işe yarar. Esas yoran kalın lastik ve amortisör 2lisi. Fakat özellikle uyarayım, ince lastiklerin bir kg limiti var, kilonuz itibariyle ince lastik takmak sorun yaşatabilir. Hız yapmadığınız sürece hatta spor amaçlı yapacaksanız, şu an bir değişiklik yapmadan da kullanabilirsiniz.

Bozkırlı

Daimi Üye
Tepki
378
İsim
Serdar GÖK
Bisiklet
KTM
@alidulger
Formda yüzlerce kez tartışılmış bir konu. Sağ üst köşede arama motoru var. Oradan arama yapabilir ve merak ettiğin dişsiz lastik gibi her şeyin cevabını bulabilirsin. Bisiklete önce biraz bin zamanla tüm artılarını ve eksikliklerini hissedeceksin.

Hayırlı olsun bisikletin.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@darkdream merhaba . bende bu aralar arastirma yapiyorum bisiklet almak icin. bende 120 kiloyum merida crossway 100 model bisiklet hosuma gitti onu almayi dusunuyorum. ince lastik kilo limiti var demişsiniz bu bisikletin lastikleri kiloma uygun olur mu?
birde kadro boyunu ne secmeliyim kucuk olsun istemiyorum fazla ama gidip denemeden once bir fikir edineyim diye sorayim dedim. boyum 176 kilo 120

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@oguz169 Genelde 125-130 kg'da uyarı çanları çalmaya başlıyor. Sınırdasınız. Bisiklet kadro seçimi ve lastik kalınlığı ve bununla birlikte lastik basıncı önem kazanıyor. Kilo arttıkça daha çok hava basıncına sahip lastik kullanmanız lazım fakat her lastik bu basıncı desteklemediği için problemler çıkabiliyor.

Bahsettiğiniz bisikletin lastik özelliklerini bulamadım ama ucundan kurtarırsınız gibime geliyor. Aslında bisiklet lastik kalınlığı ve toplam kg tabloları mevcut fakat şu an bulamadım. Birçok lastik üreticisi de şu kadar kg üstünde kullanmayın diye sitelerinde bilgi verebiliyor.

Şurada yararlı bilgiler mevcut:
(link)

Burada da tabloları mevcut:
(link)

Tepki
24
@alidulger
Kardes bendede mtb var gercekten ince tekere gore yoruyor benim sana onerim bu bisikleti iade et kron xc150 sehir icin olani var kronun kendi sitesinde bak

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hocam sen kullan gitsin bu sekliyle. Suan 30 km yapsan saatte inceltince 32 yaparsin o kadar fark. Yol tutusun dusecek, kaliteli bi lastik almazsan da toprakli yolda da kayip duracak. Kafandaki bu tarz sorular kendi bisikletinden sogumandan baska bi ise yaramaz. Sen kondisyonunu gelistirmeye bak bosver gerisini gayet guzel bisikletin

Tepki
24
@Auron Sanchez
Cok haklisiniz bu konuda bir aralar yeni bisiklet almaya kafayi takinca kendi bisikletimden soğumuştum fakat suan aram cok iyi [emoji23]

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi